Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna tetra - Gymnocorymbus ternetzi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Dragane,

Sasvim normalna pojava kod tkv "black widow" tetri je promena boje usled stresa. U ovom slucaju za njih nov prostor i privikavanje na novu sredinu. Srecan pocetak! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno!! Znaci istresirale su se kako sam ih vozio do kuce hahahaha dobro predpostavio sam da je tako nesto 😂 hvala jos jednom!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragan996 ::
Hvala puno!! Znaci istresirale su se kako sam ih vozio do kuce hahahaha dobro predpostavio sam da je tako nesto 😂 hvala jos jednom!!


Promeni pseudonim u Floyd Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na slici donja tetra, cesto oslabi sa bojom kad se upali vazdusna pumpa dok npr. ova gornja je uvek ista crna pa crna, a ova druga posto tokom noci gasim vazdusnu pumpu ona pocreni, a ujutru tako izbledi cim se upali, ne znam sta da radim?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto uopšte gasiš vazdušnu pumpu? Pogotovo noću kad i biljke troše kiseonik? Promena boje je uzrokovana nedostatkom kiseonika u vodi, odnosno stresom. Preko dana u dobro ubiljenim akvarijumima nije neophodno dodatno ubacivanje vazduha ali je noću obavezno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto sam negde na forumu procitao obrnuto :/ okj hvala na savetu, mada opet ona posivi ujutru iako je celu noc radila pumpa, pocinjem da sumnjam da ona to radi zato sto moze ne zato sto je pod nekim stresom hah primetio sam da nijedna moja ribica nije normalna :'D npr. muljasi provedu min na podu i onda se uvale i legnu na biljku i to uvek na isto mesto hah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja vazdusnu pumpu ne koristim uopste vec odavno, ALI, imam solidnu biljnu masu u oba akvarijuma i dovod ciste vode iz filtera je namesten tako da talasa povrsinu vode.
Po meni mnogo bolje resenje od vazdusnih pumpi koje su po pravilu skoro pa uvek bucne. Imam Tetra APS koja je kostala oko 3000 dinara,i koju sam koristio prvih nekoliko meseci, ali i ona je stvarala lepu kolicinu buke cak i meni malo nagluvom zbog prirode posla.

E sad, tvoja crna tetra,
ne bih rekao da bledi zbog kiseonika a to ces najlakse utvrditi ako pratis njeno ponasanje. Ako se cesto zaleti prema povrsini vode da uhvati vazduh onda i moze biti kiseonik, ali gledajuci tvoju prvu sliku iz 4 dela, ona u desnom donjem uglu meni dosta lose izgleda. Moze biti stres a moze biti i da je bolesna.
Najbolje bi bilo da je izdvojis u neki karantinski akvarijum ali sumnjam da ga imas, nemam ga ni ja, ni vecina akvarista...Uglavnom prati njeno ponasanje, izgled i ishranu...

Inace, autor ove teme u prvom postu je naveo da su one plasljive...ja ih imam 5-6 koje su kod mene promenile bar 3 akvarijuma od pre nekih 5 godina...i od samog starta su dominantne i sve teraju iz svog srednjeg sloja akvarijuma tako da su iz mog iskustva daleko od plasljivih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta slika iz 4 dela je bila kad sam ih tek ubacio u akvarijum i to pokazuje kako je za manje od 2 sata promenila boju, posto je neko rekao da misli da ce trebati vremena da povrate boje pa sam se ja samo nadovezao. koliko sam primetio nijedna ribica neide ka povrsini zbog vazduha msm retko vidim neku u gornjem delu akvarijuma, ma ne ona je crna ali nije bas bas kao ova druga, sad ne znam mozda je razlika u polovima pa je bledja ili nesto tako? da je bolesna ne verujem jer stalno plivaju i jure se Very Happy a da su plasljive ne znam sto bi bile jer nemam drugu vrstu ribica osim njih i cistaca Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta slika iz 4 dela je bila kad sam ih tek ubacio u akvarijum i to pokazuje kako je za manje od 2 sata promenila boju, posto je neko rekao da misli da ce trebati vremena da povrate boje pa sam se ja samo nadovezao. koliko sam primetio nijedna ribica neide ka povrsini zbog vazduha msm retko vidim neku u gornjem delu akvarijuma, ma ne ona je crna ali nije bas bas kao ova druga, sad ne znam mozda je razlika u polovima pa je bledja ili nesto tako? da je bolesna ne verujem jer stalno plivaju i jure se Very Happy a da su plasljive ne znam sto bi bile jer nemam drugu vrstu ribica osim njih i cistaca Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka tetra akvarijum Lee Početak u akvaristici 4 Pon Maj 24, 2021 8:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ember tetra potraznja popindeed Tražnja 3 Uto Nov 17, 2020 2:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License