Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sadjenje biljaka-pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ideje kako možeš taj filter lagano da pretvoriš u nešto daleko bolje.
http://www.akvarijum.org/forum.....t7832.html

Može i da ti služi kao pumpa za spoljni filter. Spoljni filter mora da bude u visini akvarijuma ne mora da bude visine akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2019 5:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2019 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima koji su mi pomogli Very Happy za sad akvarijumj izgleda ovako, bice tu jos izmena i dodavanja ali za ovaj mesec je takav kakav jeste Very Happy Hvala jos jednom na svim predlozima i informacijama!!!
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je, dodao si spoljni filter samo mozda slika vara al cini mi se da si obrnuo redosled. Vodena pumpa gura cistu vodu a voda iz akvarijuma kroz prelivnu cev vraca u filter prljavu i kroz filter masu se preciscava nazad u akvarijum.. mozda samo vizuelno deluje ili ga nisi pustio u rad pri fotkanju Very Happy posto si pocetnik nije na odmet proveriti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e sad si me istripovao hahahah Very Happy e je dobro? e i primetio sam da kod dosta slika tih spoljnih filtera ljudi stave i grejac u njih, pa me zanima da li bi i ja mogo turim grejac negde inace grejac je od 50w mislio sam da ga promenim, ali kod mene u stanu je konstantno toplo i temperatura u akvarijumu nikad ne silazi ispod 26 tu se vrti sve vreme Smile inace nije zuta voda to je zbog ove braon pozadine :]
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao kolega, možeš grejač u prvu ili poslednju komoru gde ti zgodnije da staviš,a ako si siguran da i zimi preko noći ti nepada temperatura niže onda ti ni ne treba.kakvo ti je to svetlo neka led konzola?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepse slozi te filter materijale, ovako si samo nabacao i zguzvao pa nece voda ravnomerno prolaziti.
Tu keramiku mozes i da izvadis iz tog dzacica ako nemas veci, pa je poravnjaj lepo i preko tu vatu lepo iseci na potrebne duzine i slozi ravnomerno.

Nesto ovako

Image

Naravno ne moras bas ovako slagati keramiku ali ja sam to uradio da bi vise stalo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vau Very Happy ja bas i nemam zivaca za to hahahhaha Very Happy mada sam te poslusao i izvadio iz kese i malo doveo u red pa sad i lici na nesto hahah Very Happy Grejac sam ubacio u taj spoljni filter i malo pojacao jer nesto razmisljam vazdusna pumpa verovatno malo hladi vodu kad ona ulazi u nju, podesio sam na 30 i kako mi termometar pokazuje idalje je temperatura 26. a radi nekih 3 sata otprilike manje vise. Pa da atman lgm led, pa reko kad vec pocinjem da pocnem sa sto boljom opremom Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh bre, to je temperatura za diskuse i ok je za mali broj riba i biljaka.
Ja kod mene drzim na 24 stepena vec odavno i nema nikakvih problema, cak je i bolja malo niza temperatura zbog raznih parazita i sl.
E sad taj filter materijal Smile
Nije poenta da lepo izgleda nego da se voda polako i ravnomerno sliva preko filtera i samim tim korisne bakterije bolje odrade svoj posao tj filtraciju i precisavanje vode Wink

I da, trebao si pre te vate staviti jedno parce sundjera kao sto imas na dnu a moze i tanji, cisto da ti se ne bi keramika prljala brzo jer ce ti se svaki put kad vadis vatu sliti i doobar deo prljavstine dole na keramiku.
Ovako stavis sundjer i njega mozes samo da usisas obicnim onim kineskim sifonom od 200-300 dinara za ciscenje dna i milina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2019 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, vazi hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License