Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 KH test Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena one male bocice za merenje karbonatne tvrdoce je oko 700 dinara...da li je nekome palo na pamet da sam smucka tu tecnost?
Ja nadjoh neke hemijske vezbe gde se u tu svrhu koristi metil oranz i hlorovodonicna tj sona kiselina pa ne bi bilo lose da nam neki hemicar to pojasni konkretno...sigurno je dosta isplatljivije to smuckati nego kupovati ove firmirane.
Takodje, Rainforest za kupovinu preko 1000 dinara poklanja KH ili PH test tako da sigurno postoji ta jeftina varijanta, samo da je otkrijemo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 2:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živele 90te!
Sam si rekao da ljudi rado dele informacije na netu. Kucaj DIY KH test na Google. Evo prvi rezultat, na reefcentral postoji objašnjenje
http://www.reefcentral.com/for.....?t=1583884

A imaš i kod sponzora foruma Fishworld test za 1000din. Izvučeš 200 testova pošto za slatkovodnu ne treba preciznost od 0,1. Kalibrisan, precizan i pouzdan. Jedna crvena za pola godine testiranja ne može bolje! Ima čovek i mineralnu so koja se meša sa RO i dobija se stabilna voda sa već utvrdjenim parametrima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komsija, sta je sa koncentracijom?
Nisam pominjao tu metodu sa PH metrom, koju sam uzgred citao vec na "reef-u", nego pravljenje reagensa i titracija kao sa kupovnim reagensom.
Nemaju svi PH metar jbg...a i zasto bih dao 1000 dinara za 100-200 testova ako za te pare mogu da merim KH od '90ih do danas Wink

Da se vratim na temu, jednog kolegu akvaristu sam zainteresovao za ovo a posto je njegova zena po struci hemicar na brzinu nam je rekla da to u svojoj laboratoriji moze da napravi a nije preveliki problem da se smucka i u kucnim uslovima ali je zena sad na trudnickom pa nema nista od toga do daljnjeg...

Kao sto vec rekoh, potrebna je hlorovodonicna iliti sona kiselina i valjda metil oranz.
Sona kiselina je potrebna u standardizovanom rastvoru 0,1M i to nije problem napraviti u kucnim uslovima, na "reef"-u su vec objasnili kako i koliko se mesa sa destilovanom vodom.

Ostaje metil oranz... pa molim samo ozbiljne i koncentrisane da ucestvuju u temi, hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači 1000 din je mnogo za tesk koji realno tesko da možeš da potrošiš za godinu dana slatkovodne akvaristike a za mućkanje hemije u životnom prostoru koji deliš sa porodicom nije? To je tako loša ideja! Daješ ljudima opasnu ideju!
Svi testovi propadaju, ne traju večno, svakim merenjem unosiš nečistoće pa ako nemaš uzgajivačnicu od nekoliko desetina sistema nije ni isplativo nešto.
KH merim dva puta nedeljno plus kad menjam vodu, da pravim test nisam ni pomišljao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, opasna ideja je rastvor HCL 0,1M ...
Onda je 100 puta opasnija ideja testiranje kamenja i slicno nerastvorenom kupovnom HCL !!
Necistoce necu komentarisati.

Ok, meri koliko hoces i cime hoces, ako ti ovo smeta nemoj ucestvovati i minirati temu, prosto i jednostavno i svi zadovoljni Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2019 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da smeta mi jer ovo može pročitati neko dete pa dobiti suludu ideju da pronađe koncentrovanu kiselinu kako bi napravilo tetove, ona za testiranje kamena i čišćenje wc šolje se ne koristi. Nije sve za forum, zato što je tebi žao 1000din treba neko dete oči da ošteti?!
Da nismo iz istoga grada možda mi i ne bi smetalo toliko. Ali malo mesto, pa se zna kad se topla voda izmišlja. Imaš već ko će da ti kaže kako se meša, pitaj, probaj a ovde ostavi da znaš kako se pravi i da ti se javi onaj koga interesuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 11, 2019 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ta za testitanje kamena je u pitanju tj 16-18% jer je ta najdostupnija i moze se kupiti u svakoj prodavnici,a ti si znaci ostetio deci oci jer si vise puta pisao o tom testiranju, jos sa starim nalogom a i novim...daj mani me covece...

Dakle, moj cilj je da se dodje do formule uz pomoc ljudi sa foruma koji se bolje razumeju u hemiju a TEK ONDA da se ako dodjemo do zakljucka i konacne formule objavi upustvo sa svim merama predostroznosti.
Prema tome, mirno spavaj brizni covece Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Aquaforest Test Pro + Akcija Aquashop Aquashop 0 Pet Okt 27, 2017 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 test tecnost pedjaSM Uradi Sam (DIY) 10 Čet Mar 16, 2017 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 test pedjaSM Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 06, 2017 12:28 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ReefrooM test - siporex suvi kamen Nikolac Morska Akvaristika 334 Čet Okt 02, 2014 10:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ph jbl test nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Avg 12, 2014 9:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License