Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Xiphophorus Variatus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Hulk
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima neko strucan da mi malo problizi razliku izmedju Variatusa i drugih ksifoa, najpre Maculatusa jer je najslicniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Hulk
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini po gornjem peraju, koje je znatno vece kako mi se cini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo po tome, po zbicama u perajima.. kod nekih je gornji plus kod nekih bocna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 16, 2019 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

X. maculatus i x. variatus su platike. Xiphophorus hellerii je najpoznatija od "sabljorepih" ksifa (ksifos je bodež na grčkom). Za te ribice bi trebalo imati neki srpski naziv poput "sabljorepka" ili nešto slično. Znam da ih u komšiluku zovu "švertovi".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hulk
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2019
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam po izgledu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komsije su to pozajmile od gemana, swert je mac na nemackom....nemci ih zovu Schwertträger (sverttreger ili maconosac)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2019 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto slično ih i Rusi zovu (mečenosec). Onda i mi možemo nešto slično u duhu slovenskih jezika umesto da koristimo grčku reč. U ostalom to je reč koja opisuje ceo genus, u koji spadaju i mačorepi i platike. Onda mačorepih ima sa više mačeva (lire i one sa više od 2 bodeža na repu, pa čak i oni koji ne mogu da se pare od veličine gonopodijuma)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 22, 2020 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna u Beogradu gde se mogu naci lepi primerci pomenute linije platika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 23, 2020 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gambusia ::
Nešto slično ih i Rusi zovu (mečenosec). Onda i mi možemo nešto slično u duhu slovenskih jezika umesto da koristimo grčku reč. U ostalom to je reč koja opisuje ceo genus, u koji spadaju i mačorepi i platike. Onda mačorepih ima sa više mačeva (lire i one sa više od 2 bodeža na repu, pa čak i oni koji ne mogu da se pare od veličine gonopodijuma)...


Mogli bi u tom duhu da koristimo neku našu reč za gonopadijum... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka HiFin Xiphophorus zenke? laky_kg Tražnja 0 Pet Okt 02, 2020 9:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Xiphophorus laky_kg Ribe 1 Uto Mar 22, 2016 4:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati xiphophorus helleri na poklon Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Apr 17, 2015 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Xiphophorus helleri ViK Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Sep 23, 2014 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plati Maculatus i Variatus nesha barajevac Razmnožavanje 4 Pet Jul 04, 2014 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License