Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Saveti za bolji pocetak i jos bolji nastavak sa akvarijumom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ajvanho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2019
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 9:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ajvanho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2019
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2019 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto pravim projekat za komodu gde ce stajati akva, sta mislite da li je ok da skinem ovaj crni poklopac koji imam i da nakacim rasvetu na poklopac komode. Jedino me interesuje ako to uradim da li da zbog kondenzacije i da ne bi poklopac od iverice navukao vlagu i propao, stavim staklo na mesto sadasnjeg poklopca kroz koje bi prolazilo svetlo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko skines vec postojecu haubu na bocnim stranicama zalepis po 1 cm stakla da drzi kondenz staklo a iznad na komodi napravis kliznu policu na kojoj ti je svetlo, ako se pitas zasto kliznu da kad cackas nesto po akvarijumu izvadis svetlo da ti ne bi smetalo i imao vise prostora za manervisanje, ali to radi ako se odlucis za akvarijum sa dosta bilja, ako se odlucis za ciklidni sa malo bilja moze svetlo biti i fiksirano ili kao sto si vec rekao led (cak i trake) na vec postojec haubu.. ali opet ako se odlucis za ciklidni jednom moze da ti dune da se predomislis da probas sa biljnim pa je opet bolje u startu napraviti kliznu policu (ukoliko ovu haubu skidas) sa rasvetom da se kasnije ne bi dovijao savijao itd..

Nadam se da me razumes. Nikako da ti isparava direkt na ivericu sem u slucaju da je izlakiras lakom za camce, u tom slucaju nema potrebe da ramisljas da li ce ili ne da propust/upije iverica vlagui, tj ceo taj deo gde ti je akvarijum mozes slobodno da prelakiras i siguran si minimum 5 god. Naravno ovo sa lakom samo ukoliko se odlucis da skidas vec postojecu haubu i ne stavljas novo kondenz staklo vec ostavljas akvarijum otvorenog tipa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ajvanho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2019
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super hvala za odgovor i objasnjenje. Sve jasno za ovaj de sto se tice pozicije svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napisem da mozes da napravis i gornji deo da se podize, nesto tipa kao sanduk poklopac, ne znam da li ce ti nesto biti iznad akvarijuma ali to su dva tipa kako mozes da odradis gornji deo kod ugradnih akvarijuma u komodu/ormar, mada ja sam vise za klizni da bi mogao da drzis stvari bez pomeranja iznad akvarijuma, iako je zgodnije da se radi sa gornjim delom kao kod sanduka, jer kad ga otvoris svetlo je tu a otvoren je u potpunosti pa je lakse doci do zadnjeg dela akvarijuma.. uglavnom razmisli dobro sta ti je bolje pre nego sto pocnes da pravis komodu.

Postoji i treca solucija da se na jednu plocu (ugradnu) koja ide odozgo isto zakaci svetlo pa se po potrebi cela skida, mogu se ubaciti mali magneti cisto da je drze u poziciji kod blagih pomeranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ajvanho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2019
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, tako sam i mislio, da ta gornja ploca bude kao vrata od sanduka i da se to otvara kod velikih radova, a za hranjenje i tome slicno naoravim ona deo koji je sa prednje stranecda se samo on otvori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa novim akvarijumom Ilijajanic1 Početak u akvaristici 26 Pet Okt 23, 2020 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License