Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Beta Space Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Devojci se jako svidja Beta, pa sam odlucio da joj napravim akvarijum.

Posadjena je trava iz semena i dragon stone, nista pretrpano nije htela, evo kako smo zamislili.

Od ribica, pored bete ima crveni ancistrus i bikolor.

Imam pitanje sto se tice grejaca, da li postoji neki "mini" ili neka alternativa?
Hvala Smile

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja manji nisam video od Hydor mini heater 7,5 W.
On je 14,5 X 5,8 cm i izgleda kao npr mobilni telefon ( a ima ih i elipsastog oblika) pa bi ti to mozda bilo najelegantije resenje kad ga tutnes negde iza kamena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm, ovaj sto se nalazi u njemu, sto je na slici je najmanji sto su imali u zoo marketu. Narucio sam neki mini heater sa Alija pa cemo da vidimo kada stigne kakav je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kolika je dubina tog akvarijuma?
Uzgred, extra je, trava je počela baš brzo da raste. A borac prelep.
Nemoj da se zezneš kao ja, pa sve mislim žao mi sam je, i dodam mu ženke, a one mu izgrickaju peraja Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, Pecinac, kada smo videli boju, to je bilo to, stvarno je prelap. Trava da, jako brzo napreduje, samo sto sam juce ubacio bikolora i povadio mi je pola, pa sam morao da ga izdvojim u drugi akvarijum dok ne bude malo jaci koren.

Da, citao sam o njima dosta i o razmnozavanju, moraju prvo da se gledaju sto bi se reklo pa onda da se radi nesto, ali ne planiram to jos Very Happy

Dimenzija akvarijuma su: D:25 S:17 V:20

Podloga je JBL Manado.

Filtracija: Hang on filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje prvo pitanje je: Zašto bikolor???
On traži mnogo veći akvarijum raste preko 10cm, i kada je u skučenom prostoru, mnogo je nezgodan. Kad malo poraste, čak postaje i agresivan! Najčešće ide sa krupnijim od sebe ribicama!!!

E sada drugo, ja sam u mom "obdanište" akvarijumu imao aquael grejač od 16cm 25W. Nema regulator temperature, već održava konstantnu temperaturu u akvarijumu od 25°C.
Mada je kod mene održavao temperaturu na 24°C, ali sve je bilo ok. Imam ga još uvek, a akvarijum je ugašen. Mogao sam i da ti preporučim, a možda bih i ovaj moj prodao, zamenio... šta već.


Image Image
Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecinac ::
Moje prvo pitanje je: Zašto bikolor???


Ja procitah da ga je izbacio pa tek sad provalih da je rekao da ce ga vratiti kad ojaca koren trave...Pecinac je u pravu, nikako bikolor tu, cak ni ancistrus i oni rastu preko 10cm...mooozda 1 otocinnklus, on raste do nekih 5 cm ali opet, jatna je riba nece mu biti lepo samom...na tvom mestu opredelio bih se za neke puzeve, konkretno Nerite ali odavno sam drzao Borca pa ne znam da li ce ih maltretirati, proveri...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2019 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno i kozice dolaze u obzir na tu velicinu akvarijuma, ali opet, ne znam da li ce ih Borac pomlatiti, kao sto vec rekoh, proveri...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako uzmes grejac koji konstantno greje, mozes slobodno da izbacis termometar. Izgleda preglomazno u tako malom akvarijumu, ili mozda da uzmes one trake sto mere temperaturu i stavis bocno. Lepse ce izgledati. Mali komentar sto se tice estetike. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zene, znate kako je kada im se svidi neka ribica. Ostace on kod mene. Very Happy Sto se tice estetike, akvarijum je nov, grejac i termometar su tu radi kontrole i odrzavanja temperature, da mi se ne smrzne borac.

Razmisljali smo o kozicama, pokusacu danas jednu da ubacim da vidim kako ce reagovati pa javljam.

Pecinac, pisem ti na pp za grejac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bikolor ce se tuci s borcem vrlo brzo, kad poraste jos malo, jer se bikolor realno bije sa svim vrstama riba, sto je i razlog zasto ga generalno niko ne drzi u malim akvima s manjim ribama. A kozice se s borcem ubacuju onda kada zelis da borac lovi i jede zivu hranu. Ako ubacis 100 kozica, mislim da mu je 7-12 dana neki interval kad ce ih pojesti sve do poslednje. I zene kao i muskarci imaju mozak i oci, i vide sta im se svidja, ali svakako i shvataju da neke ribe ne idu zajedno ni u 5000 l, a kamoli u 5 l ili koliki je ovaj vas mini akv. Ne potcenjuj zene Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@IO zavisi od ribe do ribe. Milivoje(plavi borac) nikada nije napao kozice, čak ni kad je bio sa njima u tegli od 5l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2019 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da je milivoje, i njemu slicni borci, pre izuzetak nego pravilo. verovatno na 1000 boraca, dodje jedan koji ih ne tamani na angro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2019 6:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@IO pogresno si protumacio poruku, ne podcenjujem zene naravno, one su nas na svet donele Smile. Kada im se svidi nesto ne mozes ih ubediti za nesto drugo (na to sam mislio). Reseno je, nece ici u taj akvarijum.

Borac ce ostati za ancistrusom i to je to, ne znam sta bi se drugo moglo ubaciti.

Probao sam kozicu jednu da stavim... i ... Very Happy jedva sam joj zivu glacu izvuko. Juce sam sredio sa devojkom jos jedan akvarijum koji je bio samo za gupike, bez dekoracije, kamenja, bio je za mrest. Okacicu novu temu za njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2019 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo napredak. Boraac ja vam ne mogu opisati. Boljeg i pitomijeg stvarno nisam video. Dodje sam do prsta i mazi se, uopste nije plasljiv.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beta borac boluje filip89x Bolest 25 Uto Sep 18, 2018 6:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beta mrest bez jaja? Danijel-CH Razmnožavanje 2 Čet Feb 20, 2014 1:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Broj beta u akvarijumu? Danijel-CH Ribe 6 Čet Jan 30, 2014 2:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License