Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RO sistemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 12, 2018 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam isti aparat, samo sa tri segmenta, kod mene isto dosta sporo ide punjenje meke vode, npr balon od 5L napuni za npr sat ipo, dva, dok jedan akvarista mi je rekao da njemu isti taj aparat napuni za 15 min, a njegov mnooooogo stariji od mog, ne znam u cemu je poenta, mozda u pritisku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 12, 2018 9:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Feb 12, 2018 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad me pomenu sone aj da objasnim kako. imate malu valjkastu budzu pise na njemu flowrate i vama je 300 ako se ne varam. ja sam na izlazu stavio flowrate 400 kupio u subotici . on bukvalno prigusuje izlazak prljave vode i uz pomoc njega sam dobio troduplo veci protok ciste vode . bitna stvar je i cesmovaca kakva je sa parametrima kod mene se krece od 180 do 250 ppm . samim tim lakse uredjaj radi . merio sam kod brata na nbgd tamo dolazi na 400ppm sto je haos .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U velikoj sam konfuziji. Kada treba menjati sadrzinu NPS segmenta kod Aquili osmoze? Kada merač pokaže da je količina rastvorene materije iznad 0 ili kad isfiltrira 150l vode. Za NPS Aquil kaže filtrira nekih 150l RO vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2019 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na mojoj pise 1500 galona vek trajanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2019 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ovih dana da mi stigne RO, pa imam jednu nedoumicu ako moze pomoc?
Naime, citajuci po forumu...neko kaze da RO treba da bude stalno prikljucen na dovod vode ( jer tako valjda duze membrana traje ) a neko opet kaze da ne treba stalan dovod vode.
Vasa iskustva i predlozi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2019 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja stoji pod pritiskom 12 godina, jednom sam menjao membranu kad je pukla ( povela je da podize tvrocu vode na izlazu ) . Inace nedeljno napravim oko 300-400 litara RO vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2019 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kud ces lepseg saveta iz prve ruke Smile
Hvala Anboy, ziveli !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji si kupio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2019 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Firma iz Novog Beceja na KP 7000din
Nobelovi filteri.

E sad, kako ovo da nakacim na zid najlakse, i ima li veze da li stoji uspravno ili horizontalno?

Jos me interesuje da li smem da skidam ovo crevo sto ide na RO membranu pa tako uzimam i vodu koja prodje samo kroz prve dve kolone ( da bih mesao sa cistom RO) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2019 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam u planu kupovinu istog, javljaj iskustva. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2019 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::

Jos me interesuje da li smem da skidam ovo crevo sto ide na RO membranu pa tako uzimam i vodu koja prodje samo kroz prve dve kolone ( da bih mesao sa cistom RO) ?


Mineralne soli dodavaj a ne cesmusu. Za sta ce ti sluziti RO voda?

RO aparat je sve jedno kako stoji jer je pod pritiskom vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 04, 2019 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Pecni, danas jedva stigao da nakacim na zid u kupatilu a prvo testiranje, pustanje u rad i utisci u ponedeljak posto me sutra i preksutra nema kuci Smile
Elem, elegantno resenje za kacenje ovog sistema...nasao u gvozdjari te neke dve obujmice se valjda zovu i kostaju 100tinak dinara, evo i slika

Image

@Anboy, pa ne znam bas, ne daju mi se pare sad i za mineralne soli posto vidim da mnogi mesaju sa cesmom koja prodje kroz prve dve kolone dakle bez RO membrane i tako se ukloni samo hlor i teski metali dok npr kalcijum, magnezijum itd itd ostaju u vodi
Zasto bih te korisne elemente izbacivao iz vode pa ih kupovao i dodavao...ne znam, tako razmisljam Smile

Sto se tice onog pitanja mog za skidanje creva pa da dobijem vodu sa prve dve membrane koju bih mesao sa RO...dobih odgovor od prodavca koji je inace vrlo korektan i gotivan lik, da to ne moram da radim jer takva voda vec izlazi na ono plavo crevo iz RO membrane sa belim plasticnim dodatkom tj takozvana "otpadna voda".
Dakle po njemu ta voda je prosla kroz prve dve kolone i to je to sto mi trazimo za mesanje sa cistom RO.

Za sta ce mi sluziti RO voda?
Ehhh...zaludan pop i ovce krstava, ne znam sta drugo da kazem Smile
Salu na stranu, nisam komercijalan uzgajivac, imam 2 akvarijuma i oba su ukrasna, zelim samo da smanjim tvrdocu vode na nekih 70-80 ppm a posto ubacujem i CO2 iz boce da i PH drzim blogo kiselo, za sada samo u manjem 30ak litara akvarijumu. Drugi veci od nekih 200 litara ce mozda doci na red ako nista da omeksam vodu zbog kamenca....
Sve to sam uspeo u ovom manjem da obezbedim mojim Paracheirodon axelrodi i bez RO, ali me mrzelo vise da kuvam vodu i mesam sa kupovnom Rosom...ovako je lakse a i dugorocno gledano jeftinije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2019 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle malo zezanja danas povezah i pustih u rad ovaj RO sistem.
Zezanje je bilo jer je pustalo vodu na izlazu iz druge kolone, i posle konsultacije sa tipom od koga sam kupio par puta sam izvukao to crevo i vratio dok nije leglo kako treba i sad sve dihtuje 100%.

Testirao RO vodu, stavio 10 ml vode da bih koliko toliko preciznije izmerio KH, i na prvu kap voda pozutela, sto znaci da sve sljaka i voda je od 0 do max 0,5 KH. Jos uvek nije stigao TDS i Ph metar pa ne mogu nista drugo da izmerim...

Sto se tice protoka, nisam merio "otpadnu" vodu ali za nekih 20ak minuta sam dobio oko 3 litra RO vode, dakle za sat nekih 8-9 litara sto se i poklapa sa reklamom tj oko 200 litara RO vode za 24h.
Ja sam namerno i uzeo tu najjeftiniju varijantu sa membranom 50GPD jer mi nedeljno treba malo vode, za sada samo oko 6 litara za mali aq, a ako krenem i u veliki da dodajem trebace mi oko 25 litara, tako da moje potrebe od 30ak litara nedeljno apsolutno zadovoljava ova membrana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2019 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi je stigao TDS i PH metar, danas sam malo merio i primetio sledece:

Kod mene, direkt sa cesme voda je 217 ppm TDS, a otpadna voda sa RO je 287 ppm TDS.
Dakle, ta otpadna voda je jos tvrdja od cesme sto je kad malo razmislim i logicno jer ta voda ispira RO membranu pa zato u njoj i ima vise TDS nego na cesmi.

A ja se jos cudio kad sam kalkulisao zeljenu tvrdocu mesanjem zasto sam dobijao vece vrednosti.
Mislio sam da je ista tvrdoca otpadne sa RO i cesme ali sam pogresio.
Eto, jest da nije neki problem sto je tvrdja,...veci problem bi bio da je meksa ako se ide na dosta mekanu mesanu vodu ali mozda nekome ovo i posluzi , pogotovo ako se prvi put susrece sa RO uredjajem poput mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2019 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruto domaći proizvod RO membrane, količina rastvorenih soli kao tvrdoća, voda ispira RO Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ReefrooM Akvarijumi i Akvarijumski Si... igoRR Akvarijum Studio ReefrooM 1 Ned Okt 27, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 sistemi: kupovni ili DIY WoodyAllen Početak u akvaristici 6 Sub Jul 06, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License