Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik-savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2019 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pojasnjenju Smile Čitam dosta forum, pa naletim na svasta nesto, a tripujem se da mi uvek nesto fali pa onda i pitam. Počeo sam pre 7 dana sa dodavanjem easy life easy carbo 2.5 ml dnevno, i sad ne znam da li je zbog toga, ali limun i ludwigia su znatno porasle. Takodje,dva nova lista su izasla na nani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2019 3:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2019 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, zaboravih reci da sam uduplao i osvetljenje, te imam dva led osvetljenja po 18w,ukupno 36w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh, i dosta stariji po stazu akvaristi stalno nesto citaju i misle da nesto fali, nema tu kraja Smile

Elem, promenio si osvetljenje i to duplo, moras znati da svaka promena u akvarijumu mora ici postepeno i mora se pratiti situacija.Sve je to jedan dugotrajan i lagan proces koji treba ispostovati da bi se uspostavio odredjeni balans.
Taj balans se uglavnom odnosi na kolicinu svetla, hranljivih materija bilo u podlozi ili u vodenoj koloni i na kraju kolicine CO2.
Dzabe je pojacavati recimo svetlo ako nema dovoljno hrane za biljke, ili dzabe pojacavati hranu ako nema dovoljno CO2 koji je biljkama potreban za fotosintezu. Svaki taj disbalans moze i po pravilu ce vise prijati algama nego biljkama...
Ako nesto krene naopako, kao npr alge, onda je njihov uzrok verovatno ta poslednja promena koju si napravio.
Dakle, sta god da promenis idi lagano, prati situaciju 7-8 dana i ne uvodi nikakve druge promene, ako je sve ok teraj dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 7:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, za sad nemam nikakvih promena u smislu povećanja algi, a dešava se znatniji rast biljaka, što smatram da ima veze sa co2 i pojačanim svetlom. Još uvek ne dodajem mikro i makro elemente, pratim stanje samo sa co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika akvarijuma nakon ubacivanja kamena, pronadjenog u obližnjoj reci. Kamen dobro opran, testiran sonom kiselinom, zatim prokuvan u soli, pa prokuvan u cistoj vodi, i nakon hladjenja ubačen u akvarijum.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E te crvene sam i ja nasao i ubacio u manji akvarijum, mogao si mi poslati sliku odmah bih ti rekao da ne reaguje na kiselinu Smile

Pazi sad mala caka , mnogo lepse izgleda kada se koristi samo jedna vrsta kamena. Dakle nadji jos koji takav crveni manje komade, ili taj veliki izlupaj na vise delova a taj crni izbaci ili nadji istog takvog crnog jos komada razlicite velicine a izbaci crveni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredina je obično najbolje da bude prazna sa manjim granama i kamenjem koje ulaze/probijaju je sa bokova ili baš bogata a bokovi prazni kod užih postavki. Ja bih taj kamen pomerio u stranu ka grani i naslonio granu na kamen, tj preklopio kamen sa njom. Izgledaće dosta prirodnije. Pokupi sledeći put sitnog kamenja pa ga razbacaj oko tog većeg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2019 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima. Mnogo sam srećan što polako dobija neki fin izgled, počinje da liči na akva Smile Zeza me što baš nemam smisla, dok gledam druge, svaki mi prelep.
Doksas, da sam znao da znas, poslao bi ti:)
Peku, tako sam i hteo, da na mesto gde je grana stavim crveni kamen, ali sam pokusao sa ovom granom i anubiom da sakrijem filter, u cemu nisam uspeo Smile Videcu pri sledecem menjanju vode da napravim takvu postavku, plus cu kupiti i zalepiti mahovinu na njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2019 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, danas sam ponovo bio u lovu na kamen, da bude u tonu. Čini mi se da je ovako bolje.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican, kako bilje bude napredovalo tako ces i menjati postavku.. ostavi ga par dana da odmori, a skupljaj jos kamenja, pripremi i ostavi negde sa strane.. jos ces da se igras ovo je tek pocetak! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, i meni se bas svidja kako sad izgleda. Jos kad bukne limun i sesiflora, plus ludvigia, ima da bude pun dogadjaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad se vec vidi lep napredak u odnosu na onu plastiku u prvom postu Smile

Poslusaj Lisca, ozbiljan je to akvarista.
A kad akvarijum sto kaze Lisac odmori, ja bih malo drugacije to kamenje poredjao.
Ovako kako si poredjao kao da je za ciklidni akvarijum pogotovo taj veliki kamen levo i pravljenje tog prolaza.
Mozda bih cak taj veliki i izbacio a ove ostale poredjao oko i ispod grane da dobije neki sto prirodniji Izgled.

Jos jedan savet, ne znam da li ti rekoh pre...
Kod tebe sad primetih barem 10ak razlicitih vrsta riba po malo komada a uglavnom skoro sve su jatne ribe.
Mnogo lepse izgleda kada je recimo dve vrste riba ( plus cistaci i algari) ali u jatu dakle vise komada iste, a i ribe ce se daleko bolje osecati jer su kako rekoh jatne.
Sad sta je tu je, ali eto cisto da znas za ubuduce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Doksas, i ja kad pogledam kako je izgledalo pre dva meseca i sad, ozbiljna razlika. Vec sam i ja polako pohvatao sta i kako, i bice to sve bolje. Sto se tice ribica, ima stvarno svega. Sledece ribice su u akva:
1 moćni skalar Smile
6 black moly
6 ksifa
8 plavih neonki
6 crnih neonki
8 barbusa
6 zelenih barbusa
6 roze neonki
2 crne tetre
4 fantom tetre
6 koridorasa
2 amonijera
2 algara, ne mogu se setiti imena.
Znam da ovo nije najsjajnije, ali imam problem supruge, koja ima petshop do apoteke gde radi. Uleti, kupi i donese, gde da joj kazem hajde sad to vrati, ne slaze mi se :] A i ja sam u startu, kao i svaki pocetnik, nakupovao po principu “daj tri crne, tri narandzaste” Smile Sredice se i to vremenom, pa bi drzao tri vrste, tipa plave neonke, barbuse i barbuse zelene, plus koridorase i algare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trihogastera si zaboravio, a cini mi se da negde videh i jednu zenku gupike Smile
Hehe reci zeni da ce ribice patiti i kao svaka zena sazalice se i prepustiti tebi taj deo Smile

Barbusi ce kad tad poceti da cupkaju tog skalara a verovatno i tog trihogastera tj svaku ribu koja ima duza peraja, takodje i neonkama ce verovatno smetati jer su ludi i zivcani Smile ...mada, meni su barbusi prelepi i zanimljivi, pogotovo zeleni i tigrasti u kombinaciji pa eto mozda jednog dana to bude "barbusarijum" ako tako odlucis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eee daa, njih sam smetnuo. Imaju dva trihoa Smile Ma hit, kod mene je ludilo u akva Smile Ispucala se sad, smirila se, pa cu to polako resavati. Nagovaram kuma da ponovo aktivira akva, pa da mu poklonim ribice Smile Barbusi su mi ubedljivo najomiljeniji, ludi su skroz. Napravicu to jednom, kad razdelim postojece ribice. A do tad, totalni haos. Mada, posmatram ih, niko nikog ne dira, svako svoju pricu tera, za sad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License