Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2019 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan video kako to trenutno izgleda posle 9 dana.

[youtube]https://youtu.be/Yl5VNR9mURI[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2019 11:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo.. nego reci mi da li je sagitaria sa leve strane akvarijuma iza helferija?

Da li ces kod Alternathere da ostavljas koren da prelazi preko kamena ili ces je seci blizu korena pri odrzavanju, tj uklanjati zilice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Zanimljivo.. nego reci mi da li je sagitaria sa leve strane akvarijuma iza helferija?

Da li ces kod Alternathere da ostavljas koren da prelazi preko kamena ili ces je seci blizu korena pri odrzavanju, tj uklanjati zilice?


Jeste sagitaria. Meni ne smetaju te žilice, što se mene tiče, mogu gde hoće! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prati stanje kad koren sagitarije pocne da se siri i kad krene sa udaranjem koren od koren sa helferijem, postoji mogucnost alelopatije, da helferi pocne da truli pa ces morati da ga prebacis na drugu stranu, obrati paznju na to...

Bice zanimljivo videti kad zile predju preko kamena. Smile

Sve u svemu.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Prati stanje kad koren sagitarije pocne da se siri i kad krene sa udaranjem koren od koren sa helferijem, postoji mogucnost alelopatije, da helferi pocne da truli pa ces morati da ga prebacis na drugu stranu, obrati paznju na to...


Hvala za info, obratiću pažnju.
Sad je veći problem što koridorasi malo, malo, pa iščupaju helferi... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali predlog, mozes da zavezes helferi kao anubiase za neku granu/kamen tu gde jesu tako ces izbeci i udaranje korena od koren tj helferi ce se hraniti putem vodene kolone, a sta je u zemlji nema veze i plus nece biti cupani od strane koridorasa.. kasnije je lakse i za repozicioniranje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo stanja posle 2 meseca:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim ja da od jeseni ce tu ici jedan ozbiljniji akvarijum, mislim vecih dimenzija. Bas je lepo i bas ti ide steta sto je tako mali akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
Vidim ja da od jeseni ce tu ici jedan ozbiljniji akvarijum, mislim vecih dimenzija. Bas je lepo i bas ti ide steta sto je tako mali akvarijum...


Hvala, bice sledece godine u ovo vreme, bez dileme... Wink

Trebalo je ove, ali ipak su bili neki drugi prioriteti vazniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2019 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3. mesec

Za sada sve ide polako svojim tokom, jedino me Althernatera nervira, pocinje polako da se topi, ocigledno hoce CO2.
U tu svrhu je pre 2 dana ubacen Sera Co2 start, kao neko pomocno sredstvo, pa da vidimo sta moze da uradi na ovoj litrazi.
Za bocu ili neko diy resenje nema mesta, tako da je ovo nuzno zlo, ali cini se da ima neku svrhu, jer mi rotala i microsorum perlaju, sto do sada nije bio slucaj. Praticu stanje, pa cu ovde obavestavati o rezultatima.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2019 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da...biljke kao da su malcice sljonule....verovatno se jos navikavaju ako si ih doneo od nekoga ko ima co2....bile su bas lepe i zdrave na prethodnoj fotki...jel prihranjujes ili da li planiras da pocnes da dodajes nesto u ovoj fazi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2019 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dnevno sipam 1ml Easy Carbo, a od prihrane 2 dana po 1ml narandzaste Tropice, pa onda jedan da 1ml zelene i tako u krug.

U sustini, helferi vidim da izbacuje novi pelcer, sagitarija isto polako napreduje, rotala standardno raste, limun isto, staurogina isto polako napreduje, ali donji listovi krecu da propadaju, sve u svemu, ocekivao sam da to malo bolje krene, s obzirom na nov soil, ovo mi je sve nekako traljavo...

Ako imas neki predlog, pisi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2019 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima oko 45-50L jel tako? Ja sam kod mene na 180L ukupne zapremine, sto ce reci max 140l vode sipao 10ml easy carba dnevno....i to uz dodavanje co2....Easy carbo sam vise koristio kao algicid da smanjim crnu bradatu algu....eto mozda bih to kod tebe povecao na bar duplu od propisane doze ali naravno vrlo postepeno i uz promatranje ponasanja riba....da ih ne otrujes.

Ostalo nista ne bih menjao, ostavio bih da prodje neko vreme da vidis da li ce se biljke privici....tropiku nisam koristio ali sam cuo da je to trenutno u samom vrhu sto se tecne prihrane tice....javljaj kako napredujes i kaci slike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 20, 2019 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mene posle dužeg vremena. Svašta nešto se dešavalo u proteklom periodu, a ono što je najbitnije, sada je sve krenulo na bolje.

Rešio sam problem sa biljkama, shvatio sam da je voda bila u pitanju, jer sam do momenta dok nisam primetio problem, sipao samo kupovnu destilovanu vodu što je očigledno dovelo do manjka svih elemenata. Sada sam se vratio na dobru staru odstojalu česmovaču! Smile

U međuvremenu sam delimično zamenio rasvetu, tj. samo pojačao, jer sam umesto led traka sa 60 dioda/m sada stavio 120dioda/m sa 5054 čipovima.

Ono što me je je najviše nerviralo je što nisam imao mesta za bocu CO2 ispod akvarijuma, pa sam rešio da ispobam Sera CO2 start, koji definitivno nije doneo ništa dobro, osim nestabilnog nivoa CO2, koji je u kombinaciji sa jačim svetlom otvorio vrata crnoj čupavoj algi koja je počela da mi se hvata po krajevima listova biljaka, što me je i nateralo da uzmem testeru u ruke i prepravim policu na kojoj stoji akvarijum i sada lepo u polici stoji boca od 10kg CO2! Smile

Uglavnom, borba sa crnom čupavom je trajala sigurno 2 meseca, što sa hidrogenom, što sa Carbom, ali mislim da polako izlazim kao pobednik, s obzirom da je sada svedena na minimum, mada još moram da nađem odgovarajući balans trajanja foto perioda i jačine svetla, gde bih podigao jačinu (sada radi na 50%), a smanjio dužinu foto perioda, kako bi i biljke na dnu imale dovoljno svetla.

Razlika u rastu bilja sa CO2 je neuporediva sa rastom bez CO2.

Evo slika posle mesec dana od ubacivanja CO2:

Image



A ovo je trenutno stanje:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2020 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sta se desi kada ne pokupis sve sto trimujes... Smile

Sa leve strane gde je taloznik, nakupilo se malo mahovine od trimovanja i krenula je da se siri, a onda se tu negde ucackao i otpadak monte carla i krenuo i on da se siri.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zekin prvenac,samo ne znam koja je vrsta Ana zeka Guppy fun club 25 Uto Jun 03, 2014 7:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka youtube prvenac patus Akvarijumi 4 Ned Avg 12, 2012 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvenac! Kristina Akvarijumi 22 Uto Apr 03, 2012 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac vukota Akvarijumi 8 Čet Mar 22, 2012 2:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac - diskusi ideadiskus Akvarijumi 25 Sub Jul 09, 2011 11:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License