Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko Limnophila sessiliflora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 2:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav hte bih da Vas pitam nesto oko Limnophila sessiliflora, uglavnom skoro sam je uzeo i raste ko luda, al sam primetio da na nekim od tih krugava ( tako nazivam svaki list Very Happy Wink su braon listovi a neki tamno zeleni ali ne znam deluje mi kao neki braon posip po njima al npr jedan taj krug je zelen i lep drugi je tako braon pa ne znam 5 lepih pa opet jedan isto tako nzm da li je to normalno za tu biljku, i poneki listovi imaju i ko da im dlake rastu 😂 nov sam u akvaristici ne zamerite na ovom objasnjavanju hah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 2:49 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su ti alge. Ako ne dodaješ CO2 onda smanji svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve veze imaju braon alge sa svetlom?

Okači prvo sliku da vidimo tačno o kojoj se algi radi. Ukoliko je u pitanju braon alga ona je normalna pojava u novoformiranim akvarijumima dok se filter ne ustabili.
Kako dođe tako i nestane kad se bakterije u filteru razviju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slike Smile a druga slika me isto zanima da ne nacinjem novu temu a ne znam ni kako se zove biljka al onako dugacka neka
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To otocinclusi rijese za dva dana kompletno, male vrijedne ribe...pa ako mozes nabavis ih i problem rijesen.
Inače mislim da je u pitanju jače osvetljenje, i to se dešava kod novoformiranih akvarijuma, ne pomažu ni ribe
ni puževi, ništa, osim pomenutih na početku. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strahinja025 ::
Kakve veze imaju braon alge sa svetlom?

Okači prvo sliku da vidimo tačno o kojoj se algi radi. Ukoliko je u pitanju braon alga ona je normalna pojava u novoformiranim akvarijumima dok se filter ne ustabili.
Kako dođe tako i nestane kad se bakterije u filteru razviju.



Apsolutno nikakve, normalna pojava u novom akvarijumu koja će da nestane sama od sebe kad se sve stabilizuje kao što si i napisao.
Ali kolega je rekao i ovo:
Dragan996 ::
i poneki listovi imaju i ko da im dlake rastu 😂

To mi je zazvučalo kao BBA ili končasta alga a i jedna i druga imaju veze sa svetlom, ne nužno niti je to glavni problem ali u low tech akvarijumu bez CO2 i đubrenja svetlo može da bude veoma bitan razlog i smanjenje svetla uz redovno menjanje vode i održavanje može da pomogne da se to sredi. Moj odgovor možda nije bio precizan ali se odnosio na ovo što izgleda kao da su dlake a ne na diatomu koja će sama od sebe svakako da se reši. Nisam ni hteo da ulazim u detalje šta sve dovodi do tih algi(BBA i hair alge) kao npr manjak CO2 i đubriva, generalno disbalans u akvarijumu itd, itd da zbunjujem čoveka bezveze jer je početnik i svakako je najbolje smanjiti svetlo ako ima BBA ili končaste dok se to ne stabilizuje a diatoma je svakako nebitna i sama će da nestane.

Takođe slažem se za otocinkluse da će da pojedu braon algu lagano ali ćeš nakon toga morati da ih hraniš kuvanim povrćem jer oni hranu za ribice neće da jedu u 90% slučajeva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 25, 2019 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha da mi je neko pricao da toliko informacija i da je toliko komplikovano brinuti se oko akvarijuma ne bi mu verovao, mada moram priznati da mi se mnogo svidja da ulazem u akvarijum zanimljiv je sav taj proces o ribicama da ne pricam haha Very Happy prosto se covek zaljubi u ovaj hobi. i imam jos jedno pitanje za vas Ivanro e bi mogao ukratko da mi napises sta bi trebao sve da kupim kako bih namestio taj co2 i ukratko kako to ide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Maj 26, 2019 6:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragane, mozda imas alge ali na drugim mestima, ovo trenutno sa biljkom sta se desava je prosto receno pronena zivotne sredine i navikavanje na nove uslove. Taj deo sto raste u stranu jako zelene boje kad preraste 10 cm slobodno iseci i stavi pored te vec primljene stabljike i slobodno iseci tu stariju na dva cm iznad podloge ili ako ti je zgodno iscupaj staru i ostavi samo novu, mada ako ostavis staru pojavice se na vise mesta par novih pelcera pa ces je lakse razmnoziti u akvarijumu.

Sto se tice druge fotografije isto promena zivotne sredine i odbacivanje starih listova, tako se ponasaju pojedine kripte tj dobiju to crno pa iz toga pocnu krugovi da se prave.

Nema potrebe za co2 ukoliko imas "lake" biljke u akvarijumu, potrebno je vreme da se stabilizuje sistem tj od starta sacekaj minimum 3 meseca da akvarijum prodje kroz potrebne faze pa tek onda razmisljas kako ces i da li ces dodavati co2, mikro/makro itd.. do tada predlog je da ga samo posmatras i vidis kuda ide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Maj 26, 2019 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za CO2 u suštini imaš dve varijante:
1.Uradi sam varijanta sa kombinacijom šećer kvasac (ima i drugih opcija) i
2. presurizovani CO2 sa bocom i manometrom i igličastim ventilom i elektromagnetnim ventilom(opciono ali preporučljivo).

Prva opcija jeftinija mnogo ali ne toliko efikasna i na duge staze jako zamarajuća plus količina CO2 u sistemu nije uvek ista a druga opcija inicijalno skuplja zbog opreme ali posle jeftina(samo se dopunjuje boca) i mnogo lakša za korišćenje uz to da CO2 je manje više uvek u istoj količini u akvarijumu onako kako ga ti podesiš.
Imaš na forumu dosta o CO2 u obe varijante pa pogledaj i pažljivo iščitaj i odluči.
Takođe se slažem sa Liscem da prvo polako ovo stabilizuješ par meseci da vidiš kako sve to ide i da se uhodaš i navkneš na akvaristiku i onda odlučiš šta i kako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2019 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala lenji lisce i ivanro Smile inace poslusao sam sputnika8 i uzeo sam 2 helene i otocinclusa kao i Amano kozicu.
Za sad u akvarijumu od 115l imam:
2x zebrice
2x ancitrus
4xkoridoras dva siva i dva albino
4x tetre dve bele i dve crne
2x narandzasti kakadu Smile
Inace da se nadovezem na jednu od proslih tema sa crnim tetrama, od kad sam ubacio nove ribice tetre kao i sve ostale ribice su dobile jako tamne boje i jos lepse su nego sto su bile, i hvala na svoj pomoci do sad!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2019 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helene neće raditi posao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2019 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto to mislis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2019 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu se meni nakotili ti obicni puzevi nesto puno i sve koje sam video stavio sam u jedan akvarijum pored zato nisam kupovao vise njih nego samo dve, javicu ako budem video da nisu radile svoj posao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2019 7:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragan996 ::
Zasto to mislis?

Izvini! Nisam pročitao da imaš "obične" puževe u akvarijumu, nego sam pomislio da si nabavio Helene da bi bili komunalci, da grickaju alge i ostale stvari...
Zato sam prokomentarisao da neće raditi posao. Još jednom se izvinjavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License