Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupika pliva nepravilno Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2019 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege sta bi ovo moglo da bude?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4So3LlnLOcI[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2019 4:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2019 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajson ::
Kolege sta bi ovo moglo da bude?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4So3LlnLOcI[/youtube]


Pozdrav, meni ovo lici na bakterijsku upalu plivajuceg mehura, meni se to desavalo sa skalarima,,, verujem da ce se neko javiti iskusniji od mene da pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2019 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni to deluje kao oštećenje nervnih puteva usled X faktora(parazit, virus, trovanje). Nema njoj spasa svakako. Nemoj da je pustiš u akvarijumu da umre. Izvadi je u neku veću teglu. Ako možeš skrati joj muke nekom metodom koju smatraš prihvatljivom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2019 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mozes da slikas gupiku? Sto vise slika to bolje za dijagnozu...
Na snimku se ne da videti ( barem meni) da li ima jos nekakvih promena na telu, pogotovo na skrgama ili u izmetu.
Meni lici na neku bakterijsku infekciju ili parazite, nisam siguran...

U svakom slucaju, ta riba je zrela za izdvajanje u karantinski akvarijum, ili ako to nemas moze posluziti i neka posuda ili tegla kako neko vec rece.

Ono sto je bitno, kao i kod svake bolesti je tacna dijagnoza pa na osnovu nje terapija.
Trpanje lekova bez precizne dijagnoze moze biti uglavnom kontraproduktivno i u vecini slucajeva izazvace nezeljena dejstva.

Dakle, daj sto vise slika da pokusamo da otkrijemo uzrocnika bolesti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nsto pliva u akvarijum goran012 Početak u akvaristici 13 Ned Nov 01, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License