Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kupio dajana artemia eggs hobby, ali cini mi se da je sad ova tura koja se izleze (iz iste kutije) malo bolja, tako da sam mozda i ja nesto zeznuo, mada su uslovi isti.
I da mi ne zamerite na ovim pitanjima ovo mi je prvi mrest, da li je moguce da crkavaju od gladi ako ne jedu tipa 12-15 sati ili je nesto drugo u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 12:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 5:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može biti mnogo razloga za uginuće, promena parametara vode, temperatura, nedostatak hrane... Nemoj da se opterećuješ uginućima, koliko god da izvedeš malaca, uspeh je, ipak je prvi put u pitanju, praksa će doneti rezultate u budućnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2019 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko ideju kako naterati mlade skalare da jedu suvu hranu? Sad su vec dovoljno veliki da mogu da progutaju i vece komadice suve hrane ali kao da ne zele, probaju i nakon par sekundi ispljunu, a artemiju tamane. Probao sam da ih ne hranim par dana, pa da im ponidim razno razne vrste suve hrane i nista...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2019 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Projesce sigurno, tj sigurno jedu ali ti ne primetis, a normalno je da po nesto i pljunu Very Happy
Artemija je bas hranljiva tako da dok god jedu daj im.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2019 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam siguran da nista ne pojedu, posto im dajem male kolicine hrane i pazljivo pratim, svi do jednog se okupe probaju i ispljunu i ta hrana pada na dno. Jeste artemija najhranljivija ali je malo zamorno pripremati je svakog dana vec vise od dva meseca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Avg 01, 2019 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A što ne probaš sa smrznutim ciklopsima? Moje sitne ribe obožavaju to da jedu a jela je i mlađ endlera pa znači svakako je dovoljno sitna hrana u pitanju. Pa možda tako postepeno sa smrznute probaš ponovo sa suvom hranom? Smrznutu bi gotovo sigurno trebalo da jedu a ne moraš da se jebavaš sa pripremom artemije svaki dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Avg 01, 2019 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji skalari su stari oko mjesec dana. Nakon davanja smrznutih ciklopsa i žive daphnia sam vidio 1-2 mrtve ribe. Da li je zbog veličine riba i hrane ili je nešto drugo u pitanju. Sa mikro crvima i grindalima nisam imao tih problema.
Realno, smrznuti ciklops je najlakše davati, odlediš i hraniš. Da li je hranljiv kao neka druga vrsta hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
angelfishinheaven
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2021
Poruke: 15

PorukaPoslao: Ned Jan 31, 2021 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo!
Zna li neko može li se ta hrana "Artemia" davati i odraslim ribicama? Jel se može kupiti u pet - shopu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License