Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stvarna korisna zapremina filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://postimg.cc/RW6Nf19k[/img]
Ovako sam zamislio. Sprej bar ili lily pipe, nebitno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze vrsice ti funkciju, nego ja ti dao predloge da pravis prenosni, jer ako ces vec raditi skejperski akvarijum posle nekog vremena kad pozelis da menjas da mozes i filter da pomeras, ali ako je tebi zgodnije da bude u sklopu sa akvarijumom tj ugradni u redu, vrrsice funkciju u svakom slucaju. Smile

Nadam se da ce biti nekih fotki kad se akvarijum napravi i slozi, da necemo morati da cekamo 10 godina za sledece javljanje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam mesta za prenosni, uklapam se u milimetre. Hvala na sugestijama i savetima. Slike ce biti kad zapocnem sve oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nismo se razmeli tj ja nisam bio najjasniji prenosni se pravi da bude kao ugradni ali se ne lepi na ivice samog akvarijuma. Ne mislim na spoljasnji sa prelivnim cevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skontao sam bas posto sam odgovorio... Pametno samo valja li da staklo lezi na staklu? Ali u sustini moze se malo zalepiti silikonom odozdo, lako za odvajanje ziletom ako zatreba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepi se tanak sloj siliikona na par mesta po filteru i pusti se da se osusi pre ubacivanja u akvarijum (moze i duz donjih ivica prvugaonik, kvardat itd u zavisnosti samog oblika filtera, a moze i po citavom dnu, razvuce se spaknom, kartronom...) moze i na stranice koje nalezu na zadnju/bocne ivice akvaijuma da se doda po par tacaka cisto da se stakla ne dodiruju, ali nije neophodno za stranice. Da ne davim vise, srecan rad i nadam se nekim fotkama kako je ispalo na kraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili bolje ovako, bez tog ugaonog lepljenja, ovako mu smanuje jos velicinu ili ti povecava zapreminu filter mase ako se deo mase ubaci i u deo sa pumpom..
Image
Ne davis naravno, zahvaljujem na predlozima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi silikon značiće dosta ako ništa ublažiće vibracije koje ribe osećaju daleko jače nego mi.
Ste što je pod 90 usporava kretanje vode, skuplja detrus i bode oči. Ako možeš stavi bočne strane pod uglom pa makar izbubio koji litar akvarijuma ako ne nije strašno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram ga totalno sakriti, "zatrpati" skejpom, sa dosta kamena, tako da nece biti pod 90, videcemo... Videcemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A i nije problem staviti ih pod uglom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite, da li je losija varaijanta ako filter uvlaci vodu tridesetak santimetara od ugla akvarijuma? Znaci da zazor ne dude tik uz bocnu stranu, kao sto mi je uvek bio do sada. Vracanje vode nije problem jer se lako kontrolise sprej barom, cevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije losija varijanta samo kad radis redovnu zamenu vode taj cosak sifoniraj cesce na startu akvarijuma, kad se bilje rasiri i razvije koren nece biti uopste potrebe ni za sifoniranjem, mozda jednom u mesec dana cisto reda rad, skupljanje prvog slojai. Mozda na startu da ubacis neku higrofilu sve zajeno sa saksijomi pa kasnije da je zamenis sa biljkom koju si planirao da zasadis u tom uglu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sklopljene kockice, zahvaljujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me jos misljenja u vezi cirkulacije vode, kod primera pregradnih filtera na zadnjoj strani akvarijuma. Licno sam posedovao akvarijum sa ciklidima sa dva pregradna filtera na zadnjoj strani, zazori su bili na krajevima akvarijuma, dve pumpe su vracale vodu u sredini i primetio sam talozenje prljavstine bas ispod njih na sredini akvarijuma. Menjao sam uglove mlaza povratne vode ali nije resavalo sto me navodi na misljenje da je bolji nacin sa jednim filterom duz zadnje strane sa jednim zazorom i pumpom koja vraca vodu na drugom kraju akvarijuma. Da li bi taj nacin pospesio ili da kazem uredio da cirkulisanje vode u akvarijumu bude kruzno i pravilnije? Pitanje je da li je bolje da takav filter uvlaci vodu sa dve strane (sto ce mnogi reci da jeste zbog uvlacenja vise otpada) i vraca je u sredini ili druga varijanta koja uvlaci sa jedne a vraca na drugoj strani? Izvinjavam se na duzem postu, valjda sam jasno objasnio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko atman kanister filtera scorpion Filteri i pumpe 5 Uto Sep 11, 2018 11:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License