Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potocic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista

Registrovan: 10 Avg 2012

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum: 70dx35šx30v 73l
Filtracija: trokomorni unutrasnji filter sa zazorom 30dx10šx30v. Prva pregrada gde je zazor je taložnik i tu je grejač. Druga je za filter materijal, od dna prema vrhu:keramički prstenovi, sunđeri različite debljine međusobno odvojeni kamencicima, vata. Treća komora potapajuca pumpa 600l/h. Preko pipe koja daje nešto širi mlaz šalje vodu duž prednjeg stakla tako da sam dobio efekat potoka. Sada moraju vešto da love listiće kada krenu Very Happy Ne znam jedino da li da malo smanjim protok ili da ostavim na max.
Osvetljenje: grolux 18w t8 25.000k i 15w t8 6.500k Kinezi.
Biljke, ribice i deo filtracionog materijala i vode prebačeni iz prethodnog akvarijuma http://www.akvarijum.org/forum.....20594.html
Ribice: ancistrusi matični par i nekoliko generacija podmaldka. Gupi mix moscow, dambo i red i njihov podmladak. Planiram da trentnu faunu zamenim sa jatom fantoma ili serpi i parom ramireza kada se lepo isciklira akvarijum.
Biljke: anubie nana var bateri, nana petit, anubia giletii, razne kripte, mahovina, pogostemon helferi, microsorumi i bucephalandra deep purple.
Prebacivanje proslo lakse nego sto sam mislio da će ići. Čak mužjak ancistrusa nije izlazio iz šupljine u panju pa je doktorski prešao iz starog akvarijuma preko lavora do novog akvarijuma bez pomeranja. Ne pomera se i dalje a video sam i ikru u šupljini. Svaka čast kako je čuvao potomstvo Bravo
Bilje sam samo poslagao čekam da se malo ustali akvarijum i da dobijem ideju za skejp. Dvoumim se između nekog panja, lava kamena ili seiryu stone. Pozadinu isto nisam još uvek postavio još se dvoumim.

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 11:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na: