Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta dalje?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Very Happy Uglavnom nov sam u akvaristici ovaj hobi sam poceo pre 2 meseca, a pre malo jace od mesec dana sam ubacio prve ribice. Prekosutra idem u novu nabavku pa ako ima neko neku ideju ili predlog pisite mi (ribe, biljke ili sta vec mislite da bi bilo dobro) Smile uglavnom od formiranja pa do sad da ne ureknem ali mislim da sam dobro poceo sve ribice koje imam zive su i zdrave, jedini problem koji se pojavio su alge a za to cu vec uzeti neki preparat.
U akvarijumu trenutno imam od ribica:
2x helene
1x otocinclus
2x zebrice
2x ancitrus
4x koridoras dva siva i dva albino
2x narandzasti kakadu msm da se zove double orange
Biljke vecinu ne znam imena ali sam mislio ovaj limun ova biljka sa leve strane nju cu prebaciti u drugi akvarijum tako da ce tu biti praznog mesta.
zacrtao sam da moram kupim kuli kuli ribice to mi je obavezno hah Very Happy
i isto tako razmisljam da umesto ove dekoracije sto lici na drvo uzmem onaj panj naravno sa njim odma cu i mahovinu Very Happy
Tako da ne znam sta ostalo koju biljku koje ribice Neutral
Akvarijum je 120l , 40x40x80 , svetlo, spoljni filter i grejac, hranljiva podloga.
Inace biljke rastu ko lude sa tim da je ovo tek 2 mesec a za neke biljke prvi Surprised
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 4:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj predlog je da uvecas jato zebrica.One su jatne ribice i najbolje ponasanje pokazuju kad ih vise.Sto vise to bolje.
Uglavnom na sta god se odlucis preporucio bih de se ogranics na jednu, dve vrste jatnih riba.
Isto bih ti predlozio da povecas broj korija.Takodje bolje ponasanje prikazuju u grupi.

Recimo moj predlog bi ti bio da stavis desetak zebrica, i po osam od obe vrste korija i nista vise.
Sto se ostalih riba tice ako ne zelis zebrice meni se dopadaju obicne neonke, crne neonke, platike i crne tetre.Platike ne moras da gledas kao jatne preostale tri vrste su jatne.

Sta god radis nemoj odmah ubacivati vise od recimo tri ribe, da ne bi doslo do skoka stetnih materija.Ubacis 2,3 pa sacekas sedam dana pa jos dve tri i tako dok ne stignes do zeljenog broja.
Takodje ako ces korije uzimati nadji neku tonucu hranu namenjenu njima.

Sto se tice biljki, meni se licno ovo dopada i ne bih dodava nista, mozda par vallisneria pozadi.Ali ako zelis da vadis vec biljku uzmes neku vecu kriptu i ne mislis puno.Ali ti ipak preporucjem da ostavis dosta mesta za plivanje, sacekaj da se to razraste pa tek onda menjaj kad vidis odrasle biljke koje vec imas.Kad nije prenetrpano i pojedinacno bilje dolazi do izrazaja i ponasanje riba jer imaju prostora da se razmasu.

Evo, kopiracu post kolege lisca sto se tice laksih biljki.
Lenji Lisac ::
Predlog i spisak bilja koje traze minijaturno hranjive podloge skoro pa ni malo co2 koji se i unosi preko sprej bara u akvarijum, sa umereno/slabo jakim svetlom:

- Staurogyne repens
+Rotala rotundifolia ~
+Rotala Green ~
- Rotala Bonsai
+Nomaphila stricta compact = Hygrophila corymbosa compact
+Nomaphila stricta = Hygrophila corymbosa
+Hygrophila costata = Hygrophila angustifolia
+Hygrophila Siamensis
+Ceratopteris thalictroides ~
+Hottonia palustris ~
+Hygrophila difformis ~
+Hygrophila polysperma
+Hygrophila polysperma Rosanervig
- Hedyotis salzmannii
+Sagittaria subulata
+Vallisneria (ne mesa se sa Sagittaria subulatom)
- Marsilea hirsuta ~
+Hemianthus micranthemoides ~
+Micranthemum umbrosum ~
+Bacopa australis
- Bacopa caroliniana
- Bacopa lanigera
- Bacopa monnieri
- Lobelia cardinalis
+Pogostemon erectus ~
+Myriophyllum aquaticum ~
+Limnophila sessiliflora ~
+Heteranthera zosterifolia ~
- Microsorum
- Anubias
- Cryptocoryne
- Bolbitis heudelotii ~
+Najas guadalupensis ~
+Myriophyllum Aquaticum ~
- Nymphoides hydrophylla
+Hydrocotyle tripartita ~
+Egeria densa ~
- Cardamine lyrata
- Samolus valerandi (tesko se privikava na akvarijumske uslove)
- Saururus cernuus
+Ludwigia repens
+Ludwigia repens 'Rubin'
+Ludwigia palustris
+Ludwigia arcuata
+Ceratophyllum demersum ~
+Cabomba aquatica ~
- Echinodorus skoro svi
- Sve vrste mahovina koje mozes da pronadjes po sopovima kao i Cladophora aegagropila i Monoselenium tenerum, kao i sve plutajuce biljke ~~~

Kreni od ovih sta pronadjes, mada ako bi da se igras sa biljem kreni od ovih sa + jer su jako brzo rastuce i taman da napravis sebi praksu za kasnije sa seckanjem i friziranjem a ujedno i da isprobas svetlo pod kojim uslovima (citaj foroperiod) ti sta raste i da napravis sebi krajnji rezultat kad predjes na "zahtevnije" koje bi ti se uklapale sa produzenim vremenskim perodom.

Biljke koje imaju ~ pored sa desne strane mogu biti pojedene kako kad od strane barbusa tako da ukoliko ubacis barbuse a bilje pocne da nestaje da znas ko je krivac. Resava se dodavanjem povrca i zelenisa u ishranu ili kad se trimmuje akvarijum to bilje se smucka u domaci miks, naravno ukoliko pravis hranu.

Ukoiko ne bi da pretpavas sa biljem predlozio bih ti biotop tj miks samo higrofila sitno/usko/siroko lisnih sa malo vise granja u akvarijumu i po koja kripta..

Bice to jedan dobar barbusatijum. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno! eh to sam zaboravio da kazem, i planirao sam zebrice da prosirim, a to za koridorase isto nije losa ideja samo prodavac mi je rekao da za one koje ja zelim treba sacekati jedno mesec dana sto je i proslo tako da planiram da uzmem pande koridorase, od biljaka sam mislio da uzmem jos ovesto mi je levo od kamena ovo sto izgleda kao trava i da je zasadim i u desnom delu akvarijuma, onda one loptice sam mislio da uzmem, jedino sto bih menjao jeste ovaj limun iako raste ko lud nekako mi se bas ne svidja :\ i na tom mestu bih neku drugu biljku, sad cu proverim ovaj spisak pa ccu naci valjda nesto sto moze da bude lepa zamena Very Happy Hvala jos jednom!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Dragane, akvarijum ti super izgleda, sve pohvale. Kako vreme prolazi, tako ce se i postavka menjati, samo lagano. I ja sam isto pocetnik, u akvaristici sam neka vesela tri meseca. Sve sto ti nije jasno, slobodno ovde pitaj, ima dosta dobrih ljudi koji ce ti sa svojim iskustvom pomoci (u prevodu nemoj nista na svoju ruku ako nisi siguran).
Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala hvala Very Happy trudim se Smile dresiram ribice da budu zemunci znaci sve i odma mora da bude hahah salim se Very Happy Iskreno da nema ovog foruma verovatno bih do sad prestao sa akvaristikom jer 90% stvari nisam znao :') i meni se jako svidja kako napreduje nego zelim da izgleda sto prirodnije pa zato menjam dekoraciju a ovaj limun ne znam ni sto sam uzimao kao lako cveta bla bla i sad mi izgleda ko prasuma akvarijum haha Very Happy imam pored ovog mali akvarijum sa tetrama pa cu samo presaditi u njega taj limun, ionako svi koji udju u moju sobu gledaju ovaj veliki akvarijum tako da mora da bude sto lepsi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2019 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da imam jedno pitanje, e postoji neka biljka a da moze da raste u mraku hahahah 21vek svasta su do sad izmislili pa samo pitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sam ti i predlozio kriptu, sporije raste i nema potrebe za trimovanjem.

Ne postoji takva biljka ali je Mikrosorum i javanska mahovina najbliza tome. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno i nije mi dosadno trimovanje, mislim bar jos nije postalo haha Smile imam ih par msm bar ja mislim da je to to hah Very Happy u sustini i odlucio sam sta cu da posadim mesto limuna Smile
Kao sto ste rekli ribicama treba mesta za plivanje tako da sam nasao par biljaka iz spiska koji ste mi poslali a koje su biljke prednjeg plana ili kako se vec zovu haha Very Happy Smile Sutra idem u kupovinu i stavljam slike uvece Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavrsen soping Smile sve i svasta sam uzeo Very Happy uzeo sam onu easy life protiv algi, cistac za staklo, novu vazdusnu pumpu, koren, 6 zebrica (sad ih imam Cool i dve kolise i biljke Very Happy da i 4 kulija :3 da i sredio sam pomocni akvarijum (akvarijum sa ludim tetrama) Smile

Pomocni akvarijum (presadio sam jedan limun pa ako uspe uspe, a ostale sam bacio)
Image
moja dzungla Very Happy sliku od napred cu slikati kad voda dodje u red i kad panj bude mogao da stoji bez kamenja na njemu.
Image
Zebrice
Image
Kuli
Image
Zuta kolisa ili kako se vec zove
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno dodaj jos kulija.Ja bi dodao jos 4 i to je to.Oni takodje vole drustvo, a prilicno su stidljivi.I vole korenje bilj
Obavezno uzmi nesto tonuce od hrane i za njih je su lepi mikrosorumi zato sto se vole biljke u cije korenje mogu da se smeste, i tako ces uvek moci da ih nadjes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da uzmem jos ovo su oni sto probijaju led da znam da li mogu kod mene u akvarijumu da budu 😊😊😊 inace uzeo sam tu tonucu hranu 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma samo polako.Mislim da si previse i danas ubacio. Very Happy Mogu, nisu teski samo ih je tesko videti i uhvatiti. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to da meni se sva 4 skucilo u jednu malu vazu (dekoraciju) koju imam i bas su slatki ko male bebe zmijice hahah Very Happy mada moj kakadu nije nesto srecan zbog toga jer je to bila njegova kucica ali izgleda se plasi jer je zenka hah inace evo i slike sad se voda malo stabilizovala mada panj jos nije potonuo pa ga kamenje i dalje drzi ne znam koliko ce to jos trebati cim bude mogo da tone bez kamenja onda cu ga lepse namestiti, inace nakacio sam mahovinu na panj tj vezao. nanu cu kasnije kad panj bude u funkciji lepse da zavezem i nadjem bolje mesto. inace voda je malo sivkasta, zbog panja
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikacu za par dana kad sve dodje na svoje mesto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si našao Otocinkluse? Ja ih trežim već duže vreme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Procurio Juwel Rio 180 - sta dalje? geronimo Akvarijumi 7 Pet Okt 19, 2018 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I dalje isti problem Trifke98 Alge 2 Sub Nov 04, 2017 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc kupio sam akvarij i kako dalje :/ djoga94 Početak u akvaristici 11 Ned Nov 22, 2015 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 15 dana mraka a i dalje voda zelena nenad i sandra Početak u akvaristici 15 Čet Avg 22, 2013 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari postavili ikru na listu - sta... FEK@ Razmnožavanje 3 Sre Jun 26, 2013 12:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License