Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvici u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Imam akvarijum od 50l, I Atman hf-0400 hang-on filter. Pre oko mesec dana odlucio sam da napravim akvarijum sa biljkama. Prvo sam stavio oko 1-1,5cm hranljive podloge, a potom 4-5cm ukrasnog kamena granulacije 1-2mm. Od biljaka sam stavio Bacopa caroliniana, Ceratopteris thalictroides, Echinodorus ipica, Egeria najas, Microsorum pteropus I Sagittaria subulate. Stvar je u tome da prve 2-3 nedelje nisam bio u mogucnosti da kupim ribice, ali sam pratio biljke, koje su rasle i napredovale. Pre oko nedelju dana sam video da su se po biljkama, kamenju i staklu pocele pojavljivati neke naslage koje izgledaju kao prasina, pa se nisam toliko brinuo, ali su se onda poceli pojavljivati i neki, pa...kao koncici. Posle toga sam primetio i da mi po akvarijumu pliva gomila sitnih, belih crvica, a sada sam primetio i glistu dugacku oko 2,5cm kako mi izlazi iz podloge. Juce sam kupio 2 cistaca, jer sam pomislio da ce mozda uspeti da ociste staklo. Zaboravio sam da napomenem da sam pri namestanju akvarijuma, koristio Sera bio nitrivec, jer sam mislio da cu ribice moci da kupim jos sutradan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 10:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako možeš nadji negde 2-3 zivorotke, mozda moly jer su uvek gladne, pa kad ti stignu ribe ti ih izbaci ili pokloni. Samo nemoj da ih hraniš.
Uslikaj crvice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2019 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, znaci, nadjem 2-3 moly, a sta onda, nisam razumeo bas taj drugi deo, da moly posle poklonim? Sliku sam pokusao da ubacim, ali kaze mi da je prevelika. Svakako je prilicno tesko videti crvice s kamerom. A sta da radim sa glistom, i zasto mi se uopste sve ovo pojavilo>
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2019 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te crvice sto su kao koncici jedu sve ribe (osim algara), tako da kupi one koje bi inace stavio u akvarijum. Ja sam dva puta imao najezdu tih crvica, prvi put su ih resile boraras razbore, a drugi put ruby tetre, obe vrste minijaturne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2019 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da nabaviš privremeno neke ribe kako bi jele sta god ti se stvorilo u akvarijum. Da li ćeš ih posle zadržati, vratiti, pokloniti baviti... je na tebi.
Glistu izvadi ako je vidiš ponovo. Može da preživi jedno vreme potopljena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2019 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju si hranjivu podlogu koristio? Iz obicne zemlje za cvece znaju da se izlegu kalifornijske gliste (i jos po neke da ih ne nabrajam sad sve) ali nece dugo da izdrze pod vodom tako da samo redovno sifoniraj dno, ako ugine negde da ne pocne da truli, mada bilo bi dobro ako ugine blizu nekog korena taman i da hrani biljku malo pojacano...

Glas za moli, crnu moli, crnu lira moli, zenku crne lira moli.. Smile

Salu na stranu ne treba ti vise od jedne na 50L, kad dodas nju u akvarijum ostavi je par dana gladnu (iako nece biti galdna) da potamani sve to sto ti pliva po akvarijumu, ako nadjes povecu moli od 5cm i vise, mozda ce da potamani i te gliste sto ti se pojavljuju u podlozi, ali ako te ne mrzi daj neke detalje sta si planirao od riba da ubacujes i u kojoj kolicini itd, mozda ce i one da ti rese problem (ali ne efikasno kao moli)..

sto se tice fotografija:

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License