Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potencijalni novi akvarista :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mimi




Registrovan: 25 Mar 2019
Poruke: 0
Lokacija: Madjarska

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Antihlor su mi dali iako sam ja trazila bakterije Rolling Eyes i tek kuci skontala da se nismo sporazumeli pa sam ga sipala iako ostavljam vodu da stoji 2 dana... ne pada mi na pamet da perem ista pod cesmom vodu vadim iz akvarijuma u kantu i tu perem, i kanta sluzi samo za akvarijum, samo neka oni peru sve pod cesmom, a ja verujem vama ljudi milion puta vise nego nekom ko zivi od prodaje ribe Wink A i llogika nalaze da ne ispiramo pod cesmom bakterije koje smo mukotrpno skupljali.
Panj nema kore, mozda nesto malo, kuvala sam ga i ispirala pre nego sam ga stavila u akvarijum, a malo boje meni ne smeta.
Pregledala sam filter, nema nikakvo podesavanje i kad malo bolje ppogledam sve je ok brzo on radi jer je voda cista i providna. zaboravih, ako kupim sundjer i siporex i napravim kako si rekao sta da radim sa ovom sundjerom? Pitam jer je taj sundjer sada naseljen bakterijama i ako ga izbacim odose i one, da ga pricvrstim neko vreme za taj novi dok se i tamo ne usele? Ili da pola ostavim unutra i dodam siporeks pa da kasnije izvadim i dospem siporexa? Ili nesto trece?

Ako neko ima volje da mi napise sta ja to imam od biljaka Embarassed toliko uspeju da me zbune u radnji da sam zaboravila da zapisem a naravno sve zovu nekim svojim lokalnim nazivima....
Neko mi cupa ove dugacke jednostruke, na jednom struku se polomio koren ja sam je vratila u podlogu u nadi da ce se primiti.

Kad biram ribe, posebno gupy, da li trebam da mesam polove? ne zelim da mi se akvarijum nekontrolisano prenaseli pa mi je plan bio da uzmem samo jednu zenku. da li ce se decaci tuci? ova dva su decaci, koriji ne znam kog su pola.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 1:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2019 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mimi ::
ako kupim sundjer i siporex i napravim kako si rekao sta da radim sa ovom sundjerom? Pitam jer je taj sundjer sada naseljen bakterijama i ako ga izbacim odose i one, da ga pricvrstim neko vreme za taj novi dok se i tamo ne usele? Ili da pola ostavim unutra i dodam siporeks pa da kasnije izvadim i dospem siporexa? Ili nesto trece?


Iskroj sundjer ostavi nedelju dana, kad prodje nedelju dana izbaci unutrasnji i dodaj siporex jer ce na spoljnom sundjeru da se nahvataju vec posle 48h, ali ako bas zelis sigurnu varijantu ostavi kao sto vec napisah nedelju dana i neces imati nikakvih problema.

Mimi ::
Ako neko ima volje da mi napise sta ja to imam od biljaka Embarassed toliko uspeju da me zbune u radnji da sam zaboravila da zapisem a naravno sve zovu nekim svojim lokalnim nazivima....
Neko mi cupa ove dugacke jednostruke, na jednom struku se polomio koren ja sam je vratila u podlogu u nadi da ce se primiti.


Bice bolje da se fotografisu iz drugog ugla s ove razdaljive je tesko reci koja je koja biljka..

Postoji mogucnost da koridorasi cupaju, tj rovare oko biljke pa biljka sama ispliva, nije strasno samo se malo duble zasadi i nece biti problema ili se stavi par vecih kamencica oko biljke dok se ne primi pa kasnije i mogu da se sklone kamencici a koridorasi ma koliko kopali nece moci da je iskopaju.

Mimi ::
Kad biram ribe, posebno gupy, da li trebam da mesam polove? ne zelim da mi se akvarijum nekontrolisano prenaseli pa mi je plan bio da uzmem samo jednu zenku. da li ce se decaci tuci? ova dva su decaci, koriji ne znam kog su pola.


Nece se decaci tuci vec ce zenka biti istresirana. Mogu i samo muzjaci da budu u akvarijumu, nisu im potrebne zenke, ili obrnuto, a ukoliko se ubacuju i muzjaci i zenke odnos bi trebalo da bude 3:1 u korist zenki jer se muzjaci ne zaustavljaju sa parenjem, moze i 2:1 odnos (cak 1:1 ali kad ima mnogo bilja i mesta za skrivanje da se zenke odmaraju).

Kod koridorasa zenka je krupnija a muzjak sitniji i razlikuju se i po perajima muzjaci imaju ostra zenke zaobljena (ne vazi kod svih vrsta ovo pravilo).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mimi




Registrovan: 25 Mar 2019
Poruke: 0
Lokacija: Madjarska

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2019 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas uspela da nadogradim filter 😊 nisam nasla crni sundjer te sad na sred akvarijuma imam plavu kocku ali nema veze sve ce to u jednom trenutku izgledati kako treba. Interesantno je i ovako, ipak je mi je ovo prva voda. Hvala ti Lisac puno na sugestijama, mnogo mi znace a i jako sam ponosna sto sam to sama napravila 😁

Biljke mi neke pustaju nove listice, druga propada, dve stagniraju, svetlo koje imam je glupost nesto cemo tu morati uskoro da uradimo.

Panj se skoro pa natopio te cu moci uskoro i na njega nesto da vezem i da ga konacjo postavim kako zelim.

Prvo sifoniranje dna je rezultovalo potpunim haosom na podlozi, nema vise nista uzbrdo samo rupe 😁 popravicu drugom prilikom jer dovoljno sam namaltretirala ribe danas.

Od riba tu su dve gupi, dva Corydoras aeneusa predobra riba moji favoriti, i od subote 6 neonki po zelji deteta. Tu je i Mama puz. Gubitaka nije bilo Smile Jako sam ponosna na dete, izabrao je neonke iako je u radnji bilo svega, borce nije ni pogledao kaze hoce te male sto izgledaju kao deca u vrticu...
Hranim ih dva puta na dan sa guppy lisnatom i spirulinom. Spirulinu obacim korijima da padne. Alge nemam te ne znam sta Mama jede Sad

Slike cu postaviti kad dodjem do kompa jer preko telefona mi ke tesko i da citam forum ali nedam se.

Puno pozdrava svima iz Mimijeve bare!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mimi ::
Danas uspela da nadogradim filter 😊 nisam nasla crni sundjer te sad na sred akvarijuma imam plavu kocku ali nema veze sve ce to u jednom trenutku izgledati kako treba


Odlicno. Postoji resenje kako bi bilo manje upadljivo kad je plavi sundjer, plava folija se zalepi na zadnju stranu akvarijuma.. upadljivooo je samo ako se redovno ne odrzava akvarijum pa se od plavog sundjera vidi braon sundjer.

Mimi ::
Biljke mi neke pustaju nove listice, druga propada, dve stagniraju, svetlo koje imam je glupost nesto cemo tu morati uskoro da uradimo.


Predlog za biljke sagittaria subulata i hygrophila corymbosa compakt rastu u svakakvim uslovima, za pocetnicke akvarijum najbolje biljke jer brzo rastu plus moze da se vezba na njima seckanje za neke ozbiljnije biljke plus sto jedu talog iz podloge u pristojnoj brzini tako da se i redje sifonira.. mada zavisi od broja riba naravno u akvarijumu kao i u njihovoj velicini. Moze i Ludwigia repens rubin da se malo zacrveni, takodje raste u svakakvim uslovima i odlicna je da se vrsi praksa za sisanje i presadjivanje biljaka.

Mimi ::
Prvo sifoniranje dna je rezultovalo potpunim haosom na podlozi, nema vise nista uzbrdo samo rupe 😁 popravicu drugom prilikom jer dovoljno sam namaltretirala ribe danas.


Predlog je da se ostavi ravno kod prvog akvarijuma dok se novi akvarista ne uhoda u potpunosti kako mu podloga "seta" u vodi pa tek kasnije kada se pravi drugaciji pejzaz da se prave brda i doline.

Mimi ::
Hranim ih dva puta na dan sa guppy lisnatom i spirulinom. Spirulinu obacim korijima da padne. Alge nemam te ne znam sta Mama jede Sad


Predlog je 1 dnevno, spirulinu svaki drugi ili treci dan, jer sve sto gornji/sredji deo ne pojede ostaje donjem tako da spirulina je vise kao dodatak, sto se tice puza ima on sta da jede vec sa panja i na staklu su se nahvatale alge nama slabo vidljive ali njemu ukusne a u kranjem slucaju pre nego sto se svetlo ugasi moze da se ubaci cetvrtina spiruline da je pojede u toku noci.

Mimi ::
jako sam ponosna sto sam to sama napravila 😁


Samo napred! Bice to super akvarijum, plus bravo sto je sve prirodno bez dodataka igrackica i ostalih stvarcica. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mimi




Registrovan: 25 Mar 2019
Poruke: 0
Lokacija: Madjarska

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2019 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo me Smile
Prosle subote smo mozda napravili problem (problem svakako imam ali je znam da li mu je ovo uzrok), uselili smo jos 3 ribe. Dve gupi i kednog Ancija. Sve gupi su decaci. Anci je fenomenalan, ja sam bila protiv ali su me ukucani ubedili da akvarijum mora da ima sisavca Very Happy

Promenili smo svetlo, stavili smo led trake jednu belu jednu zutu, znam da se ne preporucuje ali tako je kako je i tako ce ostati, da li su mi razlozi realni ili ne nije ni bitno jer po mom muzu neonka i voda u decijoj sobi nikako. Inace svetlo je jace nego sa starom neonkom i sve biljke su krenule.

Sad problem i pitanja Sad

Neonke su se razbolele, samo su se osule belim tackicama. Iscitala sam teme o tome i pristupila lecenju. Povecala temperaturu i sipala plavi lek. Vec sutra dan su sve bile bez tackica. Nemam gubitaka, svih 13 riba je tu, svi su aktivni i svi se hrane. Necu useljavati nikog vise bar mesec dana dok ne vidim da se stanje stabilizovalo i da nema ponavljanja bolesti.
Pitanje, htela sam kupiti jos par biljaka. U radnji gde sam kupila prosle, biljke drze u akvarijumima sa ribom. Sve sto imam u akvarijumu je iz iste radnje. Po onome sto sam citala o zivotnom ciklisu parazita ako njihove ribe imaju parazita imaju ih i biljke. Da li kupovati te biljke? Da li ikada vise kupovati ista tu? Ima jos jedna radnja ali sam se odlucila za ovu jer je iskljucvo akvaristicka, ona druga je klasican pet shop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2019 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greenaqua je u madjarskoj (ako se dobro secam tamo si), i imaju dostavu za celu evropu. Bolje naruci od njih koji su provereni i sigurni da su biljke dobre i zdrave (gaje ih u akvarijumima samo za biljke bez ribica), a paket biljaka ti stogne za max dan ili dva brzom postom. Plus mozes na sajtu da procitas lepo sta i kako se gaji biljka, uslovi, koliko raste u visinu sirinu (pa tako i da odaberes sta ti treba)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2019 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa koleginicom. Ako ste u Budimpesti greenaqua je najbolja opcija za sve sto treba. Uz to jako dobro govore engleski pa nema greske u prevodima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2019 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Msm da nisu u Budimpesti, ali imaju regularno narucivanje na sajtu, ipak im trziste cela evropa, pogotovu u madjarskoj (msm da cak nema nikakvih troskova dostave). Zato vidi kod njih sta imaju, a imaju mnogoooo, i proberi sta ti se svidja, cak su i cene povoljnije a saksije mnogo punije nego u malim akva radnjama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu u Budimpesti, bio sam nekoliko puta kod njih. Budimska strana. Odlican showroom i shop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mimi ::
Neonke su se razbolele, samo su se osule belim tackicama. Iscitala sam teme o tome i pristupila lecenju. Povecala temperaturu i sipala plavi lek. Vec sutra dan su sve bile bez tackica. Nemam gubitaka, svih 13 riba je tu, svi su aktivni i svi se hrane. Necu useljavati nikog vise bar mesec dana dok ne vidim da se stanje stabilizovalo i da nema ponavljanja bolesti.
Pitanje, htela sam kupiti jos par biljaka. U radnji gde sam kupila prosle, biljke drze u akvarijumima sa ribom. Sve sto imam u akvarijumu je iz iste radnje. Po onome sto sam citala o zivotnom ciklisu parazita ako njihove ribe imaju parazita imaju ih i biljke. Da li kupovati te biljke? Da li ikada vise kupovati ista tu? Ima jos jedna radnja ali sam se odlucila za ovu jer je iskljucvo akvaristicka, ona druga je klasican pet shop.


Iz ovog razloga je dobro imati karantinski od 20ak litara (kod nekoga i do 50 litara), mada moze da posluzi i balon za vodu od 5L kad su biljke u pitanju.

Tacnije kad se biljke kupe kod prodavca kojima ne znamo poreklo ili su iz zarazenog akvarijuma (ali ako su ozbiljnija prodavnica ne bi prodali zarazene biljke) ostave se u karantinu minimum 21 dan (ili u balonu) i radi se redovna zamena vode kao i kod akvarijuma, slobodno moze sa severne strane na terasu/prozor jer bice im sasvim dovoljno svetla, a moze da se i ostavi emerzno u balonu sa dosta vlage i tad treba izmedju 7 i 14 dana da prodje da bi bili sigurni da nema nicega na biljkama...

Slobodno kupujte u istoj prodavnici ali s paznjom i gledajte kakve su ribe pre kupovine, na sta konkretno mislim je da ribe moraju biti zivahne i da dobro plivaju, da prilaze staklu kad prolazite pored akvarijuma i uvek pitajte kada su ribe stigle i odakle, ako zamuckuju ili ide ono cuveno hmmm preskocite tog dana kupovinu i dodjite sledece nedelje da vidite u kom su stanju ribe..

Uvek je boje kupiti emerzno zasadjene biljke jer tako nema nikakvih dodira sa bilo kojom vodom pre vaseg akvarijuma i 100% je bezbedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 55L - potencijalni problem ct32 Početak u akvaristici 8 Čet Jan 21, 2021 8:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License