Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Posle 99 godina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2019 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam i ja Eriocaulon da probam pa ćemo da vidimo kako će da napreduje i da li će da napreduje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2019 1:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2019 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek je sa srecom, u stabilnom akvarijumu ne bi trebalo da imas problema kao sto sam imao ja u nezacikliranom. Danas sam izdelio sve sadnice koje imam pa cu okaciti za nedelju dve ono sto pretekne....ako ne propadne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2019 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podsisan i prerasporedjene biljke....izbacene manje interesantne da oslobode mesto za nove....jos je sve nabacano dok ne obezbedim dovoljno materijala za hard i dok ne prelezim pocetnicke bolesti....

Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedovoljno naraslo ali ipak mora da se obelezi kao checkpoint:

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre i posle trimovanja:

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prava vojnička frizura, na keca Very Happy sve lepo i zdravo izgleda nema šta, bitno je da si se algi rešio sad ide uživanje. Nadam se da će moj eriocaulon ovaj put da uspe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala;) Biljke se dobro drze, postaje sve zanimljivije. Skupio sam i nekog harda pa cu vrv uskoro da preslozim sve....kacicu slike cisto da ostane negde zapamceno iako je kako vidim forum poprilicno pust i nema nekog smisla odrzavati teme u zivotu ali eto da to nisam ranije radio nigde ne bi bile upamcene neke moje stare postavke jer se slike sa telefona i laptopova pogube...a ovde jos uvek stoje i nadam se da se to nece promeniti:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro si to primetio, forum je prilično zamro. Morska se još đene, đene drže, a slatkovodna nikako. Ali dobro je videti sa vremena na vreme postavke kako napreduju, ali nažalost je glavna svrha ovih foruma postalo to da okačio slike da bi imao neki trag, kako ti se razvijao akvarijum...

Inače, samo cepaj, kad ubaciš hard biće to još mnogo lepše. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom cujem da su se ljudi preselili na fb ili instagram...ali ne vidim da ti portali mogu kvalitetom rasprave da nadmase forum... ne kazem da tamo ne mogu da se pokrenu dobre rasprave ili da se napise kvalitetan text ali to i ako postoji retkost je dok su naspram toga forumi svojevrsne baze podataka, gomila ljudi u pozadini se brine o recenziji i slaze i odrzava tekstove i teme pa covek bukvalno moze na osnovu jednog foruma i sticky tema da napise u najmanju ruku vodic kroz akvaristiki....fb, insta mi nekako naglasavaju individualnost da ne kazem otudjuju...mozda je to preteska rec ali nije daleko od istine ako je makar i jednog clana otela forumima.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si osmislio akvarijum Bravo
Akvaristika na društvenim mrežama se uglavnom zasniva na prepričavanju priče koju si čuo na jutubu onome ko je nije čuo. S moje tačke gledišta uglavnom je nazadno po hobi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku: Hvala na lepom komentaru. Nije da bih da se sada posipam pepelom ali zaista nema tu mnogo osmisljanja, mucio sam se da nakupim biljne mase. Taman neka od biljaka formira lepu koloniju i uzbuni se, meni se ili ne svidi pa je rasturim ili joj pozicija ne odgovara pa je premestim, ili me napadnu alge ili sam nestrpljiv pa prerano izdelim biljke(eriocaulon), sve u svemu non stop nesto cackam i sto je najgore ne vidim da sam blizu konacnog prihvatljivog resenja....

U prednjem planu imam sad dve skupine Pogostemona koje su, kako bih rekao, kruznog oblika....to mi ubija dubinu i akvarijum izgleda premali....zao mi da ih presadim jer cu uznemiriti podogu i opet navuci bedu sa algama na vrat....onda sam od sve muke zasadio alternateru ispred svega toga a odmah iza Kube pa ce ona sad da nadraste Pogostemon i bice bezveze....

za ericaulon moram da formiram jos mesta jer mi je 4 od 7 pelcera izbacilo vise izdanaka. Moram sacekati da ojacaju pa da ih podelim....a odmah iza njih su mi odresci sirote blixe koja je poginula od algi pa sam je osisao do patosa...sad nikako da krene ali nije propala....

...i eto tako cekajuci Godoa, natenane smisljam gde bi sta moglo da dodje kada biljna masa dosegne po mojim merilima zadovoljavajuci nivo.....tada cu vrv da dodam i hard a moram uzeti jos jedan ili dva dzaka Amazonije jer je trenutna debljina podloge poprilicno siromasna i nezgodna za rad.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2019 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve te razumem, i ja non-stop nešto prčkam, pogotovo kad nešto krene loše, a uvek krene. Smile Prvo svi mogući deficiti, iako sam mislio da sam sve pokrio, onda alge, u jednom trenutku mi došlo da sve izbacimo koliko je bba krenula da napada... Ali strpljenje je ključ, i da pomeraš dok ne nađeš ono što smatraš za najbolje. Pošto nemaš hard, sad ti je to mnogo lakše, posle kad se poslovi, lako se ubaci panj i kamen. Drži se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polu-cek-point:

Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 28, 2019 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos par slika decaka i dvojcica:)

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2020 godina Peku Razno 3 Sre Jan 01, 2020 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubias, Christmass Moss, Bacopa - os... boskonet Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Jan 01, 2020 4:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License