Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RAID za komarce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko koristi Raid protiv komaraca? Onaj elektricni sa onom tecnoscu... Naime procitah sad da treba pokriti akvarijum i ugasiti pumpu za vazduh! Shocked
Da li neko koristi i da li se pridrzava ovoga za pumpu da iskljucuje?


Poslednji izmenio ASX dana Pon Jun 10, 2019 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislis aparat koji ide u struju ili sprej aparat koristim godinama svakog leta nista nisam pokrivao gasio nisam imao probleme sprej nisam koristio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2019 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi pumpu u kutiju i napravi filter od aktivnog uglja. Ili jednostavnije stavi aktivni ugalj u filter od akvarijuma Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2019 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ono malo sto se ukljucu u struju, ja se istripovao reko da ih nepobije ali kontam da su oni stavili to za svaki slucaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2019 7:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veće su šanse da posle pasulja ispuštaš metan u vazduh pa isti pobije ribe nego taj raid Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2019 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy e pis!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja trpim najezdu komaraca i ne pomisljam da ubodem ono cudo u struju. Sreca pa Raid ne prave srbi inace bi na kutiji pisalo koristi pored akvarijuma boli te k****. Pa ne bi oni to tek tako stavili. I bas za akvarijum pise i nacrtana prevrnuta riba. Pametnom dosta da shvati da se sa tim nije igrati, ali mi ne bismo bili srbi kad ne bismo znali bolje.
Niko kome je stalo do zivorinja nece to koristiti otrov pored istih tih zivotinja, a vi kako ocete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja od kad imam tetre nemam vise komarce Very Happy licno sam video jednom kako je tetra pojela komarca xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2019 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim RAID pored dva akvarijuma i nikada nikakvih problema nisam imao. Što se oznake izvrnute ribe tiče to je GHS oznaka i znači da je toksično po vodeni svet. Nema direktne veze sa akvarijumom i misli se da tečnost ne isparenja i u određenim količinama. Ali sasvim ok da brinete o tome i ko ne želi i ne treba da koristi. Bez njega je svakako manje toksičan vazduh. Moj stav je samo da radi isparenja ne mogu da štete živom svetu u našim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2019 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raidom ćeš se teško pobiti ribe u slatkovodnoj jer se menja velika koločina vode pa se nikada ne postigne koncentracija otrova potrebna da naudi ribi. Inverti sa druge strane su jako osetljivi na svu hemiju. Aktivni ugalj bi trebalo da pomogne u jednoj meri.

Iskreno, kao i Nikolac Raid nikada ne bih koristio pored morskog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na temu. Taj (tecni) rajd sto ide u struju ne ubija komarce , jer ih ujutro zaticem zive ali osamucene, sledece vece su opet spremni za napad, i tako vec godinama. I jos, koristim ga sa otvorenim prozorima i uvek je delovao. Osim mozda u slucajevima kada ga ne prikacite direktno na uticnicu nego na drugi produzni kabl, a zasto, pojma nemam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ASX ::
... Naime procitah sad da treba pokriti akvarijum i ugasiti pumpu za vazduh! Shocked
Da li neko koristi i da li se pridrzava ovoga za pumpu da iskljucuje?


Ako je u pitanju RAID sprej, u tom slučaju obavezno isključujem pumpu za vazduh,
ja tako , a Vi iz tuđih komentara ili onoga što Vam lepše zvuči ušima možete praviti što vam volja,
jer svako ima svoje razloge za za ili ne.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja koristim cigare vise od 10 godina i nikakav problem nemam, al ne kazem ljudima pusenje nije stetno. Sve zavisi, sta drzis, u kojim uslovima, provetravas li ili ne, itd itd. Treba samo predociti ljudima da pesticidi i vodeni organizmi nisu dobar spoj, i mozda se posledice nece pokazati odmah, a skratice zivot svojim ljubimcima. Ima i drugih resenja za komarce, raid je samo najlakse i najbrze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License