Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Još jedan biljni akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Japonikus
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2018
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Odavno se bavim akvaristikom, još od vremena kada je moj prvi akvarijum od 80ak litara bio napravljen od gvozdenih okvira sa gitom između stakla i okvira .
Promenio sam ih mnogo iz različitih razloga a pre ovog akvarijuma koji ovde predstavljam držao sam morski akvarijum neke 4 godine koji sam morao, na moju žalost, da rasformiram zbog selidbe.
Kada su se ponovo stekli uslovi opet sam se “vratio” u slatke vode.
Akvarijum je star nešto više od 4 meseca.


Image

Tehnički detalji:
Juwel Rio 180
Juwel originalni unutrašnji filter
Juwel eccoskim skimer
( i još jedan kineski skimer sa leve strane više zbog pumpe i cirkulacije vode pošto i ovaj Juwel-ov skimer odlično odrađuje posao)
Juwel Helialux je svetlo, sa kontrolerom
( oko 7 sati je uključeno svetlo ne računajući faze dimovanja)
CO2 boca sa em ventilom na tajmeru ( noću se isključuje)
Od uredjaja tu je još klima za akvarijume (Hailea) i Eheim 2215 kanister koji gura vodu kroz klimu.
To baš i ne predstavlja neko lepo estetsko rešenje ali nema izbora obzirom na temperature u stanu i pored standardne klime u sobi.


Image

Podloga je Tropica kao i đubrivo koje se dodaje

od riba:
27 neonki
11 razbora
2 ancistrusa
5 kuli-kulija
3 panda muljaša
par ramireza
3 algara, Otocinclus affinis
15-ak kozica koliko sam uspeo da izbrojim, verovatno i više
dunavske nerite i 1 velika zebra nerita

hrana koju koristim za ribe

Tropical soft line America, S veličina
Dennerle Neon
Dennerle cookies i Tetra TabiMin ( za ribe dna, od čega se Tetra rastvara relativno brzo dok je Dennerle čvrsta i kompaktna satima nakom ubacivanja)
Grindal crvi
Ne računajući grindal crve koje ribe obožavaju, Tropical granule brzo tonu i na granici su zalogaja za neonke, Dennerle je taman po meri neonki i malo sporije tonu, obe hrane sve ribe rado jedu.
Kad su tablete u pitanju opet sve ribe vole Tetru dok Dennerle jedu isključivo ancistrusi, muljaši i kuli-kuliji.


Image

Poslednja fotografija je kako izgleda akvarijum sada, nadam se da se može videti kako se sve razvijalo, panjevi koje sam stavio na početku su obrasli biljkama ( desna strana naročito)
ne smeta mi osim što zauzimaju mesto a ne vide se, mada desni panj koristim za Hydrocotyle, komplikovano mi je da ih sada povadim tako da ništa i ne radim po tom pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas je lep!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2018 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuuu, odlican, dzunglast i saren, bas po mojoj meri. Steta sto se malo vise ne vide panjevi, ali u svakom slucaju bravo! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suviše lepo da bi bilo istinito, šala na stranu - odlično urađeno. Vrh !!!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda akvarijum,svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep akvarijum baš po mom ukusu, svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japonikus
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2018
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2018 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na vremenu i komentarima, malo fotografija stanovnika


Image


Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japonikus
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2018
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2019 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

male promene u izgledu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fantazija druze ..jako jako lepo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ovo akvarijum koji spada u nekoliko meni najlepsih koje sam ikada videla, a sa suvzuvibakvarijumo, ne samo namesteni za fotkanje!!! Savrsen je, pun zivota, boje i lepote.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2019 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo ,svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Japonikus
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2018
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Daleko je od estetike i lepog, međutim, na ovim temeperaturama završava posao. Klima je nameštena na 27, upali se nekoliko puta na dan po nekoliko minuta i spusti temperaturu na 25.5 . Tešim se da će tako stajati samo do septembra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japonikus
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2018
Poruke: 10
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

i trenutni izgled nakon malo proređivanja i šišanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalno! Baš izgleda odlično! Boje prelepe, bilje zdravo, milina za videti.

Zanima me tačno koju Tropicu koristiš, da li zelenu i narandžastu, ili samo zelenu i kako doziraš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License