Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2 vrste algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 50l, filter masa vata+sundjeri+keramika, osvetljenje 2 stedljive sijalice 12w, foto period 8-10 sati, menjam trecinu vode na nedelju dana i imam ova 2 problemcica i interesuje me kako ih se resiti, neki preparat ili?


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 6:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi pomoc, bratovljev akvarijum, dimenzije 75x30x55, spolji filter atman ef2, rasveta 2x24w i 1x18w T5 neonke podloga kvarcni pesak, dodaje co2. Dakle ima problem sa algama, neko mu kaze manjak svetla, neko mu kaze visak svetla, pa me interesuje sta je ustvari i sta raditi da se to koliko toliko suzbije, evo i slika:
Image


Image
Image

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Theodoxus danubialis bi trebalo da resi problem tih tačkastih zelenih algi. Gaje ih ljudi sa foruma tako da ti neće biti problem da ih nabaviš.
Ta braon prašina to bi trebalo da su diatomi prodju sami od sebe vremenom, ancistrus bi trebalo lako pod kontrolom da ih drži.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Sky!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg - najpre da li ti akvarijumi stoje na mestu gde dopire spoljna svetlost ?
Inače mislim da je malo više svetla (nije isto kad ide l/w na 200l ili na 50l).
Probaj da skratiš fotoperiod 4+2+4 (2 sata bez svetla).
Za 2 sata kod većine algi prestaje fotosinteza što nije slučaj sa biljem,
tako da bi možda i to moglo da reši problem ,osim ako se te alge nisu hiljadile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, isprobao sam ovo sto ste mi predlozili Sky i Oldwolf, ubacio 10 puzeva i svetlo namestio na 4+2+4 i puzevi su odradili svoje ocistili su po cevima i po staklu alge, ali ovo na biljkama izgleda nisu alge, cec kao da je biljka bolesna kad je pipnem pod rukom kao da je plasticna sva smezurana, ima neke fleke koje ne mogu da se skinu, neki savet, da li zameniti biljke ili probati nesto, evo i slika

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kriptama treba vremena da se naviknu na nove uslove. Kako ti budu novi listovi izrastali kidaj stare ako te ne mrzi. Ako ti novi listovi krenu da propadaju isto onda ti treba neko djubrivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U cvećarstvu je pravilo - odstraniti oštećene delove biljke, a isto važi i u akvaristici,
jer trulež,ili ti nekakva bolest se širi ako se ne suzbija (dakle odrezati list koji je mlitav,žut ili već klonuo ....),
ako ti je žao baciti bilkjku, odvoj je u karantin, probaj oporavak biljke, pa šta bude ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2018 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,izvinjavam se sto upadam na tudju temu ali moze li mi ko pomoci u vezi prve slike koja je to alga?Ako je uopste alga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2019 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne vidi se bas najbolje ali je svakako neka od zelenih koja je u slucaju prve slike pocela da bledi i odumire ili su se po njoj nahvatale cestice prljavstine iz akvarijuma. Najbolji nacin da identifikujes algu je da nadjes spisak svih algi koje su najcesce u akvaristici i onda da otvaras slike svake pojedinacno dok ne naidjea na onu koja je kao kod tebe u akvarijumu. Nije to bas veliki posao a mislim da je vrlo korisno jer ces odmah i procitati nacin borbe protiv iste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2019 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strpljenje je vrlina, pogotovu kad čekaš na odgovor godinu dana. Hehehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2019 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahahahah, sad tek videh....covek je do sada rasformirao akvarijum, formirao drugi, fasofo ponovo alge i odustao od akvaristike.....dok sam ja napisao odgovor:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tackasta alga nema veze sa svetlom.
U pitanju je disbalans NPK (nitrat,fosfat, kalijum). Problem se resava dodavanjem
fosfata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2019 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam jedini koji ne gleda datume i ne cita prethodne postove:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko vrste kozica andrija88 Ostali Stanovnici 2 Ned Jun 10, 2018 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License