Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alga tamno braon boje.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 13, 2019 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

StefanPN ::
Pa iskreno nisam nesto azuran sto se ciscenja tice, nemam vremena iskreno.Ali recimo, jednom u 20 dana stignem da zamenim deo vode....


Pokušaj deo vode da menjaš češće, pogotovo ako je u pitanju braon alga.
U načelu brao alga se javlja od nedostatka svetlosti, a zelena alga od viška svetlosti,
pokušaj da napraviš balans sa redovnijom zamenom vode (dok to traje), biće to sve ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 13, 2019 6:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2019 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

StefanPN ::
Vodena pumpa je Atman AT-302 (500l/h), vazduh gura Atman At2500 , konstantna temperatura je 27C


Pumpa je dobra, ali temperatura ti je katastrofa (sem ako nije bez grejaca, zog ovih vrucina sad), ako imas grejac izvadi i podesi na max 24 vise ce prijati ribama.

Cek pre kupovine bilo cega sta sve imas u filteru i u kojoj kolicini ako te ne mrzi u paintu provizorno odradi skicu ili na papiru da znamo kolika ti je filter masa, tj da li imas 5 cm sundjera ili je cela komora ispunjena njime itd. da kazemo sta jos da dokupis ako treba ili da se oduzme (mada po svemu procitanom mislim da ce biti samo dodataka)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...nisam se nadao da cemo ovako produbiti temu.Ujedno i da pohvalim forum, aktivne clanove i ljubitelje akvaristike koji su voljni da pomognu jedni drugome...Svaka cast!!!
U guzvi sam ovih dana, pa nisam stigao da pisem...
Sto se mirisa alge tice, iskreno nisam njuskao Smile Ali sam primetio da se voda dosta oseca.Pa racunam da i to ima veze sa algom koja je napala moj akvarijum.
Sto se temperature tice, i ja smatram da je mozda malo visa...ali evo u ovim toplim danima sam iskljucio grejac, ali uzalud.Trenutna temperatura je 28C.
Filter bih rado slikao, ali oblepljen folijomm sa svih strana, ne moguce je videti mu presek.Ali evo ovo je neki opis kako on izgleda (odozdo na gore) : bio kugle (8komada), sundjer (nekih 7cm) perlon vata (7-8cm) pa ponovo sundjer.
Nedostatak vremena mi ne dozvoljava da nesto previse cesto menjam vodu...ali trudicu se da to bude bar jednom u 10 dana.
Pre par dana, drug mi je dao 2 corydorosa i 1 ancitrusa.Ancitrus je za evo nekih 2 dana, uspeo da ukloni algu sa anubie (i to vrlo uspesno).Vidim sada se trudi oko stakla i za sad mu dobro ide.Planiram da ubacim jos bar 2 acitrusa i 2 coryodorasa, 10 neonki i 5 platika.Takodje ubacicu jos par nekih ne zahtevnih biljaka (molim vas za savet koju mi vi preporucujete, s obzirom da nemam CO2 i hranljivu podlogu).
I jos jedna stvar koja me zanima je zasto corydorasi cesto izlaze na povrsinu?I kojom hranom da ih hranim, njih i ancitrusa?Ubacio sam im kuvani krastavac, sitno seceni kolutici, ali ne primecuju ga.Cak sta vise, jedu ga neonke i ove platike...a ovi zbog kojih sam ubacio ga ne primecuju Smile
Hvala na vasem strpljenju...malo sam oduzio tekst, ali se nadam da sam bio precizan i konkretan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Corydorasi imaju obicaj da izlecu na povrsinu, takvi su, ali ako suvise cesto to rade mozda nema dovoljno kiseonika u vodi, imas li vazdusnu pumpu ili neki drugi vid aeracije tipa talasanje povrsine vode?

Sto se tice krastavca, kod mene to niko ne jede ali zato prokuvanu tikvicu ancistrusi mlate samo tako...eksperimentisi, probaj sargarepu, grasak ( bez opne) itd nesto ce verovatno jesti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, ako se voda dosta oseca nesto ne valja, na tvom mestu bih odmah zamenio 50% vode ,a zamene motaju biti redovne na nedeljnom nivou ili ako imas dosta bilja onda mozes i na tih 10 dana sto si pominjao.
Sta ces, kao i svim zivim bicima i ribama treba redovna nega i odrzavanje a ako to ne mozemo da uradimo mozda i nismo za ovaj hobi...ja imam 2 akvarijuma...veci je od 200 litara i u njemu zamenim 30% vode za 10-15 minuta sto smatram da svako moze toliko da odvoji vremena ma kojim poslom se bavio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Corydorasi imaju obicaj da izlecu na povrsinu, takvi su, ali ako suvise cesto to rade mozda nema dovoljno kiseonika u vodi, imas li vazdusnu pumpu ili neki drugi vid aeracije tipa talasanje povrsine vode?

winner
Muhahahahaha sve si omašio!

@StefanPN
Koridorasi su ribe koje su se razvile za život u vodi u kojoj češto nema dovoljno kiseonika tako da imaju prirodnu potrebu da izađu na površinu i uzmu vazduh bez obzira na to da li u vodi ima ili nema dovoljno kiseonika. Najbolji opis za korije jeste da jedu vazduh jer ga gutaju pa u crevima izvlače kiseonik iz njega.
Skorija istraživanja su pokazala da fltulencija kod riba može služiti kao vid komunikacije i da neke ribe mogu da "prde" u odredjenim frekvencijama, koje predatori ne mogu čuti, kako bi kordinirali jato. Tako da uzimanje vazduha kod corydorasa možda ima i druge uloge sem potrebe za kiseonikom.

Zanimljiva istrazivanja za čitanje. Predlažem ti da pročitaš kakve sve adaptacije postoje kod riba koje imaju potrebu za uzimanjem atmosferskog kiseonika. Većina riba kada nema dovoljno kiseonika u vodi dolazi do površine vode i tu dise tanak površinski sloj vode koji je uvek bogat kiseonikom; ne dišu vazduh kao što to dosta ljudi kaže.
Lep je hobi akvaristika pogotovu ako voliš životinje i da čitaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmmm... "flatulencija" nema edit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja pricam iz svog iskustva a ne sa Googla...
Odavno sam primetio da koriji cesce izlecu na povrsinu ukoliko mi je losija aeracija...pratio sam ih danima...poboljsao aeraciju i odmah se vremenski interval izmedju 2 izletanja na povrsinu drasticno povecao, tj mnogo redje su izletali.
Dakle sto se mene i mog iskustva tice to je tako i nista nisam omasio.

E sad, tacno i da sam sve od pocetka na ovom forumu omasio to nije razlog za takav tvoj cinizam i blago receno debilsko cerekanje.
Kao da se trudis da svaki moj post omalovazis vec mesecima unazad, idi covece i potrazi strucnu pomoc, potrebna ti je ocigledno cim licne frustracije lecis na forumu.

Ali ok, to govori o tebi , od sad si kod mene na "IGNORE" ...mada mi stariji sa ovog foruma savetovase to jos odavno (dok si bio sa starim nalogom koji ti je banovan...Sere skaj tako nesto, zaboravih...) , poput njih da uradim...sad cu ih definitivno poslusati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Doksas

Slicno je mene skoro iznervirao clan sputnik8 do te mere da sam nekoliko dana bio toliko bezobrazan prema njemu da me cudi da me nisu banovali:) Srecom brzo mi dosadilo da ga ganjam inace bih zbog radikalizma popio ban.

Ovde sam samo hteo da primetim sledece: Po meni obojica ste bili u pravu ili da kazem ti si izneo licno iskustvo sa kojim se i ja slazem a Peku je napisao vrlo interesantnan post ( mislim na onaj deo ispod smeha). Pretpostavljam da ga nije izmislio vec prepricao nesto sto je procitao na netu....ako to nije tako i ako je Peku ovo gore izmislio onda je on prokleti genije:) Skoro kao J.R.R. Martin

Apelujem da ne pustamo zlu krv na forum...iako sam i ja to radio...nema smisal...glupo je...pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

StefanPN ::
Sto se mirisa alge tice, iskreno nisam njuskao Smile Ali sam primetio da se voda dosta oseca.Pa racunam da i to ima veze sa algom koja je napala moj akvarijum.


To ima veze sa higijenom akvarijuma ne sa algama, alge se osecaju kad ih prineses na do 10cm k nosu.

Oseca se jer je temperatura visoka, plus ne dovoljno higijene, probaj da ga rashladis nekim fenom, ako neces praviti od kulera nesto za rashladjivanje akvarijuma.

StefanPN ::
Filter bih rado slikao, ali oblepljen folijomm sa svih strana, ne moguce je videti mu presek.Ali evo ovo je neki opis kako on izgleda (odozdo na gore) : bio kugle (8komada), sundjer (nekih 7cm) perlon vata (7-8cm) pa ponovo sundjer.


Najjednostavnije je da tu komoru gde ti je filter materijal, napunis skroz sa sundjerom iz vise delova, do kraja a na samom vrhu da postavis vatu u tanjem sloju tipa 1-3 cm max i da je menjas na par dana, a u komori gde je pumpa koja vraca vodu da ubacis te bio kugle i makar pola litre siporaxa, naravno pumpa ide preko toga.

Da pojasnim malo sto celu komoru sa sundjerom, da bi bilo lakse za odrzavanje, prve slojeve sundjera mozes jednom u par dana da istusiras pod mlazom vode direkt sa cesme a donja polovina ce ti i dalje imati pozitivne bakterije itd, a vatu obavezno menjaj sad kad su vrucine jer tu se skupljaju najnegativnije moguce stvari.

Znaci zameni redosled i tusiraj prve slojeve sundjera a vatu menjaj i neces imati toliko prljavstine, cak mozes i da ostanes na 20 dana menjanja vode sa ovim ciscenjem filtera svakih par dana, ali opet napominjem vatu bacaj i cesce menjaj.

StefanPN ::
Planiram da ubacim jos bar 2 acitrusa i 2 coryodorasa, 10 neonki i 5 platika.Takodje ubacicu jos par nekih ne zahtevnih biljaka (molim vas za savet koju mi vi preporucujete, s obzirom da nemam CO2 i hranljivu podlogu).


Kad dodas jos ribe moraces da menjas vodu cesce ili ce ti ubrzo nestajati jedna po jedna.. iako budes primenjivao pranje filtera cesce, opet morace i cesca zamena vode zbog kolicine riba.

Nomaphila stricta ili Hygrophila corymbosa ili Sirokolisni Limun takozvani kod nas, Sagittaria subulata lici na travu, Ludwigia repens 'Rubin' ili kod na poznatija kao Sljiva nabavi ove tri vrste za pocetak mozda ti se neko i javi da ti ih pokloni jer sve rastu brzo i to jako brzo i jedu izmet od riba tako da ce pomoci u odrzavanju istog, ali opet ne dovoljno da se voda ne bi menjala dugo. Wink

Isto mozes da nabavis i razne kripte jer i one sa svojim korevnim sistemom dosta dobro odrzavaju podlogu. Ni jednoj od pomenutih ne treba nesto puno svetla (samo da je redovno) i restu samo sa djubrenjem od riba. Ima tu jos biljaka ali ove ce ti leci bas iz razloga sto nema puno posla oko njih.

Kad se uhodas sa ovim biljkama mozes da pokusas nesto malo zahtevnije.

StefanPN ::
I jos jedna stvar koja me zanima je zasto corydorasi cesto izlaze na povrsinu?I kojom hranom da ih hranim, njih i ancitrusa?


Pitanje je koju vrstu koridorasa imas.. od registrovanih 150+

Ove odgovore sto si dobio oba su tacna ali odnose se na druge vrste, postoje i oni koji zive u mulju i iskacu non stop po vazduh i vracaju se u isti mulj i tako zive, dok imas vrsta koje zive u super protocnim vodama gde je aeracija maksimalna i nemaju takve pojave tacnije ne idu do povrsine. Tako da kad dobijemo vrstu mozemo da kazemo sto to rade, ali mislim da je paelatus i sto je veca aeracija manje ce izlaziti na povrsinu inace ne vole prljavu vodu i mogu bryo da se razbole u istoj i da dobiju upalu mehura zbog cestog uzimanja vazduha. Tako da je to jos jedan od razloga da cesce menjas vodu. Wink

Mozes da dodas ushranu spirulinu, granule, cips ili bilo sta sto tone do dna, ako ne stignu da pojedu od drugih, kad se svetlo ugasi dodaj jos prstovat, jer oni i onako su vise nocne ribe..

StefanPN ::
malo sam oduzio tekst, ali se nadam da sam bio precizan i konkretan Smile


Nema nikada dugackog teksta u akvaristici, sto duze to bolje, jer se vise informacija dobije pa ce se lakse i doci do resavanja situacije da ne kazem "problema".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da podelim sliku trenutnog stanja u mom akvarijumu, pre par dana sam ga cistio...
@Lenji lisac Poslusacu savet za filter i napakovati sundjer pri sledecem menjanju vode.Biljke su jako zanimljive, posebno ova Sagittaria subulata.Volim ovakav tip biljaka.
E sad sto se aeracije tice, ja smatram da mi je akvarijum dovoljno bogat kiseonikom.Na slici se vidi koliko je to mehurova Smile
Ne znam tacno koja je vrsta corydorosa, uglavnom beli su sa crvenim ocima Smile SLikacu sutra pa cu okaciti.

Image


Vec odskacem od teme, ako smatrate slobodno me usmerite.Pitao bih vas kako vam se cini izgled mog akvarijuma? Smile Cisto me zanima vase misljenje...Naravno slobodno predlazite sta da ubacujem od biljaka (ovu sagittariu vec planiram, jer mi se jako svidja) Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
StefanPN
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2019
Poruke: 40
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Baia
Do bola smešno. Da čovek ne poveruje. Ali ribe su najstariji kičmenjaci od kojih svi drugi kičmenjaci vode poreklo. Mnogo su vremena imale da "smisle" različite adaptacije. Večina tekstova je uglavnom površno prepričavanje o sposobnosti haringa da "komuniciraju". Za korije ništa novo "da jedu vazduh" to je adaptacija jer često ostanu zarobljeni u barama.

Doksas ::

Ali ok, to govori o tebi , od sad si kod mene na "IGNORE" ...mada mi stariji sa ovog foruma savetovase to jos odavno (dok si bio sa starim nalogom koji ti je banovan...Sere skaj tako nesto, zaboravih...) , poput njih da uradim...sad cu ih definitivno poslusati.


Znamo se mi godinama u nazad nisu imali šta da ti kazu ali posto nije sa foruma nema potrebe da se unosi na forum. Znamo i iste ljude ali opet nije priča za forum. Ne moras da se praviš da ne znaš alias; 18tog aprila 2019 sam ti rekao i koji mi je profil i kako se zovem i da se znamo. Sev sam ti ja u toj poruci lepo napisao nešto ditektno a nešto indirektno, uglavnom preko kreativnog "opisa sebe", fa ne bi bio bezobrazanda a bi se naša shvatio da te dobro znam. To je malo posle tvog povratka na forum. Ostavi foliranje po strani.
Zanimljivo je da se tvoje lično iskustvo poprilicno kosi sa literaturom i naukom nekada a još zanimljivije da se ljutiš kad ti se na forumu napiše da nisi u pravu pa gledaš da se vadiš i čupaš. Žbog čega? Pa nije ovo tvoja strana ili grupa na društvenoj mreži već forum o akvaristici. "Takvi su" može da kaže neko ko je bar deceniju držao ribu, možda i razmnožio. Ti i ja možemo samo lepo da prepričamo ono što su drugi napisali. Druge neću da uključujem i zamolio bi ih da se ne pronadju prozvani, jer ne znam koliko im je iskustvo. O većini osnovnih stvari, o ribama pisali su iskusni akvaristi još davno i pre foruma u knjigama, časopisima... nema potrebe mozgati i zapažati kako nastaje topla voda, izmišljati izmišljeno.
Nije ghreota ne znati, grehota je ostati u neznanju. Zato knjigu u ruke, tablet pa na Google, Yahoo... ne troši vreme na kratka lična iskustva iskoristi ga na nešto drugo Wink

Izvini Stefane za skretanje sa teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj beli sa crvenim ocima je paleatus isto samo albino, smirice se sa tim iskakanjem kroz par dana do dve nedelje jer je promenio sredinu..

Sto se bilja tice probaj sa pomenutim jer je sve korov, kad se uhodas sa njima lako ces preci na "zanimljivije"..

Sto se samog izgleda akvarijuma tice greota slomiti ovoliki kamen na manje tako da jedino da dodas jos ili da ga maskiras sa jos granja..

Mozes da nabavis crevo duz cele zadnje strane da ti pravi aeraciju da zamenis kamen mozda bi ti se vise svidelo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

StefanPN ::
Vec odskacem od teme, ako smatrate slobodno me usmerite.Pitao bih vas kako vam se cini izgled mog akvarijuma? Smile Cisto me zanima vase misljenje...Naravno slobodno predlazite sta da ubacujem od biljaka...


Cini nam se pocetnicki i svasta bi smo mi tu menjali ali to bi mozda zvucalo kao omalovazavanje tvog truda. Bitno je da li se tebi trenutno stanje dopada!?

Obrati paznju na kljucne reci koje ti kolege upute. Filtracija akvarijuma, parametri akvarijumske vode, cirkulacia azota u akvarijumu, odrzavanje akvarijuma, populacija riba u akvarijumu, kompatibilnost akvarijumskih riba i ostalih stanovnika, alge u slatkovodnim akvarijumima, rasveta.....da ne kucam dalje krenes po forumu i pogledas recimo sve lepljive teme u podforumima, citas edukujes se i doneses sam neke zakljucke. Onda ces bez nasih sugestija videti na kom je "levelu" tvoj akvarijum i sta tu treba oduzeti i dodati. Uvek pomaze i gledanje radova drugih kolega....nadjes neki akvarijum koji te ostavi bez daha ....procitas temu tog clana i tu se pojavi mnogo novih pojmova, onda uzmes pa guglas te pojmove.....npr za sto ludaci dodaju CO2 u akvarijume i drze ona torpeda(co2 boce) ispod ili pored akvarijuma. Pa ti se svidi neka biljka a onda vidis da zahteva taj co2 ....ti naravno kazes ma daaaj koji ce mi to k...c, moze to i bez co2 pa das 10 evra za biljku, posadis je ispred prednjeg stakla da mozes da zijas u nju ceo dan i ona propadne posle 20 dana....onda se vratis na pricu o CO2 .....jednom recju usao si u jedan mnogo lep sport koji moze mnogo vremena da ti oduzme ali za uzvrat i mnogo lepog da ti pruzi....pomalo ti zavidim sto si na pocetku i sto te tek ocekuje istrazivanje sveta akvaristike....nesto kao kad procitas dobru knjigu ili pogledas dobru seriju pa onda prosto zavidis onima sto je nisu procitali na uzitku koji ih ocekuje.....uzivaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License