Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alga tamno braon boje.... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto kaze Baija.Ali ako te mrzi da trazis
Ja cu te napisati neke kratke crtice gde ja mislim da sam se zezno u pocetku.

-Komore sa filter materijalom napuni do vrha, pazljivo slozeno.Po meni najbolji odnos jednostavnost- cena je dosta sundjera razlicitih granulacija, i keramika (prstenovi) lepo usiveni u dzak ili u gotovu kesu za filter masu
-
-Kad biras ribe predlozio bih ti da se fokusiras na jednu, maksimalno dve vrse i da naucis koje su ribe jatne a koje ne.Sto vise primeraka jatne ribe mozes da smestis u svoj akvarijum a da to bude bezbedno, to je bolje jer im se potpuno menja ponasanje i zanimljivije su za gledanje.Meni se licno dopadaju akvarijumi sa jednom vrstom riba + nerite +amano i druge kozice.


-STavi manje riba nego sto tvoja filtracija i dimenzije mogu optimalno da podnesu.
Ako sumnjas i cak i ako ti neko u radnji kaze da ti se ribe ne slazu, bolje nemoj rizikovati.Svaki je akvarijum razlicit, svaka riba ima razlicit temperament.

-Smanji sebi rad na pocetku i komplikovanje.Ako ostanes na tom akvarijumu i ne zainteresuje ti vise imaces lepu stvar dugi niz godina.

-Redovno odrzavaj, zamena vode je bitna i nikad nije na odmet.Ali po manje 10-20 procenata okvirno.

Da imam takav akvarijum ja bih ubacio jos neonki (postepeno po 2-3 ne 10 odjednom), stavio bih jos mikrosoruma na kamen (na primeri i obicni i windelov da da je malo kontrast).Neko ko ima vise znanje i bolje oko ce ti mozda predloziti bolji raspored.

Pustio bih da se to sve smesti, raste, razvije uz redovno nedeljno menjanje vode, stabilnu temperaturu.Kupio bih nekoliko vrsta kvalitetne hrane (moj predlog je Sera Vipan Nature, Sera GVG-mix Nature,
Tetra Min, nesto tonuce za ribe dna i da napravis kulturu mikrocrva ako zelis i imas vremena da se sa tim cimas, laki su za odrzavanje, mogu ti objasniti kako a imas i na forumu).Ako nemas tajmer, dobra je stvar koja ce dati dodatnu stabilnost i stvoriti neki ciklus ribama.Moj predlog je da ti svetlo ne bude ukljuceno vise od 6-7 sati, najbolje sa pauzom nekom recimo da radi 3 sata, sat ne radi, pa ponovo radi 3 Sata.

Dobices nesto lepo, lako za odrzavanje.Onda procenis da li je to ili te interesuje vise od hobija.Mrescenje, teze vrste riba, komplikovanije biljke...
Vise vise kosta i vise vremena trazi, vece su sanse i za greske prilikom ucenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 3:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam naravno napisao dosta vec ispisanih stvari jer sam idiot koji je preleteo preko teme.Izvinjavam se tebi i kolegama.

Ako zelis sa tim da se cimas, zaledis flasu vode i tako stavis tako zatvorenu u akvarijum, pomoci ce oko temperature.
I ne bih ubacivao vise anticitrusa.To su vece ribe koje vise prljaju nego sto ciste.Bolje da taj prostor iskoristis da povecas broj drugih riba ali ako ti se dopadaju sto da ne.Dobra hrana za njih je sera Wels-Chips od kupovnih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorase hraniš istom hranom kao i druge ribe mada postoji i hrana koja je za njih tj koja brzo tone. Mozeš da pokvasiš malo hrane i onda ubaciš u akvarijum kako bi pala na dno. Kod mene su koridorasi brzo naučili da hranu uzimaju sa površine, nisu čekali da padne.
Kod izbora hrane nemoj uzimati one za 50tak din u providnim plastičnim čašicama. Gledaj da uzmeš Sera ili Tetra hranu. Obe su dobre, uvek dostupne kod nas, uglavnom im nije istekao rok i najvažnije manje prljaju vodu.
Kada bužet pravi problem može da se koristi i školski sundjer ili što deblji što mekši običan. Samo se dobro sundjer prokuva, za slučaj. Nekim čudom može da se desi da se proizvodjač u Srbiji setio da možda sundjer treba tretirati kako bi postao nezapaljiv. Bio kugle možeš da zameniš akvarijumskim šljunkom dok ne nabaviš dobru keramiku.
Napiši odakle si u profilu. Lakše će biti ljudima da te usmere gde šta ima da se nađe i koje iskusne akvariste iz okoline imaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License