Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potocic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum: 70dx35šx30v 73l
Filtracija: trokomorni unutrasnji filter sa zazorom 30dx10šx30v. Prva pregrada gde je zazor je taložnik i tu je grejač. Druga je za filter materijal, od dna prema vrhu:keramički prstenovi, sunđeri različite debljine međusobno odvojeni kamencicima, vata. Treća komora potapajuca pumpa 600l/h. Preko pipe koja daje nešto širi mlaz šalje vodu duž prednjeg stakla tako da sam dobio efekat potoka. Sada moraju vešto da love listiće kada krenu Very Happy Ne znam jedino da li da malo smanjim protok ili da ostavim na max.
Osvetljenje: grolux 18w t8 25.000k i 15w t8 6.500k Kinezi.
Biljke, ribice i deo filtracionog materijala i vode prebačeni iz prethodnog akvarijuma http://www.akvarijum.org/forum.....20594.html
Ribice: ancistrusi matični par i nekoliko generacija podmaldka. Gupi mix moscow, dambo i red i njihov podmladak. Planiram da trentnu faunu zamenim sa jatom fantoma ili serpi i parom ramireza kada se lepo isciklira akvarijum.
Biljke: anubie nana var bateri, nana petit, anubia giletii, razne kripte, mahovina, pogostemon helferi, microsorumi i bucephalandra deep purple.
Prebacivanje proslo lakse nego sto sam mislio da će ići. Čak mužjak ancistrusa nije izlazio iz šupljine u panju pa je doktorski prešao iz starog akvarijuma preko lavora do novog akvarijuma bez pomeranja. Ne pomera se i dalje a video sam i ikru u šupljini. Svaka čast kako je čuvao potomstvo Bravo
Bilje sam samo poslagao čekam da se malo ustali akvarijum i da dobijem ideju za skejp. Dvoumim se između nekog panja, lava kamena ili seiryu stone. Pozadinu isto nisam još uvek postavio još se dvoumim.

Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2019 11:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image



Image


Danas ubacio panj Very Happy Bravo ....nabavio ga prošle nedelje ali plutao pa malo bio u lavoru da se napije vode.... Danas ga vezao za lava kamen i uglavio na njega još neko lava kamenje sa anubijama i više ne pluta. Nisam ni uspeo da ga uglavim onako kako sam hteo ali dok se lepo ne napije vode mogu da skupim ideje šta da promenim na skejpu. Panj je baš razgranat ali sam ga zatrpao da ne bi plutao pa se i ne vidi toliko. Mali ancistrusi se izlegli a ostale ribice preživele preseljenje. U nekon narednom periodu mi ostaje samo da promenim ribice i biću miran neko vreme Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovaj skejp sa anubijama jako dopada!
Mogao bi panj da se više vidi, ali meni je i ovako postavka lepa. Pogotovo mi je zanimljivo jer i ja imam dosta anubija u svom skejpu. Super je i pesak, sve u svemu fina priča. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, stvarno super izgleda šuma anubia samo još što kaže kolega da se drvo malo više vidi.Koja je ta desno anubia sa duguljastim listovima i gde si je nabavio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta anubia je giletii ako se dobro sećam odavno sam je nabavio...kod sponzora sajta....ona firma iz Sombora Wink Za nekih mesec dana kada se lepo napije panj vode nešto ću mu samo malo promeniti položaj i skinuti sa njega neke anubie kako bi se videle grane koje se sada ne vide... I da ne pipam neko vreme posle Very Happy Ovo dodje ko duch stil ali za lenštine Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se brže natopio panj za 4-5 dana u kofi sa vrelom vodom iz bojlera tako da mislim da neće trebati ceo mesec.očekujem nove slike kad ispremeštaš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican! Bravo

..ova na sredini anubia samo malo u desno da se pomeri, ali kad se panj napije vode, jer ovako preko fotografije deuje da nema dubinu centralni deo, malo da ga ukosi nprs ova najbliza prednjem staklu u desno, u sredini nek ostane, a ona skroz na panju iznad da se pomeri malo na levo, mada moze i u kontra smeru ali levi deo bi bio jos tamniji, mada uzivo je naravno mnogo lepse kad mozes da ga vidis/gledas iz drugog ugla.

Cisto kao predlog, jer vidim da ces da menjas, ali jos jednom odlican.

Inace RF vise nije jedan od sponzora.. cisto kao info. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U nanu li ti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisac upravo tako sam nešto i ja mislio.... videću kako će to na kraju da izgleda. To je i najveći problem kako da se stvori iluzija dubine u skejpu... Rolling Eyes Kako budem pomerao kamenje sa anubijama kačiću slike pa uz vašu pomoć možda uspem..... Chaosad je u pravu verovatno će se panj natopiti i brže.... Za nedelju dana prilikom zamene vode videću da li može lako da se manipuliše pa da čučne kako treba... Nikolac nemoj nane da mi diraš Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Imam i još jednu ideju videću i kako će to ispasti u susednoj sobi onaj mali akvarijum 45l otišao na dry start nabavio preko ebay seme bucephalandre a nikla heir grass Mad Crying or Very sad čista prevara .... zasadio čak i tu travu na kokos spremam kućicu za ramireze....
Planiram da kada skroz obraste u travu ubacim kokos u levom ćošku i da je pustim da poraste malo višlje pa da dobijem neki efekat pokreta....
Leva strana je tamnija zato što mi armatura malo duža pa sam morao da je iskosim. Za koji dan trebam da postavim drugu koja će stati lepo pa će biti ravnomernije osvetljenje.... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2019 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican scape sa nanama ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2019 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo pomerao nane. Panj moze da se pomeri samo santimetar prema zadnjem staklu i to je to... Kripte i bucephalandra se poprilicno istopile nakon preseljenja.


Image


Image



Image



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pocetku je sve lepo krenulo svaka anubija imala po jedan novi list voda bistra. Do pre nekih 20 dana onda se voda zamutila biljke propadaju....Bucphalandra i kripte se skoro sve istopile i to na mestima u akvarijumu gde je bilo vise svetla.


Image


Image

Novi listovi koji se sada izbacuju su sitniji od starih i izvrcu se. Stare listove napadaju alge, zute i kao da imaju opekotine. Smanjio sam jacinu osvetljenja, menjam vodu skoro svaki dan po 10 litara i dodajem makroelemente posto na njih sumnjam da ima manjka. Sada je stanje bolje voda je bistra, alge vise ne napreduju ali biljke i dalje izbacuju manje listove nego ranije i dalje se izvrcu. Medju ribama nije bilo uginuca i deluju zdravo i napreduju.
Sta mislite da bi mogao biti problem ..... makroelementi ili nesto drugo i sta bi mogao da preduzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pocetku je sve lepo krenulo svaka anubija imala po jedan novi list voda bistra. Do pre nekih 20 dana onda se voda zamutila biljke propadaju....Bucphalandra i kripte se skoro sve istopile i to na mestima u akvarijumu gde je bilo vise svetla.


Image


Image

Novi listovi koji se sada izbacuju su sitniji od starih i izvrcu se. Stare listove napadaju alge, zute i kao da imaju opekotine. Smanjio sam jacinu osvetljenja, menjam vodu skoro svaki dan po 10 litara i dodajem makroelemente posto na njih sumnjam da ima manjka. Sada je stanje bolje voda je bistra, alge vise ne napreduju ali biljke i dalje izbacuju manje listove nego ranije i dalje se izvrcu. Medju ribama nije bilo uginuca i deluju zdravo i napreduju.
Sta mislite da bi mogao biti problem ..... makroelementi ili nesto drugo i sta bi mogao da preduzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usisaj podlogu i zameni deo vode.
Mozda imas nedostatka svacega po malo, pocni sa dodavanjem pola doze ProFita na nedeljnom nivou i povecavaj po potrebi .

Trebao bi da izmeris nitrate i fosfate, da ne dodajes makroelemente tek tako, treba da stoje u razmeri 10-15:1(NRazz)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License