Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tackice i koncasti izmet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Moja prosla tema se nalazi na linku. Tu mozete naci podatke o akvarijumu. E, sada, imam problem. Odlucio sam se da kupim 4 zute moli i 2 cistaca, za pocetak. Kada sam ubacio ribice u akvarijum, primetio sam da jedna ribica ima crnu tackicu na repu, ali se tada nisam mnogo plasio oko toga. Posle dan-dva, ribica je uginula. Sada sam uocio da se jos jednoj ribici pojavila tackica na repu, a takodje sam video i da neka od njih (ako ne i vise) izbacuje braon, koncasti izmet. Zaboravio sam da napomenem da sam kada sam ubacio ribice u akvarijum shvatio da jedna ima crno oko, ali to nisam gledao kao problem. Molim vas za pomoc.

Web Page Name
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 1:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod zutih molija moze da se pojavi promena pigmentacije koze (krljusti) pa se pojavljuju crne tacke/mrlje/linije itd, ukoliko je ukrstano sa crnim molijima cak i kroz par generacija unazad.

Izmet ce zavisiti od onoga cime ih hranis, tacnije pasu sve i svasta u akvarijumu trenutno pa kad im ubacis i npr lisnatu to deluje kao da su bolesne, ne brini se za to a i mozes lako da proveris tj hrani ih pojacano u narednih par dana samo sa cevenom hranom tri puta dnevno (nesto tipa sera/tetra diskus granule) i prati stanje. Ukoliko i dalje bude belo onda tek pocni da brines.

Riba koja je uginula je moguce vec bila bolesna kad si je ubacio u akvarijum, prati stanje u narednih par dana pa javi.

Ukoliko mozes posalji fotografiju, tako je najlakse reci da li je bolest ili promena pigmentacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2019 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moly ima malo duzi izmet zato što je biljojed. Dok nije proziran sa belim kuglicama manje više ne moraš da se brineš.

Creva možeš lako da im pročistiš pomoću graška: prokuva se nekoliko zrna dok ne omekane, luška se ostrani iseče se i da ribama.

Crna tačka kod moly može biti pigment. Najverovatnije i jeste kao što Lisac kaže. Više crnih tački su znak da je riba zaražena parazitskim crvima, nije opasno po ribu ali je ružno i nema leka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Uto Jun 25, 2019 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jun 25, 2019 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nije izmet to je prolaps. Mozda se i oporavi ako bude u čistoj vodi i dobrim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, Peku, ali mozes li malo to da pojasnis, na sta mislis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prolaps, mislim da se tako kaze, organ koji je ispao. Tako bar deluje na slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cek jel na fotografiji da gledamo crnu tacku ili beli balon ispod ribe? Ili je to neki kamen u pozadini? Sto se tice tacke ako nije kao kvrzica definitivno pigmentacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj još neku fotku da ne bude nedoumice i dobiješ adekvatan odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zelenizeleni
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2019
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, doslo je do zabune Very Happy. To belo sto se vidi nije ribica, vec gumica koja stoji izmedju akvarijuma i filtera. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2019 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-_- zaista?
Kako si samo uspei tako profi da je uslikas Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2019 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelenizeleni ::
Aha, doslo je do zabune Very Happy. To belo sto se vidi nije ribica, vec gumica koja stoji izmedju akvarijuma i filtera. Laughing


Dobro je, baaas sam se zapitao koji je to riblji organ Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2019 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Zelenizeleni ::
Aha, doslo je do zabune Very Happy. To belo sto se vidi nije ribica, vec gumica koja stoji izmedju akvarijuma i filtera. Laughing


Dobro je, baaas sam se zapitao koji je to riblji organ Laughing


Image

Evo da ti pomognem malo možda ti nešto znači. Inače za tvoje neznanje: Kod živorotki koje se izmedju sebe razmnožavaju prolaps Ovarium nije tako česta pojava, ali se dešava. Isto tako može da se desi da izadju delovi digestivnog trakta(uglavnom samo creva) i urinarnog sistema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Beli koncasti izmet Lozaa11 Bolest 11 Pet Apr 26, 2019 1:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne tackice kristinabg94 Bolest 4 Čet Dec 07, 2017 1:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hitno Bele tackice voja kozice 96 Bolest 55 Sre Sep 20, 2017 11:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tackice duduk stevan Bolest 8 Sub Feb 06, 2016 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka nana vs zelene tackice n1kolaola Biljke 6 Čet Feb 20, 2014 2:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License