Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj biljni kamenjar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2019 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac Smile

Kao što rekoh, ima još dosta posla, borba nije laka, ali prevagnuću. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2019 1:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da okačim stanovnika, nisam odavno.

Apistograme su podeljene, ostala su samo još dva mužjaka i to je to. Nadam se da će se slagati u ovoj džungli, ako ne, jedan će leteti, da bih izbegao krvoproliće. A što se tiče ostalih, oduševljen sam učinkom i pokretljivošću rogate nerite. Nema dela akvarijuma gde ne stoji ovaj puž.

Da i bucephalandra koja se sprema da cveta.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komentar zaostaje usled nedostatka adekvatnih reči. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenula ti lepo bucephalandra Bravo a i kakadui su prelepi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2019 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi.

Ova buce je jedina koja će procvetao za sada, ali čekam ja i ostale. Smile U svakom slučaju, ovo je drugo cvetanje posle cvetanja anubije koje sam imao pre mesec-dva, zadovoljan sam lično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2019 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, anubie baš brutalno izgledaju. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro ću ga prozvati anubarijum, ili na srpskom nanarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, Mare. Veoma lepo sve to skockano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje u vezi optyWhite stakla ako se nisam zeznuo:) Kako se ponasa pri ciscenju? Da li si ga izgrebao negde? Da li se lako grebe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nešo, borba je velika, ali napast u vidu bba se povlači i vide se rezultati.
E sad, da li se stabilizovao sistem, ili su sijamci krenuli da rade svoj posao, ne znam, ali tako je. Ostala je još gsa, koje nikako da se rešim, uprkos suludo velikom doziranju fosfora. Valjda će i ona nestati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia, optiwhite nisam do sada izgrebao, a skidam alge busplus karticom svake nedelje. Smile moje iskustvo je da skidanje algi bilo kojom plastičnom karticom ne može da izazove ogrebotine. Ja sam to video od nekih stranih skejpera i potvrdio na svom primeru.

Možda bolje čisti neka mastercard ili Visa, ali ja nisam imao višak, pa je ovo poslužilo podjednako dobro. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2019 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, predivan je akvarijum, stvarno nemam reci. Meni jedino sto smeta je to sto se oprema jako vidi, raznorazne cevcice i filter, ali dobro, sta je tu je. Sve pohvale svakako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovo procvetala anubija, i to ista kao i pre.

Image

Image

A pozeraj i od glavnog baje akvarijuma.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2019 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle dužeg vremena, da se i ja javim sa svojim akvarijumom. Moram priznati da me je Liščev post malo trgao da se aktiviram, pošto sam u prethodnih par meseci retko šta pisao.
Bilo je raznih obaveza sa strane, onda čovek uđe u neku naviku da ne piše, i samo prati šta drugi pišu. Generalno većina starih članova se pasiviziralo, tako da nije ni bilo nešto mnogo zanimljivih projekata za videti, za razliku od perioda kada sam ja počinjao sa akvaristikom. Sve je to uticalo da se forum prilično umrtvi. No, ide Nova godina, nadam se da će sve malo živnuti i da će ljudi se malo aktivirati, jer sam siguran da ima šta da se vidi. Very Happy Još jednom Lisac svaka čast!

Danas je mom akvarijumu tačno prvi rođendan! Kod mene je bilo prilično turbulentno, peh za pehom, posebno doziranje makro i mikro elemenata, i konstantni promašaji, pa su mahom sve brzorastuće biljke trpele zbog svakojakih deficita, bilo je i najezda algi (u manjem obimu još uvek ima bba, ali ništa značajno). Onda u takvim situacijama (posle kontinuiranih frustracija) čovek izgubi i pomalo entuzijazam za akvaristikom, ali to su lične borbe svakog od nas. U nekom trenutku sam odlučio da pređem na zelenu tropicu i seachem iron, kao dopunu, bez ikakavog muljanja makro i mikro elemenata. I to je donelo rezultat, deficiti su prestali, a biljke su krenule da se oporavljaju i ponovo rastu. Sve u svemu, uzbudljiva godina, i ja sam zadovoljan gde sam sada. Akvarijum sada fino gura, i generalno raduje me što nema nekih trzavica, i što je sve na auto pilotu.

U prilogu slike kada je postavka formirana, i današnja slika. Priličan anubarijum je postao akvarijum, a ima i mnogo bucephalandri (koje stalno cvetaju). Ove dve vrste su sve vreme gurale, jer su spororastuće, i deficiti ih nisu previše uništavali. Ostale biljke su prolazile kroz razne faze, uglavnom loše. No da ne dužim, slike u prilogu.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License