Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skoljke iz dunava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ove skoljke mogu preziveti u akvarijumu? ( ipak su ulovljene u Zemunu valjda su izdrzljive)

Uglavnom zive su vec dva dana, i imaju reflekse kad pokucam na staklo one se zatvore Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 2:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E svasta od tebe:)

Iako odgovor ne znam pretpostavljam da je ogranicavajuc faktor samo temperatura....sto znaci da ako u dunavu leti izdrze i tmp od 25-30 stepeni onda bi trebalo da izdrze i akvarijumske uslove...posto skoljka preferira dno a na dnu i u dubini temperatura dunava je sigurno niza pa cak i za do 10ak stepeni pitanje je da li ce dugorocno da izdrzi akvarijumsku temp od 25-6-7 stepeni leti. Probaj pa javi.

Upozorenje u smislu da recni organizmi mogu da prenesu parazite na koje akvarijumski organizmi nisu rezistentni....sto naravno ne mora da bude slucaj kod tebe....

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wrYO9wp4QjQ[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahah a sta cu zanim,ljivo mi da probavam Very Happy a to sam stavio u drugi akvarijum koji mi sluzi kao zatvor za bezobrazne ribe tako da nek ojacaju kad su vec znale da budu opasne prema drugim ribama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu preziveti, ali su trebale da prodju karantin od 60 dana jer paraziti koji zive u nasim rekama ako se i zaglave na skoljci (kao i skoljkama puzeva) zive maksimum 60 dana (oni najgore vrste), mada minimalni karantin je oko 40 dana na temperaturi od oko 27°.

Super filtriraju vodu i mogu da se koriste u sistemima bez filtera, cak sta vise pozeljne su, ali iako zive u mulju ne podnose ne redovne zamene vode u akvarijumima.

Inace nije dozvoljeno loviti skoljke iz nasih reka, zakonom propisano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam iz Zemuna 😂 kod nas nema zakona hahaha 😁 ce vidimo sta ce da bude 😄😄😄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko si upucen u teodoxuse ali na adi ih je bilo pre par godina u izobilju kad je napisano na forumu gde mogu da se nadju vise ih nema u tom broju sad ima gomila phisa i limna a teodoxusa 1 na 20m, moja greska jer sam mislio da ce ljudi biti obzirniji i da nece uzimati bahato za prodaju ali..
Samo te molim da ne pises lokaciju gde si ih nasao da ne bi bilo kao sa teodoxusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2019 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace 5ti dan jos su zive Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2019 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teodoksusa ima na adi i to u velikim količinama. Video sam ih pre nedelju dana. Ima i fagotia daudebartii, koje sam doneo desetak. lepo su se prilagodile i fagotie u akvarijumskim uslovima. Teodoksuse imam koje sam doneo pre tri godine i sami se razmnožavaju kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teodoxusa nema na adi to je greska, ima vracenih u adu koji ako se ponovo izvade iz iste uginuce veoma brzo u akvarijumskim uslovima, znam jer znam ko ih je i vratio pre dve nedelje i u kojoj kolicini. Ne vadite ih naredne dve godine jer im se broj smanjio nece ih biti na tom podrucju. Ako vam bas trebaju ima ljudi koji ih razmnozavaju i daju za dzabe jer ne zele da im uginu, samo se potrudite da otkucate jedan pisljivi oglas od dve reci - trazim teodoxuse - jel toliko tesko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Teodoxusa nema na adi to je greska, ima vracenih u adu koji ako se ponovo izvade iz iste uginuce veoma brzo u akvarijumskim uslovima, znam jer znam ko ih je i vratio pre dve nedelje i u kojoj kolicini. Ne vadite ih naredne dve godine jer im se broj smanjio nece ih biti na tom podrucju. Ako vam bas trebaju ima ljudi koji ih razmnozavaju i daju za dzabe jer ne zele da im uginu, samo se potrudite da otkucate jedan pisljivi oglas od dve reci - trazim teodoxuse - jel toliko tesko?


Bravo! Ovako se to radi. Mislim da svaki entuzijasta i ljubitelj prirode (a akvaristi bi svakako to trebalo da budu!) treba da sledi tvoj primer.

Ljudi, mnogo nam je bitniji ziv i zdrav ekosistem nego sto cemo necim, privremeno, naseliti nasa vodena stakla! A jos su gori oni koji ih prodaju za sitnu zaradu i trajno nanose stetu.

Ne cinite to, uzdrzite se. Nije tesko biti fin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Slatkovodne skoljke Veverac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 01, 2020 1:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slatkovodne skoljke za akvarijum filter Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Dec 04, 2019 12:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka skoljke gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 10, 2019 11:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morske Skoljke ccmuva Hemija 6 Čet Maj 11, 2017 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka skoljke sale976 Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 05, 2016 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License