Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vazduh u kanister filteru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dešava se nešto vrlo čudno. U kanister filteru mi se sakuplja vazduh. Nije mi jasno odakle. Da sistem negde ne dihtuje pokazalo bi se tako što bi voda curela. Kroz cev koja izlazi iz akvarijuma ne ulazi vazduh, jer je crevo za aeraciju daleko. Takva situacija mi se dešava kada perem filter masu, ali ga promućkam, i on tako izbaci sav vazduh. Sistem se tada potpuno napuni vodom, i nema problema. Danima razmišljam šta može da bude, i uopšte mi ne ulazi u glavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto vazduha je bilo u kanisteru pre punjenja, ili brzina punjenja je takva da prođe nešto vazduha kroz vodu
što nije ništa čudno ! Možda ima još neka od mogućnosti ....... no to nije ništa značajno. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanisteri prave potpritisak sto se primecuje kad ga otvaras....osetis kao da je vakumiran. Kada dihtung bilo gde popusti, filter i dalje pokusava da napravi potpritisak ali zbog loseg dihtovanja uvlaci vazduh....dakle dok god radi nece izbacivati vodu napolje....pa cak ne mora da znaci da ce pustati i kad ga iskljucis ali zbog loseg dihtunga ce tokom rada da "srce" i izbacuje mehurove u akvarijum kao da je pun vazduha.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2019 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvrnuo sam čep na vrhu, i navio onu belu tanku traku koju koriste vodoinstalateri. Zavrnuo čep. Za sada se ne javlja vazduh u kanisteru. Videćemo kakva će situacija biti ujutru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2019 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj cep je vise stetan nego koristan. Ja sam svoj blokirao pampurom odmah kada sam kupio kanister.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2019 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri ceo dihtung oko glave kanistera....ja sam pre neki dan zamalo otisao da kupim novi ....srecom hteo sam da ponesem dihtung pa sam otvorio filter i video minijaturnu skoljku od puza....cim sam je sklonio zadihtovao je opet dobro. Dihtung mozes malcice da premazes jestivim uljem....i to ce dodatno da pojaca vakum....mozes da probas i sa teflon trakom....ta bela koju spominjes....do duse to nisam nikada probao ali verujem da moze da pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2019 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je sve kako treba. Očigledno čep na vrhu kanistera nije dobro dihtovao. Hvala vam na brizi, i komentarima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License