Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li postoji mogucnost? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja i moja masta smo smislili nesto al nisam siguran da je moguce :'D

E pa ovako hteo bih da povezem ova dva akvarijuma u smislu napraviti neku staklenu cev kroz koju bi ribice mogle da prolaze i da ulaze iz jednog akvarijuma u drugi Very Happy


Sad predpostavljam da bi spoljni filter smetao, da bi akvarijum ovaj manji morao da bude u visini ovog veceg, verovatno ima vise mogucnosti da ne moze nego da moze ali bih pokusao, opet necu crevo nego bas stakleni da bude da se vidi kad ribice prelaze iz jednog u drugi Very Happy

Imao sam nekad hrcka koji je imao svoje tunele i odatle mi ideja hahah Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 6:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si na ovo mislio

https://youtu.be/2hXZ21HixFE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf to je to 😁 😁 😁 😁 samo cu vidom malo lepse da igleda 😄😄 hvalaaaa!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo kolega, koje ti je to svetlo na velikom akva. čini mi se da liči na one atman led pa ako jeste kako te služi,koliko dugo ga imaš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

atman lgm 900, posto sam nov u akvaristici pokusao sam da krenem sa sto boljim startom pa sam uzeo tu atmanovu, iskreno dobra je biljke rastu ko lude Very Happy imam je jedno 5 meseci, ne greje se puno, ima pored tog svetla i neko plavicasto svetlo sad za sta sluzi neam pojma haha Very Happy Sad nisam ja toliko strucan da ti kazem misljenje, niti sam imao pre ovog nesto drugo niti se razumem, ovako amaterski bih rekao da je dobro lepo se vidi akvarijum lepo biljke rastu sta znam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa super, hvala ti na info ni na internetu po svetu ga niko nema pa teško naći bilo kakav review sem nekog španca i kineza na youtubu gde svetli u plafon ili pod, pa je svaka informacja dobra a planiram neki veći akva uskoro pa je to jeftinija i pristojna varijanta

Hvala i pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzeo na Novom Beogradu i kostao je mislim 5900, za akvarijum od 120l duzine 80cm, a sad cena zavisi od duzine akvarijuma :\ evo ti slike tipa pa ako uspes ti proceni kakva je Very Happy

Nemam slike od ranije al evo od maja

8.maj
Image

25.maj
Image

6.jun
Image

26.jun
Image

11. jul Danas
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i sa filterom tu gde je ali manji mora da bude u ravni sa vecim, nivo vode. Ukoliko stvarno hoces da se igras sa tim i ne prodje te zelja javi se za mesec dana da ti objasnim u detalje kako mozes da odradis na najlaksi moguci nacin. Jedna mana je sto se tesko pere i dosta posla ima oko ciscenja algi u tunelima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala lisac Smile) imao sam vise od 10 god kornjace i prao sam ih jednom u 7 dana sa tim da nisam znao da treba samo 30 posto vode da se zameni, sve Vam je jasno hahah :'D Vazi hvala jos jednom Smile Taman za mesec dana sam i planirao taman plata da legne haahah Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i da se napravi da posude/akvarijumi budu na različitim nivoima. Zahteva da se veći akvatijum pregradi i da voda cirkuliše iz jednog u drugi sistem; sistem preliva za filter ispod akvarijuma(sump). Mana je što je takav preliv za tvoje potrebe jako osetljiv na isparenja.
Koliko je ribama zanimljivo da idu kroz tunel/most je drugo pitanje, pogotovu ako voda ne cirkuliše kroz most. Valjda ce iskusniji znati da ti odgovore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekacu da vidim sta je lisac smislio Very Happy Hvala u svakom slucaju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cekam da odustanes, vec je smisljeno odavno ovo sto bi ti dao kao predlog Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahahahahahaha 😂 videcemo mada vec razmisljam o necemu precem a to je neki poklopac novi jedna zebrica mi iskocila iz akvarijuma jer na par mesta je suplje jer ovo je bio akvarijum za kornjace a one nisu bile toliko lude
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Može i da se napravi da posude/akvarijumi budu na različitim nivoima. Zahteva da se veći akvatijum pregradi i da voda cirkuliše iz jednog u drugi sistem; sistem preliva za filter ispod akvarijuma(sump). Mana je što je takav preliv za tvoje potrebe jako osetljiv na isparenja.
Koliko je ribama zanimljivo da idu kroz tunel/most je drugo pitanje, pogotovu ako voda ne cirkuliše kroz most. Valjda ce iskusniji znati da ti odgovore.


Daj neku sliku toga, ne mogu ovako da skontam kako bi ribe prelazile iz jednog u drugi akvarijum ako bi kroz tu cev postojala cirkulacija....ili bolje da kazem kako bi se vracale. Sump bas nije predvidjen da u njega upadaju ribe....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo deluje najbolje i najlepše cevi su premale

https://www.youtube.com/watch?v=ZVStvupVAoU
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Optiwhite u Srbiji - da li postoji? m.vlacina Ostala oprema 9 Ned Okt 28, 2018 4:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postoji li alternativa Zelenom barbusu? marjanb021 Ribe 1 Pet Feb 10, 2012 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License