Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano Reef 40x40x50 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da predstavim svoj prvi pokusaj u moru.Akvarijum je 40x40x50 ,10cm je trokomorni filter za mehanicku filtraciju,grejac i povratnu pumpu.U aq se nalazi nanostream tunze 1600l/h i 7kg zivi kamen sa podlogom.Rasveta je mizerna i u planu je bolja i odgovarajuca.Ovako to izgleda za pocetak.Sledi bolji raspored kamena.

Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2019 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno skockano. Nek je sa srecom more!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nikolac.Sledi pravljenje grebena i adekvatna rasveta pa zivi svet. Xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, srećan start. Ako bužet nije u problem kupi Prodibio Biodigest i Bioptrim za bar dva meseca ako jeste onda Seachem Stability. Imaš već iscikliran kamen sa malo hemije moćićeš organizme sledeće nedelje da stavis da ne razmišljaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala peku.Pusticu malo da se stabilizuje sistem dok ne resim rasvetu pa cu malo po malo da ubacujem i organizme.Za sada cu poraditi na grebenu i na parametre i bicu strpljiv.xd..Izbacicu slike kada ga sredim uskoro xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd da pitam ovde posto ne znam kad cu na nekoj drugoj temi dobiti odgovor Smile

Kada se morski akvarijum "zaukce" pa dobije po staklu alge razlicitih boja....primetio sam da vlasnici to ne ciste nego ostavljaju tako da kazem neuredno....jel to uobicajeno ponasanje? Jel mora tako? Ili moze da se riba i struze tako da staklo bude cisto???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa to sad zavisi koliko je vlasnik pedantan. ja na primer redovno cistim staklo pa nemam tih problema. a mora da se cisti, ne postoji nista sto ce odrzavati staklo umesto vlasnika. nazalost. nije to tako veliki posao kad se radi redovno.
Kristofere, ako organizujes prevoz iz bg-a imas od mene gomilu mekih korala za start. Upravo trimujem korale koji su prerasli i imam ih gomilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2019 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad očistiš staklo zapljaju ti se čarape pa moraš da ih promeniš i opereš, teška rabota.
Kao što kaže Nikolac svako održava akvarijum po svom nahođenju. Bez obzira kakvi su parametri na staklu se alge stvaraju brzo, neke se čiste lako karticom za neke mora da se zapne i stuže. Zavisi kakve si sreće. Akvaristima je obično koralina poželjna(ako nije zelena) jer preko nje teško rastu druge alge a daje prirodniji izgled sistemu. Predpostavljam da si nju viđao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2019 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno nikolac.U fazi sam cikliranja i dok ne resim rasvetu ne znam kako bi bilo izvodljivo.Nije prevoz problem za tako nesto hahaha.Evo i da dodam da je koralina recimo na staklu prelepa u nekom delu,barem meni .XxD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 15, 2019 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prikupljeno malo saveta i slozeno da zalici na greben.Evo kako je ispalo:

Image

Image

Image


Image

Image
Ubacen je i jedan puz trochus maculatus (turbo puz).Za sada se dobro snalazi i koliko mogu da zapazim ,dobro cisti staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 8 odkako je ubacen prvi kamen u akvarijumu.Izbacivacu stanje i stadijume na forumu ako nekog zanima ,mozda se nadje nesto korisno.Faza je cikliranja i krenula je braon alga ili diatom da se pojavljuje kao i baloncici rekao bih nitrogena ali sa rezervom.Takodje na jednom kamenu se pojavila crvena alga ,jako mali listici.Puz je jedini komunalac trenutno i voleo bih da cujem sta bih jos mogao da planiram kao cistace (cleanup crew neki sastav).

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepa kockica, sa srecom da zazivi!!!

Pitanje - napisao si da je zivi kamen? AKo jeste, tu ne bi trebalo da bude nekog velikog cikliranja i problema... Moj savet ti je da dodajes nesto od bakterija u startu, imas raznih proizvoda, FM, AF, easy start... Znaci u pocetku...
Sto se tice cistaca - uvek mozes par puzeva da ubacis, nece skoditi... Nista drugo posebno ja ne bih dodavao...

Sta planiras od riba? Pretpostavljam samo par klovnova?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Andjelija puno.Zivi kamen je na 2 mesta uzet.2kg sam nasao na netu a 5 kg sam dodao iz FishWorld a.Kazu da je to suvi fosilni koralni zivi kamen.Trebalo bi danas da pokupim Easy life easy start da pocnem da doziram.Od riba jedino klovnovi jedan par ,za njih samo i znam.Svidjaju mi se i neke druge ali ne znam koliko mi prostor dozvaljava u ovih 60l.Otom potom sto bi se reklo. xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Praticu sve po PS-u kako radis, ako jednog dana resim da otplivam u more, da imam barem ideju kako bih pocela sa kockicom kao tvojom Smile. Sretno more ti zelim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno simici789.Bice zanimljivo a nadam se i korisno.Pa da se ohrabre jos ljudi da krenu sa morem xd.Timeline sledi a i evo prilike da se otklone i nedoumice koga interesuje nesto neka pita slobodno ,nadam se da ce iskusniji da se jave pa da se i prodiskutuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License