Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 saveti u vezi mog corner filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axentije
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam akvarijum od 54 litara i u njemu corner filter sa ugradjenim onim crevcetom za vazduh da li je ovo okej filter ili treba dodatni za neke pocetne ribice?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ovo nije filter za 54 l akvarijum treba ti mnogo ozbiljiji filter bolji jaci ovo je za pocetnike akvarijum 10 l imas na internetu razne filtere kucaj naci ces
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ranije uvek bio za varijantu spoljnog staklenog filtera ( nisam imao kesa za kanister ). Iskreno spoljni stakleni su mi se eXtra pokazali, uvek sam ih pravio sa 2 komore ( mada i taloznik kao treca komora je odlicna varijanta ) i uvek sam gledao da budu iza akvarijuma i da budu sto veci. Jer sto veci fiflter, vise filter masa i sistem stabiniji. Imao sam neke spoljne filtere koji su godinama radili bez ikakvih problema ( samo je povremeno prata filter masa u vodi iz tog akvarijuma kad se izvadi u kofu radi zamene vode ).

Nemoj sad da panicis, pusti ovaj filter da radi posao ( nemoj puno ribe kupovati ) a ti lagano na ovom sajtu nadji teme pa lagano citaj i smisli sta bi mogao da uradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axentije
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Anboy
hahahah tvoja recenica "nemoj sad da panicis" je bukvalno to neko trenutno stanje Very Happy
vidim znas kako mi je Smile

nego drugari sta mislite o nekom unutrasnjem filteru ili tako nesto da izvadim na primer ovaj a da stavim neki bolji u cosak ili kako vec, imate li neko ime nekog filtera neki predlog sta je najbolje od takvih evo o kakvom akvarijumu je rec

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili uymes neki hang on filter...nisu skupi ,a kod mene radi posao na akvarijumo od 80 l bey problema Atmanova HF -0600 je u pitanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axentije
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mozda ali sa hang onom ne bih mogao posle da zatvorim gornji poklopac od akvarijuma to je frka, zato i gledam neki unutrasnji mozda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno vidim ja da na toj komodici ima mesta levo-desno i napred-nazad pa sa jeseni naruci jedan akvarijum po meri sto bi rekli od ivice do ivice Very Happy Vidim da unutra imas skalrcinu i to ti je vec pola akvarijuma puno. Ima unutrasnjih filtera vecih ali oni ce ti zauzimati dosta mesta i vizuelno nisu lepi a veruj mi sto veci filter to stabilniji sistem. U sustini ako se obezbede adekvatni uslovi akvaristika je prelep hobi, koji zahteva malo vremena za odrzavanje a ako se te osnove ne ispostuju onda hobi postaje jako velika obaveza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axentije
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha skalarcina je od druga nego obitava u mom dok ne uzmem neke sitne ribice pa je vracam Very Happy ja bih male neke sladje su mi neonkice i tako te ribice, u pravu si brate, skroz je interesantno i zanimljivo toliko me sve ovo ineresuje al jbg kao i svakom starteru tu su pitanja cimanja i mzd malo panika da li cu sve kako treba namestiti.
cackao sam nesto po netu i razmisljam...posto je fabricki zatvoren odozgo (onaj poklopac za neonkom) akvarijum i jbg odgovarao bi mi za njega neki unutrasnji filter ipak mozda, znam da nisu lepi estetski al jbg hocu da imam koliko toliko stabilan sistem za ribice..sta mislis o Atman At-F102 filteru za moj akvarijum da li da uzmem njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2019 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoje gotova rešenja za unutrašnje filter filter box ili kako ga zovu. Validno rešenne je hamburški sundjer filter mislim da bi ti taj filter odradio posao ako bi ubacivao po jednu manju rubu svaka 3-4 meseca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2019 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kao i ti probao sve varijante filtera i na kraju sam se pomirio, napravio sam spoljni dvokomorni filter parkirao ga iza, napravio novi poklopac i resio sam sve probleme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axentije
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2019 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jbg kontam ali ne bih menjao mnogo mi je to ulaanja brate sada a i stvio bih neki unutra razmisljlao sam o atman atf 102 ...sta znam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2019 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti mali motorni filteri su gori nego običan sundjer filter. Kroz dosta manje filter materijala prebrzo vuku vodu. Sumnjam da će biti bolji od filtera što imaš.

Image
Tako nešto potrazi ili napravi/nadji nekiga da ti napravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka corner filter goran012 Filteri i pumpe 2 Sub Avg 29, 2020 9:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi grejaca Milivoje Lampa Grejanje i hladjenje 4 Ned Maj 17, 2020 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License