Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam Zevs najmocniji stvaralac svega zivog i ne zivog na Olimpu, takodje sam i Posejdon vodim brigu o vodenom prostranstvu, vodim racuna da sve bude lepo umetnicki kao Atina, vodm racuma o dusama umrlih kao Had, o zivom svetu brigu kao Demetra... ja sam Bog svih Bogova ja sam Zevs...

Apsolutno se slazem jel mi smo ti koji uticemo na biotop i bice kako mi oklucimo...al zato treba da se i zapitamo kako li ce se to odraziti na ostale stanovnke, ne biti sebican, jer jednim nasim pokretom ruke sve moze da "padne u vodu"...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 4:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

paljabogdanovic ::
Pozdrav svima.
Da li postoji nacin da se kozicama olaksa proces presvlacenja, posto sam citao da to moze da uzrokuje uginuca, a poceo sam da nalazim mrtve kozice bez nekog posebnog razloga (kozice su same u akvarijumu, akv dosta ubiljen, voda se redovno menja)?
Citao sam za neki mineralni kamen ili tako nesto, ali nisam nasao nista u nasim prodavnicama sto bi tome odgovaralo.


Ja sam čitala da može da se stavi sipina kost... Ali ako nalažiš njihove skelete, onda nije to u pitanju. Meni su veći problem predstavljale planarije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2019 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tim crvicima i ostalim ne pozeljnim stanovnicima sam resavao problem tako sto sam pojacao temperaturu vode na nekih 28 do 30 stepeni, a svaki danom ujutru smanjivao za stepen, do temperature koju drzim kao optimum. Takodje mozes ubicaiti neku moli ribicu, ona ce ih resiti Very Happy To je moje iskustvo.

Drugi su to resavali sa PANACUR praskom, to bi trebalo malo bolje da se raspitas i da procitas, sad bar imas neku smernicu. Nadam se da ce ti nesto od ovoga pomoci cecam (: samo ne odustaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko u akvarijumu sa kozicama kao filtraciju imao potapajucu filter pumpu? Od skoro sam ubacio neku najmanju sobo filter pumpu sa malim sprej barom i imam utisak da mi se drasticno smanjio broj malih, da li je moguce da ih pumpa usisava kroz sundjer i ubija ili se samo dobro kriju medju biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2019 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u akvu od 40 l sa potapajucom filter pumpom je bilo sve ok, a posto plastika ima one proreze, valjda vidis da li kozice vire iz proreza ili ne. Kod mene su kozice cesto obitavale na tim prorezima i ceprkale iz filtera sta upadne Very Happy mislim da su se samo rastrkale po biljkama , ukoliko nista ne viri iz filtera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biolog
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2019 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Pokusao sam da porcitam sve da bih dobio odgovore ali ima previse postova Very Happy

kratko pitanje: kozice (blue diamond) plave držim u tegli od 10l sa relaivno dosta biljaka ne znam imena ali imam 5 različitih odraslih biljaka i tri kamena (imaju dosta mesta za skrivanje)
za filter koristim mali sunjđerasti koji se zakaci na vazdzšnu pumpu. Voda je oko 27 C.

Hranim ih veoma malo sa granulama za ribice (japanke, neonke i td.)

Da li trebam nesto da promenim? Ubacim ili izbacim da li imam kod nas posebna hrana za kozice (gledao nisam nalazio)

Ne držim ni jednu ribicu sa njima samo njih hocu da ih razmnožim pa da ih proširim u sve akvarijume.

Srdačno,
Stefan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2019 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak, pokušaj da im smanjiš temperaturu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biolog
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2019 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokušaću,

Nemam grejač i tegla na sobnoj temperaturi ali videcu šta mogu da uradim da smanjim temperaturu.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2019 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biolog ::
Pokušaću,

Nemam grejač i tegla na sobnoj temperaturi ali videcu šta mogu da uradim da smanjim temperaturu.

Hvala


Nađi jedan ovakav kulerčić, 35mm:

Image

I poveži ga na neki stari ispravljač ili punjač za mobilni. Imaš i 40mm oni su uokvireni plastikim pa deluju dosta glomaznije. Gledaj da bude sa 2 žice jer ćeš druge morati da poguraš kako bi krenuli da vrte.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2019 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze da se uzme kuler sa starog kucista?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2019 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
Da li moze da se uzme kuler sa starog kucista?


Moze od kucista, grafike, napajanja koje ne radi skines ventilator, ima ih od 9V i 12V
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2019 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravi da spomenem i od procesora moze (AMD stari) po meni najbolji nisu veliki i tiho rade
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biolog
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2019 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ana savetu ima par takvih kuci.

lako se povezuju, a dobro rade Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola09




Registrovan: 06 Nov 2019
Poruke: 2
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li neko koja je ovo vrsta kozice ,posto bih zeleo da budem siguran.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2020 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni liči na Neocaridina davidi iliti ista vrsta kao i Čeri kozice samo je boja divljak i najverovatnije je rezultat mešanja dve različite boje te vrste npr crvena i žuta ili crvena i plava ili plava i žuta itd. Čest rezultat mešanja dve različite boje je ta braon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License