Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 POTREBNE gupike za start i neka nova vremena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rendzy79




Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 2
Lokacija: Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao društvo,
možda me se neko seća prošlo je puno, bar pet godina, držala sam i insistirala na valiferama. Išlo je to dobro, dok se nije desla neka selidba...elem čitavo mi jato uginulo..i krećem iz početka. Kažu da valja se pa samo pitqm...IMA LI NEKO GUPIKE NA POLKON?
Živim na Žarkovu i nisam lenja. Jednom sam autom zbog ribice išla u jedno banatsko selo kada su štukice bile u fokusu...
SAD ŽELIM da sa GUPI I DA KRENEM. IMAM SVE SPREMNO SEM RIBA, NEKOME SE MNOGO DOBRO RAZMNOŽAVAJU OTKUD ZNAM MOŽDA BI DA UČESTVUJE U zasnivanju mog novog akva... sve je ok i jedva čekam,, Razlog što ne idem u radnje jer bi skreno one domaćinske koje su su po kućama izpilile i imaju domaći imunitet. misli da nisam neskromna, poklanjala sam ist svašta kad sam imala...rado bi busom nekog rasteretila a udomila ova divna bića. Javite se što pre, uzbuđena sam kao da prvi put osnivam aqua) 75 l, osvetljenje. unutrašnja pumpa...biljke sve samo falee ribe,
H V A L A U N A P R E D!!!! RENATA, Kata za poznanike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 7:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kato bravo za tražnju, gupy je milionska riba, ima tu džentlmena u BG siguran sam, samo budi strpljiva,
gledaj na liniju (da ne budu divljaci), da bude nešto od imena inače čemu sve .....
Da sam u fazonu od pre par godina ,ne da bih ti poklonio već bih doneo u Žarkovo ............... Poz.... pratim !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rendzy79




Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 2
Lokacija: Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2019 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej,
hvala ti puno za podršku. probala sam bezveze, kupiću ribe najnormalnije...
Pozdrav. Šteta ada aqva bude prazan..nije imaju dve velifere ali 75 l, valjda že iti uskoro nešto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 6:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Kato.
Ja te se secam Smile Menjali smo ribe, biljke i palicnjake. Uzivao sam gajeci palicnjake i hvala ti za to. Udomio sam ih kod prijatelja pre nego sam se odselio a sada evo ovde ih ima u prirodi, koliko hoces, i to vise vrsta.
Samo napred sa gupikama, super su to ribe. Evo i ja upravo jurim da nadjem nesto kvalitetno. Muka ziva.
Sve najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rendzy79




Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 2
Lokacija: Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej, ne mrzi moram ovo napisati. Jesam čula sam јеси ти siguran za paličnjake u prirodi..Sedamdesetih recimo. Napravili smo sebi veliku medveđu uslugu. Uzeli smo u pomoć jednog velikog prelepog žutog leptira iz porodice Saturnidae, pokušasmo da se rešimo kiselog drveta čije je lišće jeo taj opasnik. Očekivalo se da šta urade urade, te sezone niko nije prognozirao da će ispasti haotična situacija…
Iz postojbine doneo je parazitoide Saturnidae-a koji su zbrisali naše domeće vrste Saturnidae-a…tako je nestao jedan od po meni najlepših leptira kod nas –srednje noćno paunče. Njegov veliki rođak –veliki noćni paunovac je krenuo da se oporavlja , nekad se zaleti u lampu u nekoj zabiti kao vrabac je, uplašio me sto puta tako kad se odjednom pojavi iz mraka I krene da lupa po sijalici…Ima velike oči na oba krila, ima divne beličasto sivo mrke šare (najveći naš leptir noćni doduše,,ali to srednje paunče imalo je boju karamele, zlata na sebi, te oči I veliko ko dečija šaka…bilo e prelepo , jer tek poneko danas ulovi po nekog …nekad ih je bilo, gusenice žive na divljoj kruški I voćkaricama u šumi, šarena je I ima tigrasti print sa strane samo kao štrafta. Nema ga više zbog tog zla koje je dobronamerno uneto, kao američki som, sunčanica( od akvarista) I sve više rakuni npr. rakuni od ljubitelja životinja kad im populacija naraste samo će da pristižu iz Nemačke biće kokošinjci razbucani a smeće će ulicama biti prosuto svuda. Imamo bagremac od pčelara, nema parloga pored puta gde može išta drugo da raste, Imamo Reynoutriu od cvećara pa sad u krivinama zapadne Srbije ne vidiš ne mrtav ugao več ti ceo pogled mrtav…baš ima puno primera Nego Ko zna šta bi paličnjaci uradili? Zanima me dokumentovano to jeli siguran šta mi je napisao, gde, kada kako, koji, zima .leto da li su veliki več iz kaveza ili mali izleženi u prirodi, Nije šala. Ja se time bavim. Budem li dokumentovala tako nešto…napravila bih mogući scenario…
Ajd, ne bilo ti teško priseti se jeli to uopšte bilo, kada, gde I koliki su bili. To je meni suvo zlato informacija? Objasnih zbog čega, P.S, Nije zajebancija tako danas imamo vodeni zumbul, ambroziju, ,mednog cvrčka…sto invazivnih vrsta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rendzy79




Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 2
Lokacija: Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej, ne mrzi moram ovo napisati. Jesam čula sam јеси ти siguran za paličnjake u prirodi..Sedamdesetih recimo. Napravili smo sebi veliku medveđu uslugu. Uzeli smo u pomoć jednog velikog prelepog žutog leptira iz porodice Saturnidae, pokušasmo da se rešimo kiselog drveta čije je lišće jeo taj opasnik. Očekivalo se da šta urade urade, te sezone niko nije prognozirao da će ispasti haotična situacija…
Iz postojbine doneo je parazitoide Saturnidae-a koji su zbrisali naše domeće vrste Saturnidae-a…tako je nestao jedan od po meni najlepših leptira kod nas –srednje noćno paunče. Njegov veliki rođak –veliki noćni paunovac je krenuo da se oporavlja , nekad se zaleti u lampu u nekoj zabiti kao vrabac je, uplašio me sto puta tako kad se odjednom pojavi iz mraka I krene da lupa po sijalici…Ima velike oči na oba krila, ima divne beličasto sivo mrke šare (najveći naš leptir noćni doduše,,ali to srednje paunče imalo je boju karamele, zlata na sebi, te oči I veliko ko dečija šaka…bilo e prelepo , jer tek poneko danas ulovi po nekog …nekad ih je bilo, gusenice žive na divljoj kruški I voćkaricama u šumi, šarena je I ima tigrasti print sa strane samo kao štrafta. Nema ga više zbog tog zla koje je dobronamerno uneto, kao američki som, sunčanica( od akvarista) I sve više rakuni npr. rakuni od ljubitelja životinja kad im populacija naraste samo će da pristižu iz Nemačke biće kokošinjci razbucani a smeće će ulicama biti prosuto svuda. Imamo bagremac od pčelara, nema parloga pored puta gde može išta drugo da raste, Imamo Reynoutriu od cvećara pa sad u krivinama zapadne Srbije ne vidiš ne mrtav ugao več ti ceo pogled mrtav…baš ima puno primera Nego Ko zna šta bi paličnjaci uradili? Zanima me dokumentovano to jeli siguran šta mi je napisao, gde, kada kako, koji, zima .leto da li su veliki več iz kaveza ili mali izleženi u prirodi, Nije šala. Ja se time bavim. Budem li dokumentovala tako nešto…napravila bih mogući scenario…
Ajd, ne bilo ti teško priseti se jeli to uopšte bilo, kada, gde I koliki su bili. To je meni suvo zlato informacija? Objasnih zbog čega, P.S, Nije zajebancija tako danas imamo vodeni zumbul, ambroziju, ,mednog cvrčka…sto invazivnih vrsta. Поздрав друже, мало пишем у другом лицу теби, мало размишљам...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je na Novom Zelandu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daleko bilo da sam ih nasao u prirodi u Srbiji.
Na Novom Zelandu sam, pcelarim pa sam stalno u divljini gde ih i nalazim.
Evo ga jedan kulira na kosnici

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad83




Registrovan: 30 Jul 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Avg 03, 2019 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel treba koja gupika jos uvek? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License