Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano Reef 40x40x50 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Xenia je malo zatvorena ,malo otvorena ,pulsira ponekad.Jos uvek je ucim xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugarski savet: Stavi Xeniu na pesak i tu je drži dok ne napuniš kamen sa koralim. Xenia je jako invazivna. Ne možeš ni da zamisliš, gora je od Aptasie. Jednom kada dotakne kamen teško da ćeš je posle permanentno ukloniti sa njega. Gulio sam gornji sloj kamena i opet se vratila. Meni raste i po staklu. Inače voli jaki svetlo i protok. Treba joj nekada i do dve nedelje da se oporavi od transporta. Kamen je nešto što imaš na duge staze, nešto što ćeš prebacivati iz akvarijuma u akvarijum. Pazi šta na njega stavljaš jer posle se može desiti da samo sušenje može da pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Razlika od poslednje slike.
Da da upozoren sam na te invazije peku.Planiram da je smestim u podlogu samo da provalim kako too da uradim.Ovo mi je bilo jako stresno dok sam ih nekako ,jedva ,posle 3l znoja i 100 pokusaja i 10 nacina zakacio na kamen.Neke su bile 1-2 cm i to je bio haos..Ako zauzmu taj kamen kojim slucajem prepravicu tu stranu ,stavicu ga pored grebena a tu ubaciti drugi.Svakako bi bile bolje dole negde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubodeš prstom u pesak, napraviš rupu, ubaciš Xeniu vertikalno, da joj peruške vire i zatvoriš rupu peskom. Za 15tak dana izaćiće napolje. Možeš i u školjku od puza da ih ubodeš. Rhodacis i Discosoma pečurke možeš kompletno da prekriješ peskom. Ostale korale ti ne bih preporucio da sadiš Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradicu to ovih dana sigurno.Poseban odeljak za njih u podlogu.Za sada ucim nad ovim sto sam dobio pa polako.Uskoro krecem i sa zamenom vode.Za sada nista nisam dirao osim dolivanja.

Image

Image


Image

Preporucujem svima aplikaciju Aquarium Note.Tu je napravljen spisak organizama i opreme sa timeline slikama pa moze da se prati stanje svega i svacega..Ubaceni tajmeri i podsetnici.Jako korisna aplikacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Avg 16, 2019 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sadio sam xenie u podlogu i pomerah malo kamen i napipah nesto tvrdo kako otpade.Bese to nesto sto sam prizeljkivao da vidim nekad u mom akvarijumu xddd..

Image

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2019 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update.Kako napreduje ceo sistem.
Temperatura 25-26c
Ph 8.2
Salinitet 1.024

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Neidentifikovana kolonija necega.Halimeda potpuno bela ,sledi pretvaranje u pesak..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2019 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked iz daleka podseća na hidroide. Probaj da uslikaš bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2019 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Premali su da bih i video cak hahaha.Ako su hydroidi sprzicu ih samo da identifikujem sta je .Bas su mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2019 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je bolje da ih prelepiš sa nekim reef safe lepkom, Marko kamen nije baš porozan, teško da će izaći na drugu stranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2019 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da utvrdim da li su stvarno hidroidi .Ako ih pipnem necim hoce li da se uvuce ili da reaguje nekako.Nisam stigao da proucim bas xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2019 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2019 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reorganizacija i update ..

Image

Image

Image


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2019 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu sump i overflow sa cevima.Pregradu predvidjenu za filtraciju sam skinuo tako da je sada prednji plan 50cm.10cm prostora zivce znace xdd.Sve lepo funkcionise, sve napreduje.Presao sam na reef crystals so pa da vidim kako ce da se odvija na dalje.Takodje u planu neki veci sistem od nekih 150l.To be continue..Par slika od juce ,jer su dodati jos par corala i dragan kojic keba kraba.I dalje sam bez riba..

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2021 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reupdate...

Image

Image
Posle tumbanja iz mali u veliki ,dodjoh ponovo na mali 😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License