Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman LGM LED konzola Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da polako menjam rasvetu, i pređem na otvoreni akvarijum. Gledam ovu Atman LGM LED konzolu. Da li neko ima iskustvo sa njom? Dimenzije mog akvarijuma su 115x50x45cm (dxvxš). Vodeni stub je na 50cm, pa me interesuje da li će svetlo dobaciti do dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 6:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam koristio ali jako teško da možeš bilo šta ozbiljnije da gajiš sa tim svetlom na 50cm visine. Iz mog iskustva ta jeftinija LED osvetljenja rade odličan posao za akvarijume sa visinom maksimum 30cm, mogu da prođu na 35 cm ali već od 40 cm su neupotrebljiva manje više za bilo koje tepih bilje. Iako se generalno LED svetlo ne gleda po tome koliko ima vati 28w za akvarijum od 115-120 cm je jednostavno premalo.
Pogledaj Chihiros za tako visok akvarijum, oni nisu preterano skupi a odradiće posao sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chihiros A1201 bi odgovarao po dužini. 150 evrića.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 150e siguran sam da možeš da osvetliš i komšijsko dvorište a ne samo svoje ako led trake staviš jednu pored druge. Ne bilo koje nego 5730 ili 5050. Mislim da bi za akvarijum u putanju trebalo bar 20tak metara tj negde oko 1000 čipova. Naravno od viška glava ne boli jer led se lako zatamni. Zahtevaće neki alu profil kao hladnjak, dosta leda na malom prostoru oslobađa poprilično toplote. Za 5050 postoje čak i sočiva pa može da se dobije poprilično ozbiljna rasveta.
Naravno ima tu i drugih opcije poput led reflektora, uradi sam reflektora od 220v čipova(igranje sa životom), konzole od HP SMD, konzola od multichip... Tu je samo stvar koliko čovek želi da uloži vremena u izradu rasvete.

Atman led rasvete su igračke. Izbegavaj ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju jačinu LED reflektora preporučuješ za ove dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najlakše i najefikasnije što se tiče probijanja u dubinu sigurno sa refletorima,ako se odlučiš za tu varijantu uzmeš jedan komad koji ti odgovar cena isprobaš kako pokriva po širini i dužini pa onda dodaš još koliko treba.verovatno 3-4kom. po 30-50w.pogledaj po youtubi ima dosta dobrih i uspešnih biljnih sa takvim svetlo.Naravno Chihiros je super + lepota i elegancija jedino što na toj dužini nije baš jeftino kao za ona manja do 60cm i čekanje da stigne pa još i carina i porez,verovatno lakše ako ima da kod nas sa garancijom uzmeš Juvel helialux
Sa srećom i pratim dalje šta se dešava sa akva

evo jedan primer reflektora https://www.youtube.com/watch?v=8i6PpFAqIc8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se sa Chaosad, 50w za kineske i jeftne. Obicno je hladjenje koje može da pruži kućište nedovoljno pa reflektor koristi multičip od 50w ali retko radi na 50w, jer se tada manje greje. Mana je jako loše mešanje boja. Morao bi da koristis samo 6000k i to gledaj da imaju CRI bar 80.

Postoji još jedna opcija koja je po meni bolja od reflektora a to su led sijalice koje su označene kao PAR38. Daleko lepše svetlo od reflektora daju a mogu se naći u dosta kombinacina. Primer:

Image
Image

Baia u temi "Posle 99 godina" ima jako zanimljivu uradi sam led rasvetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alexthekid




Registrovan: 13 Avg 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili za taj novac naruči Fluval Fresh ili Aquasky ili nešto od Finnex-a, i batali 50 metara LED trake.
Stres-test od "Debelog", sa sve potapanjem u vodu You Tube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alexthekid




Registrovan: 13 Avg 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Avg 13, 2019 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, prvi post, linkovanje ne radi kako sam očekivao.
https://www.youtube.com/watch?v=qOS1KsZI36Q
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led konzola u akvarijum sa poklopcem? Zivadin Uradi Sam (DIY) 1 Ned Mar 21, 2021 12:55 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License