Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik-savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari, samo za informaciju, za pocetnike. Imao sam malo ekspanziju zelene koncaste alge. Uzeo easy life, koristio po upustvu, samo tri puta, alga je u potpunosti nestala. I sa pozadine, i sa biljaka. Savrseno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2019 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2019 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,evo malog update trenutnog stanja u akvarijumu. Malo sam promenio skejp, trenutno mi se ovako više svidja. Što se tiče brojnosti riba, isto stanje, nije se menjalo.
Što se tiče biljaka, ludwigia repens odlično napreduje, kao i nana, limun i rogolist.
Imam problem sa valisneriom, čini mi se da sam jedini na forumu koji ima takav problem. Naime, skratio sam je pre 10 ak dana, i od tad vene. Ne znam šta mi je činiti?
Takođe, sesiflora mi je raspad, em što ne napreduje, em je izgleda barbusi obrstiše, na kraju ću je i izvaditi.
Od preparata koristim EL Easy Carbo, u početku po 2,5 ml dnevno,sad idem sa 3 ml dnevno.
Uključio sam neko vreme i pro fito, međutim, alge su u tom periodu procvetale, em na staklu, em po dnu, em po biljkama i pozadini. Iz tog razloga sam trenutno prestao sa dodavanjem njega.

Image

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno da napreduje da li je kamen levo il desno stvar ukusa.. ribe zive i zdrave? Rastu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2019 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dondjape88 valisneriji nemoj da seces listove, bolje ih iseci cele nego do pola jer onda krenu da propadaju. nije to biljka kojoj se skracuju listovi, samo je pusti da raste normalno koliko ona hoce i ne diraj listove na pola, seci ako hoces da je sredjujes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve uredno, sve raste sem valisnerie, koju sam genijalno skratio, te se sad tek oporavlja. Hvala na info, nisam to znao za valisneriu.

Imam pitanje za vas, planiram danas da narucim akva dimenzija 40x40x40 tj kocku, pa me buni sta da radim sa filterom? Za sta da se odlucim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dondjape88 ::
Sve uredno, sve raste sem valisnerie, koju sam genijalno skratio, te se sad tek oporavlja. Hvala na info, nisam to znao za valisneriu.

Imam pitanje za vas, planiram danas da narucim akva dimenzija 40x40x40 tj kocku, pa me buni sta da radim sa filterom? Za sta da se odlucim?


ja sam za moju kockicu istih dimenzija nabavila kanister, izmedju ostalog jer sam htela svih 60l kocke da iskoristim za akv i nisam htela filter tu da mi bleji. sta znam, msm kanister je definitivno dugotrajno resenje, jeste malo skuplje ali mislim da se isplati pogotovu ako uzmes kvalitetniji. sve ostalo treba da budzis i busis, ovo gospodski nista se ne vidi u akvarijumu sem usisnih cevi i/ili lily pipe/sprej bara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a valisneriju samo ne diraj, ponasaj se kao da je nemas u akvariju, ne seci nista, ne cackaj, pusti je da raste kolko hoce. i za mesec dva kad se oporavi imaces pun akvarijum valisnerije xD tad joj radi sta oces, samo joj ne skracuj listove do pola, otkini cele ako krenu da trule, a male biljcice kad krenu mozes slobodno da ih otkines od maticne bilke i da je zasadis gde ti zelis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ksendzo na odgovorima.
Prvo pitanje sta sad da uradim sa trulim listovima, da ih pošišam makazama koliko mogu ili da ih kidam ručno?
Što se tiče kanistera, i ja kontam da je najbolje resenje, ali nemam ga gde staviti. Komoda nema vrata, samo nogare neke fensi i jednu fioku/ladicu, pa mi kanister otpada.
Razmisljao sam o dvokomornom diy filteru sa zadnje strane, da se ne vidi, sirine 5 cm a duzine 40 cm. Sad me tu buni kako sakriti cevi, jer ne planiram poklopac nego hang on osvetljenje.
Gledao sam Sera fil 120, unutrasnji filter, ima kao tri komorice za filter materijal, kao za akva do 120 litara. Iritira me naravno sto ce se videti u akva, i sto ce onda morati grejac u sam akva da se stavi, a to mi je bas ruzno. Jooooj izludecu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes samo da ih iskidas do korena, a mozes i da ih ostavis ako nisu bas svi listovi nego samo par komada, ako imas kozice i puzeve resice to oni.

za filter, ako otpada kanister onda ne znam sta da ti preporucim. nemam iskustva sa tim filterima pozadi, mene licno nerviraju jer mi oduzimaju prostor od akvarijuma ili od police. postoje i hang on filteri, videh da su u zadnje vreme popularni, kao kanister, samo sto ide na ivicu akvarijuma, i ima dosta prostora za filter materijal, ali ni sanjima nemam iskustva, samo sa recenzije videla i kazu da nisu losi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svakako. Jos jedna ideja svakako. Ne znam, voleo bi da bude čist akvarijum, pa cu videti kako to izvesti. Ovaj akvarijum planiram po nekom ps da sredim, pa da ribe iz ovog veceg privremeno prebacim u njega. Onda bi ovaj veci nanovo postavljao, jer nema hranjive podloge, pa biljke generalno sporo napreduju.
Kad si vec tu, i svakako imas vise iskustva od mene, koju hranjivu podlogu mi preporucujes? Ja sam gledao Denerle 9u1, ona mi deluje dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako hoces pesak da stavljas preko gledaj neki dobar substrat tima tropica ili denerle, a ako neces pesak, onda neki soil (oni su malo skuplji ali isplati se) isto denerle, tropika. koju god da stavis, samo iscikliraj dobro akvarium, substrat je laksi za cikliranje u smislu da ne muti vodu toliko, ali soil je rekla bih bolji za sadjanje, tj laksi. mozes ti i zemlju za cvece da stavis, ali posle 6 meseci ce da krenu biljke da stagniraju, tako da definitivno bolje neka specijalizovana podloga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dondjape88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2019
Poruke: 8
Lokacija: REPUBLIKA SRPSKA, ČELINAC

PorukaPoslao: Uto Nov 12, 2019 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari, nisam pisao neko vreme, ali evo me Smile U medjuvremenu sam oformio jos jedan akvarijum, kocka 40x40x40, ali o njemu cu kasnije.
Naime, interesuje me sledece:
-kojom farbom ofarbati pozadinu u mom akva? Prevario sam se sto sam uzeo ovakav akvarijum, pa bi prefarbao u crno.
P.S. vec sam ofarbao sa vodenom farbom za emajl, i guli se. Sreca, zivi svet uredan.
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da farbas nicim, ako mozes skini tu farbu, dobro je sto je na vodenoj bazi. kajaces se vrv ako je ofarbas za stalno. zalepi jednobojnu foliju na zadnje staklo sa spoljasnje strane, ili ako neces da lepis direktno na staklo uzmi istih dimenzija staklo u boji ili pleksi u boji, ili obican pa na njega zalepi, mislim da ti je to mnogo bolja opcija nego da farbas staklo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes li da zalepis foliju pozadi? ima u knjizarama.
Zasto zelis da se je farbas?Filter ti je pozadi pa se vidi ili je nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License