Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zamucena voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo,nov sam na forumu a mogu da kazem i u akvaristici i ako sam predhodno imao akvarijum,moj problem je :
Pre nedelju dana sam oformio akvarijum,sipao sam nitrivec,sacekao 2 dana,ubacio 5 muljasa i jednog algara,sacekao 3 dana i ubacio jos jednog algara,5 muljasa i 20 neonki,voda je postala zamucena, inace akvarijum je od 170 l,koristim atman 3 kanister,pa me interesuje sta da radim,dali smem da opet ubacim nitrivec posto su ribice unutra ili nesto drugo? Moje misljenje je da sam pozurio sa ribicama i da je zbog toga doslo do zamucenosti,sad dali mogu sta popraviti? Hvala unapred 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 dana za cikliranje potpuno novog akvarijuma ne da je malo, nego je premalo. pitanje je da li si ubacivao startnu kultura bakterija? po uputstvu sa bocice 21 dan ne bi nista od zivog sveta trebao da ubacujes, a pozeljno i vise. da li imas biljke koje mogu da pomognu u cikliranju? daj sliku, ali moj savet ti je da ne ubacujes nista vise od zivog sveta dok akvarijum ne iscikliras potpuno i da se molis da prezive te trenutne ribice koje su unutra.
za ostalo, sacekaj nekog iskusnijeg, ali mislim da ce ti svi isto reci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji više faktora koji dovode do zamućenosti vode. Najverovatnije je da akvarijum nije napravio biološku ravnotežu izmedju korisnih i štetnih bakterija, što je sasvim normalno jer je tek oformljen. Tu ne može ništa da se uradi osim redovne promene vode na nedeljnoj bazi. Ribice ne bih ubacivao dodatno, a onima unutra bi trebalo da bude ok. Ako može treba povećati filtraciju i smanjiti jačinu svetla posebno ako nema biljaka u akvarijumu ili su relativno retke da ne bi došlo do bujanja algi. Moje iskustvo je da se samo menja voda redovno, filtracija poboljša ako može i za 2-3 nedelje se uspostavi prirodna ravnoteža i neće se voda mutiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pet sopu,gde sam i kupio preparat i ribice,dobio sam savet,da uzmem serin nitrivec i da posle 24 h mogu da ubacim ribice,ja sam sacekao da kazem 2 dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice biljaka imam samo nanu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tim po pet shopovima ide u prilog da ti uginu ribice i da dodjes ponovo da ih kupis za 2, 3 nedelje. ne bih im ja verovala mnogo, cast izuzecima.

sad menjaj vodu cesce, na 5, 6 dana, i sto wisler rece pojacaj filtraciju ako imas mogucnost. ne sipaj nista od preparata vise u akvarijum, jer postoji proces kome treba vremena da se zavrsi, a ribice ne pomaze u njemu. samo budi strpljiv, ako mozes zasadi jos biljaka ili jos bolje ubaci plutajuce jer one dodatno filtriraju vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam na odgovorima i pomoci
Na koji nacin mislite da pojacam filtraciju
U filter kanisteru se nalazi : keramicki prstenovi, serra super peat treset,sundjer i vata,slavinice na filteru su u maximalno otvorenom polozaju
Neki me savetuju da ne menjam vodu,jer bi time iznova pokrenuo proces recikliranja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve što je koleginica Ksendzi predložila s tim da je bitno i da li si stavio u filter biološli materijal.Ako nemaš dobar filter materijal džabe sipaš bakterije ako nemaju gde da se nastane.
Treba ti bar 1-2L Sera siporaxa ili Jbl micromac ako će ikad da se stabilizuje i dođe do ravnoteže.Nemoj da hraniš svaki dan nego minimalno na 2-3 menjaj vodu češće i natrpaj što više biljaka brzorastućih i plutajućih da pomognu održavanje(pod uslovom da imaš odgovarajuće svetlo za biljke,ovako na slici deluje mračno).
Sve najbolje i da ti ljubimci opstanu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrudicu se da to ispostujem,hvala vam jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš ponovo da sipaš preparat za cikliranje. Uglavnom se sipaju prve nedelje svakoga dana a posle 2 puta nedeljno do kraja meseca. Postoji tačna doza po litraži koliko se i kada ubacuje u akvarijum, obično piše na kutiji. Kad se tako preparat koristi ribe mogu posle dan, dva da se stave.
Ako se odlučiš da ponovo kupiš bakterije kupi ozbiljniji proizvod poput Easy Life Aquastart ili Seachem Stability. Na netu potrazi kako se sipa jer prodavci obično savetuju "Rambo metod" stučeš celu bocu sutra dodješ po ribice pa za mesec dana ponovo kad se ribice "potroše" .
Isto Easy Life FilterMedium je dobar proizvod da sipaš kako bi ti se prečistila voda u akvarijumu.
Pomiriši vodu, to ti je uvek dobar znak kada se ne testira. Ako smrdi gadno moraš da reaguješ, ako ništa bar deo vode da promeniš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da odredim prema slici ali koje su dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi ti pozurio sa ribicama nego sa hemijom budi vise akvarista manje hemicar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prestani sa dodavanjem razno raznih hemiskih elemenata sacekaj malo promeni posle par dana jedan deo vode nesto ti jos ispusta boju panj podloga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar CA




Registrovan: 14 Avg 2019
Poruke: 0
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2019 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Litraza akvarijuma je 170 l
Dimenzije 115x30x60
Panj sam pre ubacivanja 5 dana drzao u vodi,i promenio je 3 puta,zbog ispustanja boje,pa ga tek onda ubacio u akvarijum
Preparat koji sam koristio na preporuku je sera nitrivec (na preporuku coveka iz petshopa)
Na preparatu pise da se ribice mogu ubaciti u akvarijum nakon 24 h
Sad ne znam dal ovo nekome znaci,koristim da kazem preradjenu vodu pomocu RO sistema,i mesam je sa cesmovacom
Znaci da ne uzimam preparate i da sacekam nekoliko dana,pa promena 30% vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License