Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lepak za mahovinu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima, zanima me da li je neko od vas lepio biljke za panj ili sl. i koji je lepak koristio(i gde ga je kupio i cena istog) ? 😁 I da li moze anubia isto tako da se zalepi ili mora koncem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 1:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gel super lepak - lepis koren i zile nikako rizom i lisce - anubie/mikrozorum
Tecni super lepak - kapnes jednom preko jedne "stabljike" mahovine koja stoji na poslozi za koju je lepis

I kod jednog i kod drugog postupka kad zalepis isperi sa vodom iz akvarijuma, a pozeljno bi bilo da se i ostavi par sati u laavoru isto sa vodom iz akvarijuma. Nije niko prijavio problem kod ovakvog lepljenja iako su odmah ubacivali u akvarijum po zavrsenom lepljenju, ali opet sto je sigurno sigurno je. Najbolje bi bilo raditi kad je redovna zamena vode, manje posla nego na pola. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno 😄 slikacu kad izlepim 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Više ni superlepak nije kao što je nekada bio. Zato što je neko sebi zalepio oči sada se suši pola dana.
Salu na stranu, ako hoceš čvrst spoj sacekaj da se osuši koji min pa onda pod vodu. Kad dodje u kontakt sa vodom pravu mehur, a mehur ribice hoce da grickaju pa sebi usta napune cianoakrilatom. Pomešan sa sodom bikarbonom pravi jako čvrst spoj ali je tako bolje lepiti dekor nego živa bića pošto reakcija oslobađa toplotu

Za vezivanje koristi fluorocarbon, najlon za pecanje jer se pod vodom ne vidi. Mekaniji i istegljivi je od standardnog najlona i konca, muka ga je zavezati u cvor jedino. Kod kineza se može naći jeftino.

Mahivinu, ako možeš malo zacepi drvo, pa je tu uguraj. Tako sam dobio jako lep žbun. Sa super lepkom nisam imao uspeha.

Inače super lepak ne bi trebalo da bude otrovan, prvobitno je izmišljen kao medicinsko sredstvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam mene je strah da eksperimentisem, mada video sam na aliekspresu kao bas lepak za akvarijum, strah me da uzimam ove nase a opet mi se ne ceka 2 meseca za lepak hahah Very Happy Ja sam vezivao crnim koncem i ne vidi se uopste, ali opet nekako mi se cini da kad se zalepi lepkom da lepse raste u smislu ti listovi od mahovine kako vec da nazovem rastu ono na gore, a ovi moji jadni na sve strane :[
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je koju vrstu mahovine imas zbog toga raste na sve strane, nece ti pomoci ako je lepis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad ne znam napamet neka koja raste na gore tanka sa malim listicima, lisac ja tebe moram odvesti jjednom na pivo 😁 da nije tebe pola stvari bi krenulo po zlu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim Locktite superlepak, prvi koji mi padne šaka u prodavnici da lepim korale. Nisam primetio da mi je nešto umrlo. Lepio sam nane i microsorume kao i posekotine na prstima(obavezno sterilisati pa lepiti). Zeleni i crni Loktite možeš bez problema u akvarijum. Ako se plašiš Aquashop i Fishworld bi trebalo da imaju lepak na kome piše da je siguran po živi svet akvarijuma.
Oblik mahovine zavisi dosta od protoka, mase i vrste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2019 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 26, 2019 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovežem na temu...
Čitajući komentare da bez bojazni može da se lepi sa gel super lepkom, uspeo sam iz nekog razloga da poubijam sve kozice i jednu zebrastu neritu, dok kod ribica nisam primetio neke promene u ponašanju.
Naime, Ricciju sam zalepio za 3d pozadinu sa Gstrong gel super lepkom i od tada, bukvalno u roku od dva, tri dana su pocrkale sve kozice i Nerita se izvrnula.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Avg 26, 2019 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

becke021 ::
Da se nadovežem na temu...
Čitajući komentare da bez bojazni može da se lepi sa gel super lepkom, uspeo sam iz nekog razloga da poubijam sve kozice i jednu zebrastu neritu, dok kod ribica nisam primetio neke promene u ponašanju.
Naime, Ricciju sam zalepio za 3d pozadinu sa Gstrong gel super lepkom i od tada, bukvalno u roku od dva, tri dana su pocrkale sve kozice i Nerita se izvrnula.


A da nije EasyCarbo koji doziras?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 26, 2019 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, posto sam prestao da doziram pre jedno 20 dana, posto sam posumnjao da mi on topi bilje, ali vise o tome u mojoj temi gde prestavljam moj akvarijum, da ne idemo ovde u off topic.

Definitivno je lepak uzrok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2019 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio nekoliko različitih brendova, od vrlo jeftinih do Loktite i nikad mi se ništa slično nije desilo. Razlika je samo što neki brže i bolje zalepe od drugih. Samo je bitno da je ciano-akrilat u pitanju a brend je nebitan. To što su kozice i puževi nastradali zvuči i kao mogućnost trovanja bakrom jer su i koze i puževi izuzetno osetljivi na bakar, e sad sumnjam da ima bakra u super lepku pa ako nisi baš apsolutno ništa drugo dodavao možda je i nešto drugo što se našlo u super lepku izazvalo trovanje. Proveri sastav tog super lepka možda se tu krije razlog jer mi je stvarno čudno da ciano akrilat može da izazove trovanje s obzirom da sam stvarno koristio i neke koji su bili nerealno jeftini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2019 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proverio, pise ethyl 2 cianoacrilat 98%, za preostala 2% ne pise nista.

Stvarno nema sta drugo da bude, samo je to menjano, dodavano ili kako god.

Iskoristio sam celu tu malu tubicu, sad da li je to mozda bilo previse na moju litrazu, nemam pojma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2019 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm... od čega ti je 3D pozadina. Da je super lepak nije probio površinski sloj i "pojeo" sredinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li ima neko da poklanja Mahovinu, ... Ikebana Na poklon 0 Pon Jul 11, 2022 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da uništim mahovinu? WoodyAllen Biljke 12 Pet Avg 04, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lepak za klirit Serene Sky Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jun 10, 2017 10:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka lepak za mahovinu tigar Biljke 4 Sre Apr 19, 2017 9:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka super lepak gotika Akvarijumi 8 Uto Mar 14, 2017 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License