Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna - zuta voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sipaš vodu direktno sa česme onda stavljaš onoliko prime-a kolika je zapremina celog akvarijuma ako vodu odlažeš u kantu ili bure pa onda u akvarijum onda stavljaš količinu koja ti je potrebna za samo to što menjaš direktno u to bure/kantu.
Ja menjam 50-60 litara nedeljno što je 50-60% zapremine mog akvarijuma ali doziram prime 2.5ml kao da menjam 100 litara. Kad bi tih 50 litara prvo sipao u bure pa onda u akvarijum onda bih dozirao 1.25 ml direktno u bure. Razlog je da treba da ima dovoljno sredstva da neutrališe hlor i teške metale za celu zapreminu jer ti kad sipaš vodu sa česme ona se razlije svuda po akvarijumu logično. Znači ti na 300 litara bi dodavao oko 7.5 ml po menjanju vode i to je to.

I da prvo se izvuče voda koliko želiš, onda sipaš prime u akvarijum i onda sipaš svežu vodu sa česme. Tako je najbolje da prime odmah krene da reaguje kako ubacuješ novu vodu. Ništa strašno se verovatno ne bi desilo ni da sipaš nakon promene vode ali ovako je sigurnije i ne izlažeš ribice nepotrebnom stresu koji mogu da izazovu hlor, hloriamin i teški metali u tih par minuta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 3:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji opravdan razlog zašto hlorisanu vodu prečišćavaš u akvarijum a ne u buretu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam bure, nemam gde da ga stavim sve i da ga nabavim i nepraktično je jbg a tek da držim bure u dnevnoj sobi stvarno ne vidim potrebu sve i da nađem mesto. Ovako ide dosta brže, dosta lakše jedino što se troši malo više Prime-a i to je to. Na manjem akvarijumu menjam sa onom kantom za zalivanje cveća, dve kante 10 kapi Prime-a i eto zamenjeno 50% vode ali na većem je nepraktično 5-6 a ponekad i sedam kanti. Ni ribama ni biljkama ne fali ništa apsolutno, ne deluju da su pod stresom niti bilo šta slično. Prime bi trebalo da reaguje odmah tako da ne vidim problem. U početku sam sve radio sa kofama dok sam koristio FFM pogotovo ali sad je to definitivno nepraktično.
Doduše ne znam kako je to u situaciji kad je voda previše hlorisana, možda je tad riskantno raditi ovo što ja radim mada znam nekoliko akvarista koji to rade bez ikakvih problema takođe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@IVANRO - Hvala puno, sve smo se razumeli što se doziranja tiče, nego vidim da Seachem Prima nema u prodavnicama, barem na netu. Gde ga ti nalaziš? I još nešto da li si koristio Seachem Safe, koliko sam gledao vidim da je ista stvar samo još koncenteovaniji. A na amazonu mu je cena 11usd za 250g. Pa ako ga ne nadjem, poručićsa amazona, nije problem.

@Peku - Kod mene je akvarijum postavljen na šank izmedju kuhinje i dnevne sobe, i poprilično je visoko gornja stranica, na oko 2m visine, ako pritom dodam i zapreminu od preko 300 litara, imam baš i praktičnih problema da skladištim 100+ litara vode za zamenu, pa je ako postoji i ovo rešenje iskoristio tu mogućnost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tt Nikola
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 11
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi kozice neke one su dosta dobri cistaci i ako ih imas vise akvarijum ce ti blistati,dodaj aktivni ugalj u filter,dzaba ti par redova sundjera i vata ako nemas aktivni ugalj ili kuglice,mozes i nekog puza algara uzeti i oni ciste dosta,a od biljaka pre bih ti preporucio da kupis neke biljke nego te recne koje si nasao jer one zive u mutnoj vodi samim tim znaju i da zaprljaju vodu,neku plutajucu drezgu i neces imati problema ona je odlicna za taj otpad i te masti i necistoce koje se skupljaju na povrisini akvarijuma...meni je kristalno cista i prvog i 20og dana i uvek ali imam sve to nabrojano,zlatnu ribicu izbaci u drugi akvarijum ako imas jer ona jede puno prozdrljiva je i naravno zato mnogo i prlja akvarijum..to bi bilo to otprilike i bices zadovoljan rezultatima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tt Nikola
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 11
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi kozice neke one su dosta dobri cistaci i ako ih imas vise akvarijum ce ti blistati,dodaj aktivni ugalj u filter,dzaba ti par redova sundjera i vata ako nemas aktivni ugalj ili kuglice,mozes i nekog puza algara uzeti i oni ciste dosta,a od biljaka pre bih ti preporucio da kupis neke biljke nego te recne koje si nasao jer one zive u mutnoj vodi samim tim znaju i da zaprljaju vodu,neku plutajucu drezgu i neces imati problema ona je odlicna za taj otpad i te masti i necistoce koje se skupljaju na povrisini akvarijuma...meni je kristalno cista i prvog i 20og dana i uvek ali imam sve to nabrojano,zlatnu ribicu izbaci u drugi akvarijum ako imas jer ona jede puno prozdrljiva je i naravno zato mnogo i prlja akvarijum..to bi bilo to otprilike i bices zadovoljan rezultatima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2019 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda koristite FFM koji je formula namenjen da se sipa u aktivan akvarijum. Plus trebalo bi da ima i pozitivan uticaj na ribe.
Za Prajm piše da se može sipati u akvarijum za vreme cikliranje ali je u potpunosti izostavljen deo za period posle kada su životinje u akvarijumu. Pošto koristim Seachem proizvode mogu slobodno da kažem da se upustva za njihove proizvode treba držati kao pijan plota tj. bukvalno ih interpretirati.

Sad sam bacio pogled iz kog dela Srbije si i ne mogu da verujem da pitaš zašto ti je žuta voda haha Žena mi je nešto pričala da su sređivali vodovod ali Vama dok se ne promene sve cevi po gradu i dok se kompletna infrastruktura dobro ne steriliše nema pomoći. Lisac ti je dao solidno rešenje.
Možeš da probaš da u unutrašnji filter naguraš filter vate, to bi malo trebalo da pomogne. Ali ne onaj mali nego neki malo jači. Aktivni ugalj sumnjam da u ZR traje duže od nedelju dana. Seachem Puragen ti isto preporučujem da dodaš kao filter materija. Ako situacija u kući dozvoljava bolje koristi Seachem SeaGel nego aktivni ugalj, malo duže traje i ima malo širi spektar apsorcije. Baci pogled u Aquashopu na deo Filtracioni materiali -> Posebni. Za ZR sa hemijom na duže staze najjeftinije rešenje je neki bolji RO uredjaj i soli za remineralizaciju vode.
24h nije dovoljno da iz vode ispari Hloramin. Hlor se danas jako retko koristi. Tihe su ubice riba sa kulmulativnim efektom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2019 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Onda koristite FFM koji je formula namenjen da se sipa u aktivan akvarijum. Plus trebalo bi da ima i pozitivan uticaj na ribe.
Za Prajm piše da se može sipati u akvarijum za vreme cikliranje ali je u potpunosti izostavljen deo za period posle kada su životinje u akvarijumu. Pošto koristim Seachem proizvode mogu slobodno da kažem da se upustva za njihove proizvode treba držati kao pijan plota tj. bukvalno ih interpretirati.



I uputstvo kaže da može da se sipa i direktno u akvarijum i sipa se doza za celu zapreminu vode akvarijuma, naravno da je bolje prvo u bure ili kofu kao i za svaki preparat ali može i ovako što su jasno i naglasili.
Za FFM se ne slažem da je bolje da se koristi od Prime-a u ovoj situaciji jer FFM-u treba oko 4 sata da neutrališe hlor i ostalo dok Prime radi odmah zato je easy life razvio novi proizvod baš za neutralizaciju hlora, hloriamina i teških metala pri primeni vode koji reaguje odmah kao i prime i zove se easy life aquamaker. Potpuno ista stvar kao prime samo blaže koncentrovan. Takođe Prime se koristi i u aktivnim akvarijumima i služi za neutralizaciju amonijaka, nitrita i nitrata ako nešto od tih parametara ode u đavola.

@Bishop

Mislim da ga ima na kupujem prodajem ili tako negde pa pogledaj na netu a u radnjama mislim da ga nema. Što se tiče Safe kažu da je ista stvar ja ga nisam koristio jer mi je Prime praktičniji ali ti vidi šta ti više odgovara od ta dva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License