Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister ili pregradni sa zazorima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da se polemisalo milion puta ali jos nisam siguran... Akvarijum je low tech biljni 115x45x45, dilema je tanji pregradni celom duzinom koji bi ustrojio akvarijum za skoro 40 litara, ali bi imao ogromnu kolicinu filter mase i zazor sa obe strane ili Eheim profesionel 4 350l. Jednostavno, sta je bolje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 10:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam oba i oba vrse funkciju ali mnogo lakse odrzavanje je sa pregradnim, sva voda ti je u akvarijumu jer je filter deo njega, nema creva nema nicega, imas mesta za grejac gde se nece videti i vise filter materijala mozes da naguras.Ono sto ustedis na izradi pregradnog u odnosu kanister koji je skuplji mozes da iskoristis na bolji filter materijal.Samo nemoj da stedis na dimenzijama, narocito komore za filter materijal i na samom filter materijalu.Meni se dopada samo keramika, i dosta sundjera.Jednostavno za ciscenje, stavis keramiku u kesice ili dzakove i lepo poslozis da sto vise stane, pumpu deset puta potopnu pumpu protoka 10x velicine akvarijuma, cikliras i uzivas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tanji je loša solucija. Treba bar 12tak cm da bude. Klasičan filter je dosta bolji jer je lakši za čišćenje. Što se tiče filter materijala baci pogled na prvi link iz teme Uz jutarnju kafu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis losa solucija zbog guranja ruke ili se tice nekog protoka ili slicno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Sep 01, 2019 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog guranja ruke prvenstveno. Moja šaka je poprilično mala za muškarca ali sam opet imao problema da vadim filter vatu iz 10x20 komore. Uđe šaka al podlaktica neće da pođe. Da li si gledao one Africke dokumentarce kako Bušmani love majmuna? Onda znaš kako sam se osećao. Sve sam morao da hvatam izmedju prstiju. Jer ako zatvorim šaku ostanem zarobljen kao majmunče kome je radoznalost važnija od života Embarassed

Za protok ne mogu 100% da tvrdim, zavisi od pumpe koju staviš. Male komore a jaka pump dovešće do toga da voda proleteti preko biološkog filtera pa ćeš skoro u potpunosti izgubiti mogućnost da neutrališeš NO3. Meni je trokomorni 40x20x40 završavao posao za 100x40x40, još sam koristio filter materijal nižeg ranga. Sumnjam da i tebi treba nešto veći(45x20x45) veći osim ako nećeš da držiš neke preterano velike ribe. Za sitnije jatne ribe koje ne prljaju puno sa dobrim filter materijalom jedan s' boka 45x15x45 mislim da će odraditi posao.

Kanisteri su super filteri. Tu nema reči. Samo su po meni više za ispraksovane akvariste. Početnici će ga često čistiti ovi deceniski akvariati tesko da će se sageti da ga očiste jer znaju kakva je posao u pitanju. Ako si spreman da se posvetiš akvarijumu uzmi kanister i stavi u njega mehanički, biomehanički i biološki filter materijal. U suprotnom stavi spoljni/unutrašnji; nađe on načina da podseti vlasnika da je vreme došlo da ga očisti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 02, 2019 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je vise pitanje prostora. Da li zelis full prostor u akvarijumu pa ces odabrati odgovarajuci spoljni filter tj kanister, ili ces zrtvovati prostor u akvarijumu pa ugraditi unutrasnji sa zazorom ???
Ako su ciklidi planirani onda ti je potreban svaki santimetar akvarijuma. Sa druge strane akoje biljni sa jatnim ribama onda je unutrasnji sa zazorom moja preporuka.
Velicina i jednog i drugog filtera opet zavisi od vrste zivog sveta u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovic000000
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2009
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Sep 02, 2019 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mi zao prostora, imam puno iskustva sa pregradnim filterima, pozitivnih. Ovde bi isla velika kolicina siporeksa i sunjera i ali mi je nepoznanica kanister i njegov rad. Ako je nadmoc u kolicini kvalitetne filter mase, nekvalitetnu necu staviti, onda nema dileme sta je bolje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License