Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 crne alge pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easycarbo ide sigurno, za CO2 nisam siguran, mozda i ubacim algara ali zaista mi se nesvidja jer se vremenom ulenji, medjutim ako resava problem ubacujem ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 9:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na drugoj fotografiji ja vidim algu koja je braon boje, a koja ce ti nestati ako pojacas svetlo u tom aq koje je slabo. Ti nemas ni 0,5w po 1l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nenad66 ::
Najbolji lek za "crnu" je konstantno ubacivanje CO2,jos i 100% pomaze EC (EasyCarbo) ubaci Crossocheilus siamensis – Sijamski algar SAE on ih brsti


Alge moze izazvati i kolebanje co2. tj variranje koncentracije, tako da se to nebi preporucilo pogotovu sto ima 0,4W osvetljenja po litru! Samo ce pobiti ribice i nista drugo, njemu koliko vidim bilje i inace propada, najverovartnije zbog svetla...
Znaci, prvo pojacaj svetlo, da vidis kako se odvija dalje, ako alge prestanu da rastu onda kreni sa odstranjivanjem, ovako ce ti se samo ponovo pojaviti i vrtis se u krug, evo kod mene isto tako bilo, sad je sve u normali i alge nerastu, nesto sam mehanicki skinuo, nesto malo je ostalo...trazim sijamca da ocisti ostatak...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za svetlo nisam primetio u tekstu da je veoma slabo! CO2 podrazumeva jacu rasvetu Ne zaboravi EC
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi, za svetlo znam i napisao sam 2x 18W za sada, u ponedeljak pojacavam za jos toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bi pojacao na 80W barem, bilo bi ok, jel kolko mislim rece da ti je aq 100L... Sve preko 1W/L moras da ubacujes CO2 jer mozes dobiti zelene alge, ili da dosta smanjis fotoperiod, al sigurno nebi da samo par sati gledas svoje ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bice 4x18W, mislis da je dovoljno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to ti kazem onako, tebi to dodje 72W tako da je to ok... Znaci bez CO2, nemoj preterano zahtevne biljke, gledaj u bazi koja trazi CO2 i jako svetlo zaobidji... A kad budes dovoljno povecao biljnu masu tj. kad dovoljno porastu onda mozes poceti sa co2 ali obavezno prvo okaci sliku celog aq sa biljkama i pitaj pa ce ti onda svi objasniti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke ce biti anubije i kriptokorine uglavnom, a za dalje cemo videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za njih je to ok, anubii mozda bi prijalo i malo slabije svetlo ali moci ce i ona... Mozes mozda jos i valisneriu, neku rotalu, drezgu za malce, luwdiga neka, mozda neki limun, jos neka varijacija anubie i to je to... uglavnom nezahtevne biljke ili srednje zahtevne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ocu Ja al treba naci sve ovo, odo smo u offtopic
Uglavnom problem resen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License