Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2019 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, pocetnik sam u akvaristici i imam jedno pitanje za koje nisam mogao naci odgovor... Prilikom koristenja preparata Easy Life Algexit svugdje pise da se ukloni aktivni ugalj dok se vrši tretman. E sad mene zanima zasto da se ukloni aktivni ugalj? i da li moze da se koristi preparat, a da se nevadi ugalj iz filtera, i ako moze na koji nacin koristiti preparat u toj varijanti? Hvala unaprijed.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2019 1:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2019 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš da ga ukloniš u suprotnom gotovo da nema svrhe koristiti bilo koje preparate, ni đubriva za biljke niti lekove koje akvtivni ugalj može da ukloni iz vode. A aktivni ugalj dosta stvari može da ukloni iz vode.
Ativni ugalj ionako treba koristiti nakon upotrebe lekova da pokupi ostatke lekova iz vode a ne stalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2019 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad kako to radi. Ti je ptanje na koje teško da ćeš dobiti odgovor jer 50% ljudi ne zna a drugih 50% smatra da je jako dosadno za pisanje. Aktivni ugalj je amorfni oblik ugljenika koji ima dosta finu struktu pora u kojoj se zadržavaju nečistiće iz vode usled delovanja odeđenih sila. U pitanju je fizička filtracija i takav aktivni ugalj se koristi u akvaristici. Postoje posebni tipovi tretiranog aktivnog ugla za hemijsku filtraciju. Potrazi na netu detaljnije obaveštenje jako je "zanimljivo".

Kao što ti je već rečeno koristi se uglavnon po potrebi: kada voda zasmrdi, kada dobije boju, kada se koriste lekovi ili se u akvarijum prospe nešto što ne treba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2019 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala vam za odgovore! A Pitao sam zato sto je novi akvarijum, u pitanju je Amtra System 80 LED i svi su filteri poslozeni fabricki naravno i aktivni ugalj je tu, pa nebih da diram nista do trenutka kad ce biti potrebno mijenjati filtere....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branem
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2020
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Sep 22, 2020 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

imam sličan problem u tetra 54l i upravo ću ubaciti algexit pa me zanima šta si radio sa fabričkim filterom, da li si vadio i kakvi su bili rezultati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2020 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu. Da li neko ima iskustva sa preparatom Bio Exit Green - Easy-Life? Navodno bi trebalo da je unapredjenje klasicnog algicida, ili druga generacija algicida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life algexit sputnik8 Hemija 6 Čet Nov 15, 2018 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License