Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum u cosku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne formiram, akvarijum je tu vec 6 meseci, jedino su biljke letece posto jos trazim pravu postavku biljaka, akvarijum je 40 litara kad se oduzme filter pa i ne zelim neku preveliku guzvu sa nekim panjevima i kojekakvim glupostima, u planu imam veci akvarijum pa kad budem njega radio trazicu ja vec sta mi bude trebalo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 9:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao sam da pronađem panj koji je vertikalan. Dobro, drugi put. Možeš da napraviš pozadinu sa mahovinom. Vrlo se jednostavno uradi sa mrežicom za komarce. Izgleda prelepo.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Sep 09, 2017 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucio sam nesto biljaka, pa za jednu imam pitanje kako se sadi da izgleda kao na slici, meni je stiglo nekoliko pelcera ali zasebnih, pa kad sam ih posadio uopste ne izgleda kao na ovoj slici
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Sep 15, 2019 7:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje, naime, menjao bi podlogu na akvarijumu, trenutno je carobna zemlja, ubacio bih tropica soil, interesuje me sledece, filter je u sastavu akvarijuma, obzirom da praznim ceo akvarijum, sta se desava sa filter materjalom, biokuglama i korisnim bakterijama, da li mogu da sacuvam vec postojece bio kugle, vodu cu da istocim i opet vratim istu, ili moram da kupujem nov filter materijal a samim tim i da opet cikliram akvarijum?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 15, 2019 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje sacuvaj i tu vodu koja je vec unutra i u nju potopi filtermaterijal. Nista iz filtera za sada ne peres nego bukvalno izvadis, stavis u kofu sa starom vodom i posle to vratis u novoformirani akvarijum. Ovako ces najbolje sa cuvati kolonije korisnih bakterija iz filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Sep 16, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e hvala, tako sam i uradio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Sep 17, 2019 3:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Držao sam filter oko nedelju van akvarijuma i nisam imao nikakvih problema kada sam ga priključio u privremeni sistem. Ostavio sam mehanički filter prljav, da se raspada i hrani bakterije. Na pumpu sam nakačio jedan kraj creva a drugi ubacio u prvu komoru filtera, tj pumpa je vrtela vodu kroz filter pa tehnički on nije prestajao da radi. Ako možeš novu vodu da podesiš na parametre stare onda nemaš potrebe da koristiš staru zaprljanu vodu da napuniš sistem. Ostaviš 30% samo satre vode .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2019 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga zamenjena uspešno, još uvek isprobavam kombinacije sa rasvetom i nezahtevnim biljkama. To sad ovako izgleda

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2020 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Male izmene


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2020 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procvetala nana
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jun 10, 2021 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tek sad posle godina i godina bavljenja ovim hobijem provalih da se ustvari kaze anciStrus a ne ancitrus, jbt ziveo sam u neznanju sve ove godine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2021 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

15 godina imam nanu, razmnozila se do ludackih granica ali nije mi cvetala nikad Rolling Eyes neki savet?
daj jos neku sliku..koliko traje cvet? kako zavrsava, kao hrana puyevima ili..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2021 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pingvinpilence ::
15 godina imam nanu, razmnozila se do ludackih granica ali nije mi cvetala nikad Rolling Eyes neki savet?
daj jos neku sliku..koliko traje cvet? kako zavrsava, kao hrana puyevima ili..?


Iskreno da ti kazem, nema nekog posebnog recepta. Doduse neko moje zapazanje, pocela je da cveta kad sam ubacio drugu rasvetu, 8 led dioda, po 4 sa leve i desne strane akvarijuma, nana kao ne preterano zahtevna biljka, takva mi je i rasveta. Cveta mi uglavnom zimi sa grejacem i temperaturom od 23-25 stepeni, leti bez grejaca, temperatura je povisena obzirom da zivim u potkrovlju i tada nema cvetova. Cvet traje otprilike 2-3 nedelje do mesec dana, cvet kao i svaki cvet, procveta i uvene, tako i ovaj, uvene i otpadne. Trenutno nemam slika, kad procveta opet ja cu izbaciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2021 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pingvinpilence ::
15 godina imam nanu, razmnozila se do ludackih granica ali nije mi cvetala nikad Rolling Eyes neki savet?
daj jos neku sliku..koliko traje cvet? kako zavrsava, kao hrana puyevima ili..?


Mozda imas musku nanu😂😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License