Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Idemo na more! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari.
Hteo bih da moj staltki akvarijum pretvorim u more. Nije najbolji ali nadam se da moze da se adaptira u more.

Moj akvarijum
Image

Posto ima donje ojacanje koje mi je sada jako ruzno morao bih da koristim neku podlogu. Sta preporucujete za podlogu u morskom akvarijumu?


Hauba koju sam nekada koristio
Image

Jel je moguce da za pocetak koristim 2x t8 neonke dok ne napravim novu haubu sa led osvetljenjem + te dve neonke koje bih koristio?

Koliko sam citao o morskoj akvaristici, koristio bih wave makere i zivi kamen za biolosku filtraciju i iskoristio bih 1 moj trokomorni filter cisto da i on vrti vodu tj da skuplja krupnu prljavstinu?

Polako gledam da skupljam novac za opremu i ovaj aq lagano da praznim....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 2:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok ne ubaciš korale može da ti služe. Koralina najbolje raste pod običnim 6400k neonkama i stedljivim sijalicama. Za korale ti treba nešto što je bar 12000k ili plavlje jer će u suprotnom postati braon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oooo druže do korala još nismo stigli. Otvorio sam temu jer nisam ni sam siguran šta mi je potrebno. Prvenstveno podloga koja ide u morski aq? Jer imam duplo ojačanje dna pa bih voleo to da pokrijem tankim slojem peska. Kada to sredim, naručio bih wave makere sa aliexpresa i polako da krenem da skupljam šta mi je još potrebno... 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije akvarijuma? Deluje da nije veliko, a meni je oblik bas zanimljiv! Moze to da bude lep "plicak"

Sto se tice podloge - imas pesak za morske akvarijume, vecina nas je koristila Red sea... Pogledaj kod nekog od sponzora foruma...

Za svetlo, Peku ti je rekao, slazem se... Premda savetujem da umesto neonki stavis led diode, izbecices nepotrebno grejanje, amozes lepo da iskombinujes za relativno mali novac...

Slobodno mozes da probas i sa nekim malo jacim unutrasnjim filterom, umesto stream-a, radicu apsolutno posao nna malom akvarijumu.,..

Potrudi se amo da nabavis sto bolji kamen...
Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obrati so "No 1" u pp i znaćeš sve što ti je potrebno ! Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 18, 2019 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije akvarijuma su 120*30*40, koristio bih u startu 6400k neonku i neku t8 neonku za morsku akvaristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2019 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dva pitanja, pošto jako povoljno imam ovde sijalice:


Image

Jel mogu te dve plave t8 da koristim dok se ciklira akvarijum eventualno za neke nezahtevne korale i jel je moguće sa česmovačom gurati morski aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2019 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Moj predlog je za pesak CaribSea. Zatim, ovo je jedan od mojih bivsih morskih akvarijuma malih dimenzija sa stedljivom sijalicom od 6400k
Prvenstveno dobrodosao u morske vode
Samo lagano, uputi se malo u iskustva sa foruma, ima dosta napisanog. Led rasveta je kod nas dosta zastupljena i koristi se.
Takodje mi je simpatican morski buduci sto se tice dimenzija, bice to sve super uz dobru cirkulacionu pumpu i skimer, adekvatno osvetljenje i zivi svet.
Srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2019 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube]http://youtu.be/Yskqie15grc[/youtube]


Link


Ispod mog akvarijuma imam jos 2 akvarijuma u kome je stajalo sve i svasta. Sada su prazni jer prelazim na more i razmisljao sam da jedan razlepim i od njega napravim sump.
Do sada sam vidjao sumpove koji su iste duzine kao i akvarijum a ovo je duzinski duplo manji. Jel moze to tako? I koja pumpa je najbolja da vraca vodu iz supma u akvarijum? 100 cm je od dna donjeg akvarijuma do vrha gornjeg akvarijuma?


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Okt 02, 2019 9:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: isravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2019 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mali će srećno da odradi posao samo u veći može više tehnike da se smesti.
Jebao na jednosmernu su možda najbolje kod nas kada se gleda odnos cene i kvaliteta. Atman iz serije 100 će da odradi posao isto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljen novi akvarijum, 10mm staklo, 120*50*50 da to ipak bude lepo more 😀
Pošto ima ojačanja koja me izlzđuju, jel mogu da napravim haubu kojoj će zadnja strana biti otvorena?
I ja sam mislio da napravim samo jednu rupu za preliv, jel to dovoljno ili da bušim dve rupe za preliv u sump?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2019 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa najbolje tri rupe, al je to bolje odraditi pre lepljenja aq. Jedna za preliv vode, druga sigurnosna, u slucaju da se prva zapusi i treca za vracanje vode u aq iz sumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2019 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ti je da ne praviš haubu jer tek ulaziš u morsku. Bolje je da ti bude sve otvoreno i to što više dok se ne uhodaš i naučiš da redovno proveravaš temperaturu, specifičnu težinu vode, meriš i testiraš parametre.
Za 10tku na te dimenzije ne bi trebala da postoji potreba za ojačanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2019 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima neko ideju kako spojiti akvarijum sa sumpom?
Danas sam obišao sve radnje za vodovod i kada sam pokazao bulk samo su mi rekli to je navoj od jednog cola i rekli da nemaju takve cevi i savetovali me da uzmem creva umesto cevi. Jel može mala pomoć? Kako i šta mi je činiti. Sutra odlazi staklorezac da izbušimo zadnje staklo na dva mesta za odvod a iz sumpa u akvarijum ću ići sa atman pumpom od 2500l/h i to može da ide vagres crevom, ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2019 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da koristiš kolena od okiten creva ako planiraš da bušiš zadnju stranicu. Samo nabavi cilikonske ili gumene podloške.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Idemo ispocetka :) sa plus jednim pit... bojanav Upoznavanje 0 Ned Mar 19, 2017 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Idemo iz pocetka... vulens Početak u akvaristici 17 Čet Dec 19, 2013 11:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Idemo iz pocetka :) Redzinald Akvarijumi 139 Ned Dec 09, 2012 12:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License