Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postavka u kanister filteru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2019 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Zanima me koja je najbolja postavka filter materijala u kanister filterima, prema vašem iskustvu?

Ja imam Atman EF-4, sa 3 komore.
U njima je postavka od dole prema gore:

Skroz donja: 3 sundjera od najkrupnijeg ka najfinijem za mehaničku filtraciju

Srednja komora: aktivni ugalj, za hemijsku filtraciju

Gornja: keramički prstenovi za biološku filtraciju.

Keramički prstenovi su oni glupi, jeftini,pa planiram da ih zamenim Sera siporaxom...ili imate bolji predlog?

Tako sam postavio gledajući nekog lika na yt, delovalo mi je poprilično smisleno njegovo objašnjenje.
Kako vam se čini ovakva postavka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2019 2:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2019 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ti je postavka po liku sa neta(pond guru)samo možeš još belu vatu za najfinije mehaničko i što više siporaxa 3-4l. ako je to za akva od preko 300l, za aktivni ugalj nema potrebe pogotovo ako je biljni mada je možda korisno ako ti česmovača nevalja samo da ga redovno menjaš.
Tu običnu staru keramiku posle možeš da baciš na dno kao prvi sloj mehaničke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 21, 2019 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Dobra ti je postavka po liku sa neta(pond guru)samo možeš još belu vatu za najfinije mehaničko i što više siporaxa 3-4l. ako je to za akva od preko 300l, za aktivni ugalj nema potrebe pogotovo ako je biljni mada je možda korisno ako ti česmovača nevalja samo da ga redovno menjaš.
Tu običnu staru keramiku posle možeš da baciš na dno kao prvi sloj mehaničke.


Nemam biljaka ciklidni je akvarijum, 340l.

Vatu sam stavio skroz dole, znam da nema smisla ali sam je prvenstveno stavio iz razloga o kojem je pond guru pričao, kako bi taj najgori mulj ostao dole, dok ne ubacim ove stare keramike.

Nego imam pitanje što se tiče pranja filtera.
Ja sundjere i kanister isperem na česmi, aktivni ugalj promenim, a keramiku ne perem.
Sad neko kaže da se pere u vodi iz akvarijuma, ja sam opet prema nekom liku sa yt prihvatio savet da mogu da perem običnom česmovačom.

Mišljenje i savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2019 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pound Guru? Je li to neki član foruma ili ona jutuber što juri blago sa detektorom za metal?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2019 7:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bishop ::
Nego imam pitanje što se tiče pranja filtera.
Ja sundjere i kanister isperem na česmi, aktivni ugalj promenim, a keramiku ne perem.
Sad neko kaže da se pere u vodi iz akvarijuma, ja sam opet prema nekom liku sa yt prihvatio savet da mogu da perem običnom česmovačom.
Mišljenje i savet?

Sunđer se pere obavezno, vodom iz akvarijuma, da ne ubiješ dobre bakterije hlorisanom vodom, iz česme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2019 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je bolje da umesto cele pregrade aktivnog staviš više biološke filtracije, pogotovo što će u pitanju biti ciklidni akvarijum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2019 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene je u prvom do jest najdonjem dva sundjera razlicite gustine i vata, sve ostalo su siporex prstenovi pune tri korpe, nista vise ne treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::

Sunđer se pere obavezno, vodom iz akvarijuma, da ne ubiješ dobre bakterije hlorisanom vodom, iz česme...


Zar se bakterije ne nastanjuju u siporaxu (ili u mom slučaju u keramičkim prstenovima)?

Mislim, jasno mi je da se sigurno deo bakterija nastani i u porama sundjera, ali sam kontao da te u sundjerima nisu toliko bitne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bishop
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Avg 2019
Poruke: 5
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam, edit opciju, pa ne mogu da izmenim post, zato pišem 2 uzastopno.

Evo linka na kojem sam gledao metod čišćenja običnom česmovačom

[youtube]https://youtu.be/eJ7QhYOFwMY[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sundjere perem obicnom vodom a siporex properem u kavarijumskoj i to je to, u ovom slucaju sundjer sluzi kao mehanicka filtracija a ne bioloska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda se izvinjavam! Ja sam mislio da se svi sunđeri peru u akvarijumskoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pranje suđera u akvarijumskoj vodi čini čuda za kožu ruku. Kratkotrajno ispiranje česmovačom neće pobiti većinu bakterija u sunjeru ali zato sušenje hoće ili ako je voda vruća. U početku sam se jako cimao oko pranja filter materijala, posle sam sve ispirao pod mlazom vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se pranje sundjera vrsi sa akvarijumskom vodom obavezno tanke gumene rukavice za pranje sudja a mogu i iz apoteke hirurske rukavice i rijesen problem....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Caniggia
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2017
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sunđere uvek perem na česmi, najbolje se operu, ostaju ti korisne bakterije na bio kuglama. Što više bio kugli to je bolje za kvalitet vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 25, 2019 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je ovo? Gotovi letnji odmori? Ovoliko poruka u istom danu nisam odavno video:)

Ajd i ja da se upisem: Perlon vatu perem cesmovacom dok belo ponovo ne postane belo a keramiku nisam nikada oprao. Do duse i nemam puno keramike, kod kanistera mi je akcenat na mehanickoj filtraciji jer racunam da dovoljno korisnih bakterija ima u podlozi, dekoraciji i bilju....tako su me bar ucili svojevremeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License