Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce u dvoristu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih reci da sam imao don kihotovsku borbu sa zabama. Uspeo sam par puta da im primetim jaja i sprecim pojavu punoglavaca. Za sada nema nijedne zabe sto me raduje ali konstantno ih hvatam i izbacujem. Priroda je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2019 9:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2019 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskopao sam ja jedno jezerce u selu otp 2*2m pre prvog maja ali zbog temperature i kisa sam ribice pustio dosta kasnije.
Ubacio sam drezgu i od ribica pretezno molike (7-Cool i po par ksifoa i gupika. Bilo je pitanje da li ce uopste nesto da prezivi jer nikog nije bilo u tom periodu u selu da ih non stop hrani nego tek dva puta nedeljno a ja otisao da dajem ispite u Ns.
Nakon mesec i nesto sam dosao i ostao odusevljen. Molike su se izmrestile, ne Bog zna sta, ali sam zatekao 10ak mladih koje su vec skoro 2cm. Ribice za diskus futer nisu zainteresovane jer imaju larve komaraca.
Zaba nema uopste ...
Za gupike sam primetio da su muzijaci dobili metalik boju po ledjima.
Vodu sam vadio malo kofom da polijem vocke u blizini i crevom dodao novu. Muka je sto mora da se pazi da ne izbacim kofom i neku malu ribicu.
Kad budem otisao sledeci put cu da pustim jos neke ribe i da instaliram neku pumpu za vazduh (trenutno nema nista, cista priroda) jer najtopliji deo tek predstoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Avg 01, 2019 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupi, Ksifo, Moli
Pilot projekat, bez kiseonika, sa povremenim dosipavanjem vode. Hranjenje jednom nedeljno. Instaliracu za vikend i kiseonik i to im je to. Dogodine idemo jos par jezerca i razvrstavanje ribica.
Pozdrav
https://youtu.be/mNBkePw-wz4


Poslednji put izmenio vlada_nis dana Pet Avg 02, 2019 11:01 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Sep 03, 2019 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se ideja. Otvoricu novu temu i ubaciti moju izradu fontane. Od pocetka do pred kraj. Posle duzeg vremena bez akvarijuma poceo da kriziram i ostvario svoju zelju kao i ti pa napravio vrtno jezerce od nekih 7-8 m³
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se dugo javljao.
Evo malo slika i da kazem po koju rec.
Jezerce mi je na malo nezgodnoj poziciji zbog dugotrajnog izlaganja suncu. Koristim komsijinu tresnju kao mali zaklon ali racunica mi nije bila najbolja Smile pa me je to nateralo da zasadim jedno drvo na bolju lokaciju ali treba cekati da poraste Smile
Bice to ok kad naraste, nadam se rezultatu bar malom vec sledece godine. Mnogo sunca znaci i zelenu vodu. Jedno vreme je voda bila extra ali posle pozelenela kakva je i dan danas.
Bilo je mresta, nesto riba je i ostalo a kontam da ce mi bidi i viska.
Evo sad par slika.


Image

Image

Malo sam se posvetio razmnozavanju biljaka za jezerce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Sep 24, 2019 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fine biljke, jel su ono lotusi? Ja sam porucio brdo semenki za jezerce od kineza sa neta, stiglo sve pa posadio pa cemo videti. Lotusi su proklijali vec svi... imam i nekih bambusa polu akvaticni i jos ponesto... ako sve fino izraste mozemo da se menjamo 😁😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2019 6:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, lotusi su. Ima ih raznih vrsta odnosno boja.
Sto se tice biljaka imam nekoliko vrsta. Neke su od prosle godine a neke od ove. Prve sezone se upoznas sa biljkom i pratis kako se razvija i da li je invazivna ili ne. Neke sam izbacio, nove ubacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle duze vremena da se javim i malo osvezim temu o jezercetu.

Posto se sezona polako zavrsava i ribe postaju sve mirnije i spremaju se lagano za zimski san red je da se podvuce crta na proteklu sezonu. Mogu vam reci da sam zadovoljan sa ovom godinom. Radio sam na tome da sto vise uvecam biljnu masu jer akcenat stavljam na to da biljke rade i filtraciju a ne samo da izgledaju lepo. Imam dosta vrsta i za razliku od akvarijumskih dosta su skuplje tako da se ne moze sve odjednom nego lagano. Mnogi su pominjali koliko sam pratio desavanja na ex yu prostorima da nije bila sezona za lokvanje zbog vremena moji su bas lepo prosli kroz ovu sezonu, lepo su i dugo cvetali kao i ostale biljke, tako da sto se tice biljnog sveta vrslo sam zadovoljan. A ribe ko ribe, obezbedi im uslove i one ce ti vratiti. Bilo je par pehova i to kad je bio mrest jer mi je macka par komada uhvatila ali nista strasno, naveca misterija mi je nestanak jedne velike slajer zenke takozvane butterfly. Bila je bas poprilicno velika i ove godine joj je bio prvi mrest. Sta se desilo nemam pojma, nisam nasao nikakve tragove i to mi je bio bas veliki gubitak jer ribama treba i 3 godine da postanu polno zrele. Nesto malo sam menjao oblik jezera a imam jos nekih planova za sledecu godinu kako da namestim da mackama otezam pristup ribama. Radio sam i neku selekciju tako da je bilo i viska a i nabavio sam par ovogodisnjih mladih da krenem na vreme sa osvezavenjem krvi.

To je u principu to.

Evo i par slika da vidite kako je to izgledalo ove godine.
Sledece godine ce biti vise lokvanja jer sam ove godine prvi put delio lukovice pa se nadam da sam to dobro uradio a to cemo videti tek na prolece.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino fino..mislim da ti je neka mačka maznula ribu! Nema gde da nestane..moje za sad gledaju u ribe i u Kornjaču i nisu zainteresovane! Da,i ja imam jezero i nikako da ga predstavim ovde Smile

Inače..imao sam Lokvanj onaj mali koji pluta po vodi i Kornjača mi je sve pojela hehehe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam da je riba iskocila i da je ova pokupila ali mi je cudno da nije ostao nikakav trag, samo pokupila i otisla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odnela je na sigurno i pojela..zver je to Smile Ja sam inače veliki i extremni ljubitelj mačaka! Tako da znam kako dišu..pa čim vidim Vrapce da slete u dvorište na zemlju ja ih pojurim da im spasem život! Znam da zveri uvek vrebaju Smile

Kod mene na jezero sleću ptice da piju vodu..većina strada..žao mi ih je ali jbg priroda je to kao što kažeš! Trudim se da ih spasem ali...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sledece fotke vadi creva, ipak smetaju u kadru.. Razz Laughing

Salim se naravno, odlicno je ispalo, a o cvetovima.. Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License