Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Posle 99 godina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2019 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brao brao Baio!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2019 9:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2019 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Danke ti ga sehr Shone!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kunem se u Blyxu da nisam nestrpljiv....jednostavno moram da porezem ovaj korov da druge biljke dodju do "Zdrake" 😊
[img]Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 8:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo ekstra izgleda! Smile

Baš volim kad se crveni akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2019 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je i do lampe....uslikan je pod lajsnom gde je 50% fullspectrum LED....one su crvenkaste....kad upalim belu lajsnu onda dobije realniju boju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Avg 04, 2019 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doslo je do male rokade u prednjem planu....

Pre rokade:

Image

Tokom.....sto bi kolega sa foruma rekao....izgleda kao cernobilj:

Image

I nakon ponovnog sadjenja:

Image

Image

i malo dodatih detalja....zapravo ovi panjici su i do sada bili u akvarijumu ali prekriveni biljkama pa kao i da ih nisam imao....sad sam ih malo izbacio previse u prvi plan ali ajd...nema veze:

Image

Image

Image

I naravno, prokletstvo svakog akvariste....opet nisam zadovoljan ucinjenim. Kao da je neko drugi sadio dok ja nisam bio tu.....ah sta da se radi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2019 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ovo je fantasticno!!! A gde ste kupili te male panjeve ako nije tajna? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2019 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio punu kutiju tih panjica na poklon od jedne dobre duse....u pocetku sam mislio da ce biti beskorisni ali sve vise i vise uvidjam da mogu itekako da se dobro iskoriste....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan996
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2019
Poruke: 48
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2019 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da bas su simpaticni pogotovo sto mozes vezivati mahovinu bas extra izgleda 😄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2019 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I polako krecemo sa novim projektom rasvete. Ugrade 1.04....nabavio sam novu mnogo bolju aluminijumsku lajsnu kao nosac i hladnjak za diode.

Gornja povrsina na koju ce biti montiran i mali kuler da izvlaci toplotu:

Image


Donaj povrsina na koju cu montirati LED-ove:

Image


Ispod poklopca ima cak i malo rebara koji ce dodatno da odvlace toplotu a ujedno ce oko njih da cirkulise vazduh:



Image


Image

Planiram da napravim pet zasebnih kanala kako bih mogao da ubacim i kontroler i da to koliko toliko automatizujem....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2019 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasta se ta lajsna koristi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2019 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je Alu kabl-kanal. Po kancelarijama gde nemas drugu opciju da sakrijes instalaciju sa radnih stolova izmedju stola i zida, ili kao vertikalni kanal u kancelarijama gde je namestaj u kombinaciji sa aluminijumom... na primer....Inace super stvar za ovo sto meni treba....velika ravna povrsina, unutra supljina koja je lako dostupna (ima poklopac) i ujedno moze da se ventilira nekim od racunarskih kulera....bombonica, moze i na sajle mada sam je ja odsekao tako da legne u zljeb na gornjoj lajsni akvarijuma tako da moze da kliza napred nazad a da ne moze da se ukosi u upadne u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2019 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duzeg vreman deo fizikalije odradjen, ali samo deo...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 04, 2019 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mi mozes reci kolika je vrednost tog projekta rasvete onako okvirno u RSD? Atman LGM 900 koja bi meni pasovala kosta 6.500. a neko rece da je igracka. Sam ovo da pravim nema sanse, sto se struje tice nisam bas pocetnik ali sve sto znam je da promenim uticnicu ili eventualno okacim neki luster, tako da bi morao nekom da poverim sklapanje. Duzina 90cm visina vodenog stuba 35cm. Dakle, koliko bi me to sve DIY izaslo, obzirom da ovo Y se odnosi na nekog ko bi to sve sklopio. Vredi li truda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene je konkretno kostalo samo sto sam uzeo termalni lepak i diode....dakle negde oko 15-20 Eur. Medjutim ako moras da platis napajanje, kulere, lemilicu, kalaj, kablove i ako povrh svega toga moras nekome da platis da ti to sklopi onda se zaista ne ispalti....u najmanju ruku jer ako ti nesto crkne moras opet nekome da nosis pa ako uz to jos i ne obezbedis rezervu moze da ti se desi propadanje biljaka. Bolje daj za gotov proizvod. Druga prica ako imas nekog ko ce to da ti sklopi sto se kaze drugarski i da ti odrzava ako budes imao problema. Inace samo sklapanje je zaista prosto, ne treba tu neko napredno znanje elektrotehnike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2020 godina Peku Razno 3 Sre Jan 01, 2020 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubias, Christmass Moss, Bacopa - os... boskonet Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Jan 01, 2020 4:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License