Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zasto biljke pustaju korenje iz stabla? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

12h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 6:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sledi odgovor ..
4-2-4 sto bi se reklo 4 sata gori pa 2 pauze i opet 4 sata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze od jednom 10h?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma moze. Meni se jedno vreme sve stedljive palile i gasile u isto vreme. Hteo sam da im ugodim i da to ide postepeno ali vise nije bilo mesta da zabodem jos jedan tajmer. Posle sam jednu stedljivu palio i gasio rucno iz prostog razloga da ujutru pre posla dok pijem kafu da upalim svetlo da malo gledam sta se desava. Trenutno mi se sve pali i gasi u isto vreme s tim sto imam jednu malu neonku od cini mi se 5w koja non stop svetli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 09, 2010 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima od mene kao novog clana foruma, ovo mi je prvi post a kasnije cu se predstaviti.

Imam slican problem pa cu se nadovezati na ovaj postojeci da ne otvram novu temu. Aqua 45L, 24c, osvetljenje 1 neonka GRO LUX 15W.
Pre mesec ipo dana sam ponovo kupio aqua, biljke su bile oko 20 cm kad su donete, u poslednje dve nedelje od kada ih djubrim izrasle su preko 40cm i pustaju korenje iz stabla a biljka sa slike na prvoj strani prva s leva ne znam kako se zove cim je izrasla do povrsine odma je propala odnosno stablo joj je smeksalo i slomilo se. Osrale biljke sam skratio i vrhove koji su oko 10-15 cm posadio a korenje sa stabla osisao pa me zanima da li sam ispravno postupio inace to sam uradio juce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 12, 2010 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi trebao da "sisas" korenje. Ja sada pokusavam da moje biljke ( Bacopu, Limnophila sessilifloru...) razmnozim tako sto sam isekao svaku biljku na vise delova, tako da svaka ima koren. Svaki taj korencic sam jos skratio da ostane oko 1,5cm korena i pozabadao u podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jun 13, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na biljkama koje sam presekao sam ostavio koren na dnu stablike i posadio ih a isekao sam samo korenje koje je bilo nepotrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom iskustvu,tako se rasadjuju biljke.Tj biljka stekne uslov da se rasadi ili posadi kada formira korenov sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License