Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Spajanje akvarijuma i DIY filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Na poslednjoj slici je, ukoliko se ne varam, fi50 cev. Imam istu i potpisujem da je prvi nacin nemoguc. Drugi mi, priznajem, nije pao na pamet...


Cevi koje sam ja koristio su f32 mm. Sad, nije mi jasno : Sta potpisujes ? Koji je nacin nemoguc ?

Google je pun ovakvih primera. You tube takodje. Ima nekoliko nacina "uzimanja" vode. Od ovog koji "uzima" vodu sa povrsine, pa ima koji uzima sa sredine ili dna, preko preliva tj posevne komore pa do "veoma slozenih sistema" .
Pitanje je samo: Za koju se litrazu radi sump i owerflou? I koju vrstu stanovnika ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam prvi put pokusao da spojim filter i akvarijum, pokusao sam da crevcetom povucem vodu ka spoljnom filteru. Svaki put se zavrsavalo neuspehom. Na kraju sam potopio celu cev u vodu, preko kraja koji ide u filter navukao kesu, cvrsto stegao i ubacio u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Pisemo o ovom nacinu spajanja sudova.
Da pojasnim ( meni je ovo uspevalo i sa crevima koji nisu predvidjeni za ovo, koja su pod manjim uglom od prelivnog creva ).
Ono sto je bitno u ovom primeru jeste da krajevi budu potopljeni. Kraci deo mora biti potopljen u vodi da biste uspeli da izvucete zarobljeni vazduh iz cevi. Samim izvlacenjem vazduha stvara se vakum koji uvlaci tj podize nivo vode i na kraju dolazi do obaveznog spajanja sudova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam radio po ovoj semi iznad. Koristio sam crevce za infuziju, tj infuzioni sistem, ima da se kupi u svakoj apoteci. Postavi se crevce kroz kraci kraj prelivne cevi do najvise tacke kao na slici, zatim se postavi prelivna cev gde treba. Naravno oba kraja moraju biti potopljena. Povuce se ustima visak vazduha iz cevi, posle toga prosto i jednostavno povlacenjem izvucemo crevce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam to, svojevremeno, probao, samo nisam koristio usta, vec spric od 50-60cc, znatno jednostavnije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto jos jedne ideje sa spricom cestitka rukovanje .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je zbog police i skučenog prostora velika nezgodacija da standardno obavljam ovu radnju ( potapanje, zapušavanje i vraćanje na mesto prelivne cevi). Pokušao sam i sa izvlačenjem vazduha pomoću silikonskog creva, i uvek mi ostane malo vazduha u prelivnoj cevi. Cev je providna pa se vidi mehur koji, mislim, smanjuje protok.
Šta ja radim? Postavim prelivnu cev na mesto, na jedan kraj cevi nataknem providno crevo i povučem ustima. Kada voda iz filtera prođe kroz prelivnu cev i u crevu vidim mehur vazduha koji je zarobljen vodom i približava se ustima, jednostavno izvadim crevo iz usta, vazduh izađe na kraj creva, ono malo vode se spusti i kraj priče. Svučem crevo i gotovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li može ovaj "problem" da se reši da obe prelivne cevi budu povezane sa pumpom. Na jedno stranice bi terala cev da izvači vodu iz akvarijuma, a na drugoj cevi bi ubacivala vodu iz filtera nazad u akvariju.


*problem - zarobljen vazduh u prelivnoj cevi. Cilj mi je da ne moram stalno da isisavam vodu i tako to. Jednostavno ne mogu toliko da dežuram oko filtera i akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba mi mala pomoc,
da li kod owerflow-a ,deo koji ulazi u akvarijum, mora da ide do dna (kao na crtezu 1) ili moze kao sto sam nacrtao na crtezu 2, kod mene bi taj deo bio 10ak cm u vodi
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2. sto se mene tice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krslon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Avg 2018
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Avg 28, 2018 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim akvaristima. Vidim da je poslednji post u ovoj temi jos iz 2015 pa ne znam da li je odgovarajuce mesto.
Posto sam novi clan prvo sam pregledao osnovne teme vezane za povezivanje akvarijuma i spolasnjeg sump filtera,
ali nisam uspeo da nadjem neke odgovore koji me interesuju.
Treba da oformim novi akvarijum pa me interesuje misljenje iskusnijih akvarista da li je sledeci prelivni sistem
odgovarajuci za vezu akvarijuma od 130l sa spoljasnjim filterom i sta mislite o sistemu preliva. Deluje mi da se ne srece cesto, ili gresim...
Hteo bih da izbegnem busenje stakla akvarijuma zato jurim koji prelivni sistem bi mogao da isoristim.
Predlog saljem kao video sa Youtube-a, iako je na ruskom jeziku mislim da ce svima biti jasno o cemu se radi...

https://www.youtube.com/watch?v=ht0nvT3lloA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2019 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,iscitao sam sve primere i textove gore.Sve razumem ali mi nije jasna jedna stvar.U spoljni filter je pumpa koja vuce od dole iz filtera cistu vodu u akvarijum a prljava voda iz akvarijuma silazi kroz prelivne cevi.Pitanje je,da li ista kolicina vode izlazi iz akvarijuma u filter kao i kolicina koja pumpa vrati u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2019 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu da. U suprotnom primeti se manjak vode u filteru.
Pumpa ne mora da se postavi na najnizoj tacki u filteru. Moze na sredini ili tu oko sredine ali se ne preporucuje da bude na vrhu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2019 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto znaci da nikad ne mozes biti siguran da li ce biti poplavljeno.Uzeo sam potapajucu 1200lh i ne znam sta da odradim,koji filter da odradim.Imam akvarijum 100l biljni,i jos 2 jedan od 20 i drugi od 40 koji su prazni.Guram co2 i biljke su mi prioritet.Za sad mi cisti hang ali vidim da ne moze da postigne,brzo se skuplja smece.Predlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2019 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednostavno je. Kada spojis dva suda prelivnim crevom voda u oba suda ce se izjednaciti. Kada ubacis pumpu u filteru i istu aktiviras voda ce istom brzinom da se dopunjuje u filteru za onu kolicinu vode koju pumpa vrati u akvarijumu.
Dovoljan broj prelivnih cevi i jos par sitnica i mogucnost za poplavu je minimalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License