Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hang on Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je dovoljan hang on 500l/h za ubiljen akvarijum od 100l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 8:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ni blizu, ne gledaju se litre protoka nego mesto za filter materijal koji treba da složiš u njega bar 1L keramike i 1l sunđera i vate što je minimum 2l a takav hangon ne postoji,ili prelivni sa komorama ili kanister.Jedino ako neće biti ribica nego samo biljke onda je ok protok ali sve zavisi od naseljenosti i hranjenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je odrzavati akvarijume i bez filtera, u njima se bioloska ravnoteza uspostvalja na alternativne nacine, tako da teoretski hang-on filter sa tolikim protokom jeste moguc ali ako dobro ubiljis akvarijum, imas solidan sloj podloge u njemu i jos bolje neku poroznu dekoraciju. U ovoj varijanti hang -on bi bio samo mehanicki filter i ujedno bi vrteo vodu kroz akvarijum. Biolosku filtraciju bi odradjivala podloga, dekoracija i biljke. Akvarijum bi trebalo IZUZETNO polako naseljavati i u krajnjoj liniji ne bi trebao da bude krcat ribama vec pretezno biljkama sa tek ponekom ribom koje uzgred neces mnogo hraniti.

Naravno, pretpostavljamo da vecinu zahtevanog neces ispuniti sto ce neminovno dovesti do pojave algi ili jos gore skokova amonijaka koji ce pobiti ribe.

Razmisli o spoljnom staklenom pregradnom filteru ili kanisteru ako ti je estetika primarna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljao sam da ne kazem znao,valja cuti jos neki mozak.Danas sam polepio pregrade,susi se.uzeo sam pumpu 1200lh.Samo mi i dalje ne ide u glavu pad vode iz akvarijuma u filter ide kad ja povucem vodu iz prelivne ?
Verujem da pumpa isto toliko i vraca nazad inace dzoger se salta,razvod se pokrece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da umiris sebe najbolje pogledaj malo klipove na youtube da skontas vizuelno kako to funkcionise. Sobzirom da si sada uzeo bas jaku pumpu trebace sigurnoti radi dve prelivne cevi da vracaju vodu iz akvarijuma u filter jer jedna moze da se zagusi sto bi dovelo do toga da pumpa izbaci svu vodu iznad sebe u filteru. E sad ako pumpu stvais na dno filtera onda bi ona izbacila svu vodu iz filtera sto bi vrv bilo previse za akvarijum pa bi te dakle zena upucala ili priklala ko prase.....sigurnosti radi probaj da pumpu postavis sto je vise moguce tako da u slucaju zagusenja prelivnih cevi pumpa izbaci samo par litara vode iz filtera u akvarijum i nikom nista....kad vidis ti ponovo podesis i mirna backa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo primera nesigurno postavljene pumpe:

Image


Evo primera sigurnije varijante, stom sto bih ja pumpu postavio jos malo gore za svaki slucaj:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre sadašnjeg akvarijuma imao akv. od ~50L u kome je prvobitno bio sunđer filter, a kad se stanje u akv. stabilizovalo, u akv. sam ostavio samo cirkulacionu pumpu, bez ikakve filtracije. Naravno akv. je bio prezabiljen (prava džungla), pun živih stvorova (ribe, kozice, ciklopsi, puževi...) U glavnom svi akvarijumi koje sam imao do sad su bili bogato zabiljeni, puni biofilma i sa minimalnom ili nikakvom filtracijom jednom kada se dostigne biološka ravnoteža...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2019 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,da kapiram.Ali nisi me razumeo,kanister znam kako radi.Oko sumpa me zanima samo kako voda silazi iz akvarijuma kad ja povucem vodu ili pumpa sama pravi zatvoren krug?
Hvala na cimanju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2019 6:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kalasičan filter 1200l je prejaka pumpa, prelistaj malo forum. Za filter rezervoar ispod akvarijuma ili kako ga neki krste kao sump ta pumpa je najverovatnije preslaba i tesko da će moći da izgura dovoljno vode u akvarijum.
Klasičan filter radi po principu spojenih sudova, "sump" radi po principu preliva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2019 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma moze da gura kako ne.Hvala kolege
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako popraviti hang on filter? andrija88 Filteri i pumpe 4 Uto Mar 31, 2020 4:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban Hang on filter Peku Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Feb 13, 2020 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ventilator za akvarijum - hang on Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 18, 2018 7:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hang on filter kristinabg94 Filteri i pumpe 43 Uto Feb 27, 2018 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati hang on filter nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Dec 25, 2017 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License